У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

У Психолога » Війна » Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи

Турбота про себе має вирішальне значення під час та після кризи чи травми.

Поради воєнного часу

Дуже важливо вміти надавати собі швидку психологічну допомогу.

Якось Гаррі Трумена (президента США в 1945-1953 рр.) запитали:

- Як вам вдається зберігати душевну рівновагу при надмірних психоемоційних навантаженнях?

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

- Я створив у голові «антистресовий притулок», куди періодично подумки відправляюся для відпочинку та відновлення душевних сил.

Пропоную зробити те саме.

Техніка «Уявне укриття»

- Усамітніться на кілька хвилин. Закрийте очі, зробіть глибокий вдих і видих. В уяві «облаштуйте» собі маленьку затишну кімнату.

Пофарбуйте її стіни у приємні вам кольори, розмістіть на них улюблені картини. Розставте в приміщенні меблі, які вам подобаються. Наприклад, в моєму «укритті» на мене завжди чекає зручна канапа, м’який килимок під ногами, а поруч стоїть високий торшер з мереживним абажуром.

- Нехай у вашій кімнаті буде велике вікно, через яке вам відкриється прекрасний краєвид. Це може бути пляж, на який накочуються повільні хвилі океану, ліс або гори.

читайте також:

Я не знаю що таке воювати, але я знаю, що таке плакати. Я знаю, як це плакати, як це сумувати, злитися, чому саме він, за що, чому, та не знаходити відповіді. Моя ліпша подруга втратила свого чоловіка через два місяці початку війни, і тоді я зустрілася з першим болем втрати на війні...

Как быть... когда война... Сегодня мы все пребываем в тяжелой ситуации. Все чувствуем растерянность, тревогу, страх, грусть... Сейчас не время быть в растерянности, время действовать для себя, близких, других людей, страны.

запитати психолога онлайн

- Будуйте цю кімнату у вашій уяві максимально ретельно, звертайте увагу на кожну деталь, будь-яку дрібницю. Наповніть її світлом, свіжим повітрям, ароматом квітів або випічки, звуками тихого дощу за вікном, співом птахів чи шумом океану.

- Кожен раз, коли ви починаєте відчувати зростаючу внутрішню напругу, перемістіться на короткий час у своє «місце спокою».

Скажіть собі: «Я мушу трохи відпочити. Я йду до моєї тихої кімнати. Я вже у ній».

- Уявіть як ви сидите у затишному кріслі, абсолютно розслабленим. У цій кімнаті ви в повній безпеці, ніщо вам не загрожує і ніщо не може вас потривожити; тут немає хвилювань, вони лишилися за порогом.

- Тут не потрібно приймати рішень, кудись поспішати, про щось турбуватися. Це місце належить тільки вам і ви завжди можете туди подумки телепортуватися аби перепочити, відновити свої душевні сили.

Потурбуйтеся про себе. Бо хто, як не ви :)

Психолог, психотерапевт Оксана Ткач

У Психолога » Війна » Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Хорошие люди - потенциальные работники концлагерей. Эксперименты Стенли Милгрэма

«Я не виноват, я просто исполнял приказы». Почему были возможны лагери смерти, трудовые лагеря, репрессии, проводимые руками тысячь обычных граждан?

психологія voyna Причини підтримки агресії: страх, заперечення, нездоровий патріотизм…

Аналіз причин підтримки агресії з точки зору психології та соціології. Боягузтво, страх. Одна з реакцій на агресію це - приєднання до агресора. Вплив пропаганди. Байдужість. Заперечення або втеча від реальності. Патріотизм. Є здорові прояви патріотизму

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Поради воєнного часу: як піклуватися про себе в період кризи"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr