У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психотерапія як занурення з аквалангом

У Психолога » Психотерапія » Психотерапія як занурення з аквалангом

Дякую за новий досвід Младену Радеву.

Много благодаря на Младен Радев за новия опит.

 

занурення

Наслідок нового досвіду – нова метафора.

Підберіть для себе психотерапевта онлайн або в містах України.

Зануритися під воду в супроводі інструктора схоже на психотерапію. Досвід занурення під воду, в якому, як на мене легко було б замінити окремі слова, наприклад, «занурення» – на «дослідження внутрішньої феноменології», а «інструктор» – на «терапевт».

Отже…

Спочатку - це інтерес. Що там під поверхнею води? Як це не опиратися на змелю? Дихати через трубку і мати обмежений запас повітря? Якщо інтерес є та переважує страх перед невідомим, то можна зробити наступний крок. Думаю, що тут є і відмінність - в психотерапію люди приходять спочатку від того, що чогось бракує, є певний дискомфорт, щось «не так», а вже потім завдяки інтересу. Пірнати від дискомфорту життя на суші - це дивно :-).

Через те, що є пошук, цікавість, збудження, азарт, пошук нових шляхів, творчість можна шукати нового досвіду. Хоч то й інша розмова, варто сказати, що інтерес – далеко не завжди комфортний стан.

Наступне: з ким. Це про довіру. Як на мене, непогане питання при виборі психотерапевта: чи довірив би я цій людині супроводжувати мене під час занурення? Вперше. Коли, це не знайома для мене територія. Якщо відповідь «так», то рухаємося далі. Тут вже про правила, мову спілкування під водою, техніка безпеки, правила – чим не сеттінг в психотерапії?

Далі окремі вправи зі спорядженням, яке одягаємо все на себе і йдемо до води. Тут я би провів паралель з певною необхідністю пояснення що і як буде відбуватися: питання та відповіді.

читайте також:

Психотерапия и кофе Вы любите кофе? С молоком, которое смягчает насыщенный вкус или с сахаром, который делает напиток лакомством? Завариваете в турке, чашке или предпочитаете кофемашину? В любом случае, если вы пьёте кофе, значит получаете от него пользу. Будь то

Арт-терапия или лекарство из детства Я предлагаю вашему вниманию несколько упражнений, которыми пользуются арт-терапевты.

запитати психолога онлайн

Нарешті – експеримент: занурення під воду і переживання нового досвіду. Спочатку – не глибоко, щоб зробити поправки, коли щось не виходить, тривожить, перехиляє в бік. Може щось треба підправити, відрегулювати, перевірити зворотний зв'язок. Далі – на глибину, яка є достатньо безпечною. Тут про безпеку і акуратність. Тут важливий баланс між процесуальністю та директивністю (нещодавно почув у лекції Льва Черняєва). Зупинки в окремих місцях, на які звертає увагу інструктор (чи терапевт). Фото на пам’ять. Думаю, сам би того не помітив і не запам’ятав, якби не око професіонала поруч. Сильно був у процесі.

Повернення складне і очікуване водночас. Після майже невагомості та майже повної відповідальності іншого повертається відчуття земного тяжіння та відчуття своєї окремості. Можна відпускати іншого. Повертається щось одночасно схоже на певну відповідальність та острах (?), повертається і відчуття опори на звичне – на ноги на землі. Повернення до звичного життя. Але вже іншим, з новим досвідом.

Ну і ще: без психотерапії як і без дайвінгу можна жити. Якщо це не є своєю справою або одним із сенсів. А так, то це не є потрібні речі. Потрібною є наприклад, робота столяра (приблизно цитую Данилу Хломова). Думаю, потреба не в психотерапії чи дайвінгу, потреба – у стосунках. З іншим. З собою. Зі світом. Хоча, може я і помиляюсь. Може, і рівновага, і висока якість життя є також необхідними для повноцінного існування у цьому Світі?

У Психолога » Психотерапія » Психотерапія як занурення з аквалангом
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihoterapiya Робота з символами та метафорами в арт-терапії

Слово «метафора» складається з двох частин: «мета» (перше значення – за, пере, над, після, через; друге значення – спільно, спільно) і «фора» (рух). Отже, у це семантичне поле потрапляють такі поняття,

психологія psihoterapiya Психотерапия в группе - что это и зачем?

Фриц Перлз говорил о том, что терапия в группе даёт возможность получить опыт многих индивидуальных терапий. Людей, знающих и понимающих особенности индивидуальной психотерапии с каждым годом становится все больше. Встречи с психотерапевтом

Усі публікації розділу Психотерапія ᐉ

 
Обговорення "Психотерапія як занурення з аквалангом"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr