У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чи потрібні поради?

Дуже часто на консультації приходять жінки із запитаннями: «Як наважитися покинути чоловіка-аб’юзера, тирана чи зрадника?».

 Убегать

І часто в звичайному житті перше, що приходить на ум, коли чуєш подібне запитання – це бажання порадити особі, яка задає його, поскоріше бігти якнайдалі від цих стосунків.

І до того ж одразу з’являється гама всіляких почуттів до її чоловіка. Тому чи не є це бажання давати подібні поради – небажанням відчувати разом з нею щось подібне? Спробою самому поскоріше збігти від переживання травматичних почуттів, які можуть привести до неприємних спогадів?

Адже під час давання поради можуть проходити такі процеси: на рівні свідомості – побажання всього найкращого і якнайшвидше тому, хто страждає, а на несвідомому рівні – спроба зберегти себе від подібних переживань, уникаючи їх і до того ж в якомусь сенсі радіючи, що це сталося не з ним. Але насправді кожен з нас був хоч раз у своєму житті в положенні, яке якось нагадує щось подібне, можливо і не в такому прямому значенні.

Знайдіть свого психолога онлайн.

І мабуть саме тому поради так поширені у звичайному житті - як спосіб покращення життя саме тому, хто її дає.

Тому іноді здається, що легше мати однозначну позицію: якщо тиран, то треба від нього бігти, якщо зраджує, то треба кидати і т.п. Але не є така чітка позиція якимось спрощенням? Чи не є руйнівною в сімейній системі позиція навішування ярликів без розбору? Чи не є це позицією знайти когось винного?

Якщо повернутися до кабінету психолога, куди часто теж приходять, очікуючи поради, треба розуміти, що ми як спеціалісти теж відчуваємо іноді в собі бажання дати "таку бажану і таку непотрібну" клієнту пораду. Треба в такі миті одразу ж нагадувати собі, що це спроба втечі, своєрідний захист. Тому тут необхідно зупинитися і краще задатися питаннями, прояснюючими ситуацію. Наприклад, що за особистість зараз переді мною. З’ясувати, що означають ці поняття тирана чи аб’юзера для цієї жінки, як саме вони проявляються. Які ці відносини насправді.

Ці та інші питання стають своєрідним способом розуміння клієнта з можливістю розділити з ним ці болісні відчуття, а не втеча від них за допомогою поради.

Це звичайно непростий шлях, який потребує багато сил і часу, але він того вартий. Тому що завдяки цим прояснюючим питанням, відповідям на них та іншій взаємодії в кабінеті і формуються у психолога гіпотези відносин клієнта з оточуючими людьми поза цим кабінетом. Таким чином іноді може виявитись, що деякі речі називаються не своїм ім’ям. Можуть з’явитись можливості знайти інші шляхи вирішення проблеми. А іноді може сформуватись здатність дивитися на щось під іншими кутами і вирватися із замкнутого кола стане можливо.

психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psiholog-psihoterapevt Начало терапии. Первые встречи.

Мы знаем себе цену, наша психика хитра,) и иногда вы сможете себе позволять пропускать занятия,но когда это договорённость на ту сумму которую вам будет жаль терять, скорее всего вы задумаетесь о том, что мне мешает приходить на встречи?

психологія psiholog-psihoterapevt Сімейна консультація – що це і з чим їдять)

Основні тези про сімейну психотерапію. Про проблеми сім’ї можна говорити з подружжям. Дає змогу побачити проблеми, труднощі з різних точок зору (сімейна консультація) Може супроводжуватися індивідуальною терапією...

Усі публікації розділу Робота з психологом, психотерапевтом ᐉ

 
Обговорення "Чи потрібні поради? "

Коментарів 1

Хороший психолог не повинен давати поради чи оцінку ситуації. Недоцільність порад можна пояснити тим, що у важкі моменти терапії, в обох учасників процесу виникають складні почуття. І дати пораду це бажання піти коротким шляхом, повз усвідомлення своїх переживань. Це дає внутрішнє заспокоєння, але не дозволяє зрозуміти причину того, що викликало бажання зняти напругу, що виникла. Це тимчасовий захід, який не дозволяє зазирнути в суть явища. Якщо клієнт буде приходити до психолога за порадою щоразу у разі складності прийняття рішень, стане зрозумілим, що ніякі внутрішні зміни у нього не відбулися. І роль психолога тут не терапевтична або аналітична, а, у кращому випадку, тренерська.
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr