У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Часта зміна професії – що за цим?

У Психолога » Робота й кар'єра » Часта зміна професії – що за цим?

Я хочу освітлити своє бачення цього явища без оцінки – добре чи погано. Часто підшуковуючи персонал я помічала різноманітність проявів кандидатів, які мабуть, до кінця не розуміли, що штовхає їх на часті зміни. Звичайно, на словах, це всім відомі причини – більша зарплатня, комфортніші умови, форс-мажори та інше… Часто можна чути: «не платили вчасно заробітну плату», «робота не подобалась»,  «поки молодий треба спробувати щось інше», «шукаю де можна взяти більше досвіду» (життєвого і професійного), «нудно», «я звільнився, сказав, що умови перестали задовольняти, але насправді постійні «придирки» керівництва достали», «не бачу подальших перспектив і розвитку», «зміна роботи дозволена лише менеджерам з продажу і людям творчих професій», «це деградація, роками сидіти на одному місці»…. Підґрунтям цього я бачу певний шаблон – певна уява про власну успішність і «як все має бути». Звичайно легше знайти «взірець» чим досліджувати власну унікальність. Щоб розуміти власні потреби неможливо лише «плисти по течії» - це шлях до певної гармонії в якій поєднати чотири напрямки - фізичний, емоційний, інтелектуальний і духовний.

Безліч авторів пропонують свої методи тестування персоналу та кандидатів, але я вважаю що відповідальність за саму роботу повинні брати сама людина. Звичайно ж, легше підготуватись до майбутньої роботи, прочитавши популярні статті на тему «як успішно пройти співбесіду» і спробувати себе в різних професіях. Але, на мою думку, за цим послідкує неминуче розчарування, стрес тощо, коли людина усвідомить, що не може і не хоче надалі виконувати свої обов’язки. Це неминуче викличе закріплення негативного характеру і щоразу мотивація пошуку буде слабнути. Тому я хочу звернутись до людей, яким ця тема актуальна і пропоную помислити разом зі мною над наступним:

  •  Планування - Що для вас значить особистий життєвий план? Які цілі ви ставите собі на рік, три, п’ять років? Чи включаєте ви туди аспекти розвитку як фізичного так і інтелектуального розвитку (здобуття певних нових знань, розумінь)
  •  Соціум –  Чи є у вас група людей, друзів, знайомих тощо де ви можете «розмітитися» своїми духовними помислами, ідеями, фантазіями, можете ствердити що серед них є ваші однодумці?
  •  Найближче оточення. – Чи у вашій родині прийнято обговорювати і ділитися професійними темами, ділитися сумісними планами? Якщо є спільні справи, то які сфери вони охоплюють?

 Якщо ці питання викликають  певні труднощі, зверніть увагу на наступне: як часто ви говорите «ні», відкрито говорите про свої бажання і потреби, розумієте що саме відчуваєте в конкретний момент (негативні чи позитивні почуття), починаєте і закінчуєте розмову. Особистою порадою в такому випадку я хочу запропонувати зробити маленький експеримент – протягом певного часу спробувати технологію «Я-висловлювання» (у всесвітній мережі є багато статей на цю тему) - відмічати свої прояви взаємодії з оточуючим світом. Звичайно, якщо є така можливість, краще  звернутись до спеціаліста, який зможе підтримати вас у вашому  індивідуальному особистісному розвитку. 

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Робота й кар'єра » Часта зміна професії – що за цим?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera Компліменти 88-го level

Ми всі вважаємо за необхідність поскаржитись на неприпустимий тон розмови, безлаберне виконання своїх обов'язків, елементарне незнання правил етикету та невміння виконувати якусь дію, за яку інша людина отримує гроші, зокрема наші. Проте коли інша лю

психологія rabota-karyera Как амбиции мешают достигнуть желаемого

Иногда основной целью становится «желание доказать», а не проживание процесса поэтапного становления и приобретения опыта. Мотив смещается на цель, мы тратим много усилий на то, чтобы кому-то что-то доказать, забывая почему вообще мы решили стать сп

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Часта зміна професії – що за цим?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr