У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Деякий секрет нашого мозку та психіки

У Психолога » Самопізнання » Деякий секрет нашого мозку та психіки

Чи бувало у вас таке, що ви вирішили повністю змінити своє життя? Дайте вгадаю, частіше за все це бажання змін приходить до нас перед сном, або коли ви вже не можете жити в тому/ з тим що нас оточує?

Але чи виходить у вас здійснити це бажання одразу? І чому ви залишаєтеся на точці, яка вам не подобається, та й коли починаємо щось робити, є бажання повернутися назад?

Мозг

Припустимо такі ситуації:

  • 💭 Ви вирішуєте, що хочете почати вивчати іноземну мову, або почати займатися спортом кожного дня, але все ніяк не можете систематизувати.
  • 💭Ви щойно вийшовши з знецінених, неприємних для вас відносин, де вами маніпулювали, та зовсім не прислухалися до вас. Зараз ви почали нові стосунки. У ціх відносинах все інакше, але думка про повернення до колишнього вас не відпускає.
  • 💭Після довгих страждань на роботі, на якій вам платили дуже маленьку ЗП, ви почали працювати на роботі мрії, з високою ЗП. Але ви не відчуваєте себе на своєму місці. З'являється бажання звільнитися та повернутися до останнього місця роботи.

Чому ж нам так хочеться повернутися до того, що гарантовано призведе до погіршення емоційного, фізичного та, в цілому, ментального стану?

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

В усьому винен наш мозок, а якщо точніше, нейронні зв'язки. Численні дослідження підтверджують, що найбільша кількість нейронних зв'язків формується в перші роки життя. Природа подбала про те, щоб дитина була найбільш виживаною і надала здатність швидко створювати нейронні зв'язки. 

На створення нових зв'язків впливає:

  • ☆Отриманий, у той період, досвід;
  • ☆Спілкування з близькими людьми та емоційна близькість з ними;
  • ☆Нова інформація, отримана за допомогою сенсомоторного апарату (слух, зір, тактильно, смак, нюх).

Ближче до 7 років здатність створювати нові нейронні зв'язки послаблюється, але не зникає зовсім. Це у період пубертату наш мозок надає підвищенну здатність формувати та закріплювати нову інформацію, бо з точки зору еволюції ми інакше не знайдемо потрібного шлюбного партнера.

Важливо розуміти, що ми до кінця життя маємо можливість створювати нові шляхи у нейронних зв'язках, але закріплення цієї нової інфи буде йти складніше ніж в дитинстві. 

Саме тому для створення стійкої звички необхідно щонайменше 90 днів. І якщо з часом "закинути" та не підкріплювати вивчене, наш мозок "викидає" ці знання, як не потрібні.

І саме тому набуті звички ще в дитинстві нами сприймаються як база, за якою ми повинні жити, бо інакше померти можемо, а мозок цього точно не хоче.

читайте також:

Рівні наших бажань. Чому ми нічого не отримуємо? Вислів «я не знаю чого я хочу» - чудовий привід для вашого занурення у минулі переживання, адже це найглибинніший рівень втрати контакту зі своїми бажаннями та потребами. Як і більшість проблем нашого життя така втрата контакту дуже часто формується

Как формируются деструктивные убеждения на личном опыте Многие глубинные убеждения формируются у человека из детства, прорастая глубоко и незаметно они становятся вторым нашим Я. Мне почему-то вспомнился один эпизод из детства, который возможно станет интересные примером того, как же эти убеждения могут

запитати психолога онлайн

Тому ваше життя, думки і дії обумовлені заданими установками, які були отримані у дитинстві.

А що зараз ви бажаєте зробите, але не робите? Та й чому саме, як ви вважаєте?

Пам'ятайте:

Головний танець нашого бессвідомого - "крок вперед- два назад"

У Психолога » Самопізнання » Деякий секрет нашого мозку та психіки
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія samopoznanie Мир сновидений. Рассказ об опыте работы со снами

Сначала, для того чтобы разгадать смысл собственных сновидений, я использовала различные сонники и народные поверья. К сожалению, этот метод не дал никаких результатов.

психологія samopoznanie Утренний Сократ

Просыпаюсь... будильник еще спит. У меня есть один час... могу полежать, почитать, посмотреть телик, сделать зарядку...

Усі публікації розділу Самопізнання ᐉ

 
Обговорення "Деякий секрет нашого мозку та психіки"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr