У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Про смерть мами в ранньому віці.

У Психолога » Горе, втрата » Про смерть мами в ранньому віці.

Діти не повинні втрачати маму, коли вони ще діти, підлітки і навіть повнолітні. Це проти закону природи, дитина потребує мами, потребує любові, голосу, контакту, вигляду мами, прив»язаності до мами. Мами, як контейнера. Дитина потребує мами, все життя, і коли стає на самостійне життя, вже по-іншому, але мама, цей внутрішній об»єкт зігріває душу, дає наснаги, енергіі  в житті. Звичайно, мова йде про добру маму, добрий об’єкт, який гріє. Та навіть, коли мама була віддаленою, психіка домальовує теплу, гріючу мамину енергію.

А що, коли мама померла, коли дитині від 4 до 18 (20) років. Втрата мами залишає пустоти, великі прогалини, «сліпі плями» в емоційно-почуттєвому та когнітивному світі дитини. Формує «загублені почуття» - що це таке? Смерть мами, всі родичі і дитина переживають по-своєму. Та історії, з якими мені довелося працювати аналогічні. Ніколи, ніхто не говорив з дитиною про смерть мами, не говорили, що самі сумують, плакали потаємки, не розповідали дитині, що трапилося з мамою, чому померла мама, як померла мама, не запитували у дитини про її почуття, сум, горе. Не горювали, або не показували горе.  Не говорили, яка була хороша мама, а це дуже надважливим є, чому? Щоб сформувати у дитини добрий образ мами усередині, який пронесеться через усе її життя.

Дорослі стараються уникати розмов про смерть мами при дитині, переважно, бо самі не знають, як переживати цю смерть, та як подати дитині, про що говорити з дитиною, коли помирає її мама. Переважно фокус родичів формується на функції: що їсти, як вчитися, з ким жити, що одягти.

Так обірваний контакт, втрачений контакт, втрачені почуття, не пережиті почуття, невідомі почуття, які почали переживатися при смерті мами, формують майбутній тілесний симптом, почуттєвий симптом, який називається психосоматичний розлад.  На формування психосоматичного розладу та його прояву впливає також вік дитини, коли померла мама, та стосунок, який був між мамою та дитиною до маминої смерті.

Розлади формуються різні, та в кожної дитини свої. Безсилля життєве, відсутності та нерозуміння своїх бажань, нерозуміння, що робити з собою в житті, тривожний сон, тривогу, яка не вщухає та додає нових тілесних хвороб, а вони є психосоматичні - РХП,  вагінальні захворювання, гармональні захворювання, захворювання жкт, анемія, ВСД, інші. Когнітивна складова, в ній і почуттєва - дівчата можуть вибудовувати стосунки в дорослому житті тільки за гроші, близький контакт з чоловіком для них невідомий, він лякає, його уникають. Цей перечень можна продовжувати.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Немає єдиного рецепту лікування. Для кожного пацієнта, свій підхід, своя терапія. Єдине, що є важливим, це зінтегрувати пацієнта з його внутрішньою мамою, яку ще необхідно знайти в процесі терапії. З добрим об’єктом мами, поселити його в символ, звідки можна буде черпати життєву енергію. Підняти непережиті почуття та пережити поруч з терапевтом (має велике значення переживання, щоб з кимось переживати), перетравити їх. Щоб не відбирали життєву енергію.

Любі відвідувачі, запрошую, маю досвід практичний, в терапії при смерті мами.

У Психолога » Горе, втрата » Про смерть мами в ранньому віці.
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія gore-smert-blizkogo Путь, который предстоит пройти (из цикла «Пережить горе»)

Этапы переживания утраты близкого человека. Прохождение стадий горевания важно для того, чтобы полноценная жизнь без умершего была возможна.

психологія gore-smert-blizkogo Горювання за втраченим

Що робити при горюванні? Проживання горя - може бути про смерть близької людини, втрату близьких відносин (дружба, любов), втрату роботи, зміну міста, країни, втрату дому, втрату фінансів. Ми можемо мати різну реакцію на горе

Усі публікації розділу Горе, втрата ᐉ

 
Обговорення "Про смерть мами в ранньому віці. "

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr