У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

Чому вони глухІ до нашого болю?

У Психолога » Війна » Чому вони глухі до нашого болю?

"А ви дуже хвилювалися, коли у інших була війна?"

Соцмережі були заповнені подібними питаннями з початку війни. Чати, де були росіяни. Чати, де були російськомовні громадяни різних країн. І це було частиною пропаганди, щоб виправдати цю жахливу війну.

Але зараз я часто чую від друзів, клієнтів здивування і якусь розгубленість, оскільки діалог про нашу біду натикається на певний бар'єр. Він не йде глибоко. На це часто скаржаться ті, хто зараз змушений залишатися за кордоном.

небажання чути про війну

«Вони також думають, що ми "заслуговуємо» на це?»   Або це "гидке" небажання впускати у свою  зону комфорту ці емоції?

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

 Звичайно, варіантів «чому» багато, але хотілося б зупинитися на природному. Будучи затятим противником гаджетів у дітей, я завжди вважала, що для дорослих вплив гаджет-залежності не такий руйнівний. Поки не прийшла війна і не показала помилковість цієї точки зору. Фізіологічно наш мозок має межу можливостей. Так, у кожного ця межа різна, але вона є. Коли ми говоримо про фізіологічні межі, ми маємо на увазі кілометри нейроволокна, кількість інформаційної ємності, можливості електричної активності, обмеження короткого циркадного ритму, стан систем переписування від оперативної пам'яті до довготривалої пам'яті, вбудовування інформації в структуру особистості (досвіду) – та  багато інших цікавих фактів, в які я не хочу вас занурювати.

Важливо: людина як система дуже гармонійна. Мозок призначений для обробки того, що ви бачили особисто, і це підтримується іншими вашими почуттями: слухом, кінестетичним відчуттям, нюхом, смаком і тактильним сприйняттям. І якщо це особисте сприйняття вкрай травматичне, мозок має здатність справлятися з ним. Не завжди ідеально але має.

Що робить гаджет: Він пропонує вам обсяг подій по всьому світу. За одну годину ви відвідали Маріуполь і Харків, Бучу і Гостомель, поховали сотні людей, ви бачили біль сотень дітей, ви здригнулися від тисяч фотографій зруйнованих будинків ...

У природному перебігу подій такі обсяги вражень неможливі. І мозок не має можливості переробляти це. Припускати, що така розумна машина, як людський мозок, не буде намагатися захистити себе від такого обсягу гормонально продукуючих імпульсів, занадто не науково. Тут важливо відзначити, що емоції є частиною гормонального механізму. Тому гормональна адаптація до будь-яких емоцій – будь то результат вашого особистого досвіду, чи результат досвіду інших людей, якии ви бачили – є обов'язковою. Але в нашому організмі є система тестування і система блокування від порогових обсягів того, що потрібно обробити. Це захисне гальмування за Павловим, дисоціація і дереалізація, заперечення і багато інших варіантів.

Наші гаджети, гаджети людей у всьому світі зараз переповнені сотнями тисяч смертей, болю, руйнувань від того, що відбувається в Україні. І це не можна не дивитися: одні шукають відповідь, коли кінець, інші – чи нам погрожують.

Повернемося до початкового питання: певна сухість і дистанціювання

читайте також:

Принцип кисневої маски Щоб не потрапити в ситуацію перевантаження важкими новинами і емоціями, варто дотримуватися буквально 4-x простих правил. Нам доведеться опанувати навичку бути в курсі подій – і при цьому не збожеволіти від відео і світлин, на яких реальне пекло: зруйновані міста, заплакані діти, розстріляні невинні люди…

Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

запитати психолога онлайн

 від нашого досвіду громадян інших країн. Емпатія  - це не про  завжди і з усіх питань. Емпатія  - це для значущих близьких і професійної допомоги. Емпатія до значущих близьких покликана розуміти, відчувати ситуацію як особисту  і ефективно долучатися до допомоги. Професійна емпатія - це ціла система спеціальних прийомів і методів, які дозволяють зрозуміти, але не бути ототожненим. Більше того, до нашої професійної емпатії нам призначають супервізію, інтервізію та особисту терапію на все життя. Це для того, щоб не зруйнуватися

 і не зруйнувати пацієнтів.

У звичайної здорової людини обсяг травматичної ситуації, яку він не в змозі переварити увімкне один з захисних механізмів.

Йдеться про інстинктивність,  і вона не підлягає розумовому  коригуванню реакції. Духовно розвинені люди можуть підніматися над інстинктами. Але духовність до високої емпатії додає дуже тонку і дещо іншу картину світу, доступ до ресурсів, які, діючи разом, допомагають людині свідомо увійти в чуже горе і пережити його без втрат.

Бажаю всім мирного неба над головою і терпимості до інакшості (виняток - інакшість, яка суть сатаніZм, цей просто гасим!).

У Психолога » Війна » Чому вони глухі до нашого болю?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Про настрій і що на нього впливає

Враховуючи військовий стан в Україні, важко мати гарний настрій. Але він нам потрібен. Що ж впливає на настрій? Цікаво, що це не тільки події, що відбуваються.

психологія voyna Стресс и его влияние на организм человека

     В условиях войны, большинство людей находятся под влиянием сильных негативных эмоций, то есть испытывают стресс. Стресс – это реакция организма на ненормальные обстоятельства, как способ адаптации к нынешним реалиям. Обстоят...

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Чому вони глухі до нашого болю?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr