У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Реакції батьків на вибухи агресії дитини

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини

Коли дитина ВИБУХАЄ емоціями роздратування, злості, агресії, - іноді дорослим так і кортить відреагувати на це словами по типу: "Досить! Що це ти така нервова?? Ми нічого такого тобі не сказали, все було нормально, а ти починаєш тут портити всім настрій!!"

Крик

І що ж насправді цими словами батьки транслюють дитині?

  • - що вона якась ненормальна,
  • - що батьки Ок, а вона НЕ ОК,
  • - що вона не має вірити своїм відчуттям (бо ж вона відчула щось неприємне в їх словах до неї і вибухнула, а вони заперечують це, доказуючи що "нічого такого" не сказали)
  • - що проявляти негативні емоції соромно, неправильно, треба їх блокувати всередині і приховувати,
  • - що не можна бути близькою в стосунках, бо це небезпечно і боляче, бо відкриєшся, будеш собою і відчуєш, що тебе не розуміють і відштовхують...

Дитина сильно страждає від подібних рекцій батьків.. вона відчуває біль від їх слів, обурення, злість, вину, сором, свою ненормальність, яка паралізує.. відчуває себе самотньою в цих почуттях.. відчуває "глухий кут"..

А як варто реагувати?

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

З батьківським розумінням особливостей віку дитини, з толерантністю і готовністю підтримати, поспівчувати, заспокоїти, проявити любов..Вибачитись!.. не боротись з нею, не доказувати свою Правоту, Не Викривляти її сприйняття Реальності, а Об'єднатись емоційно, бо дитині дуже важко і погано зараз..

Якщо дитина вибухає, значить вона емоційно не може справитись із чимось, що її ранить в ваших словах. І тут важливо зрозуміти що ж саме ви говорите, що робить їй боляче!..
Якщо любите дитину, включіть критичний самоаналіз, спробуйте її зрозуміти!

Емоційні зриви свідчать також про внутрішнє напруження дитини, яке може бути викликане різними причинами: проблеми в стосунках з друзями, з вчителями, складні почуття на душі (образи, розчарування, страх чогось, якісь переживання), гормональні зміни в організмі через початок підліткового віку тощо..

Задача батьків - не засуджувати дитину, а Допомагати їй справлятись зі своїми емоціями, розділяти їх з нею в довірливих бесідах, проявляти Емпатійне слухання та щире співчуття..

Любіть своїх діток, коли з ними важко, адже важко в першу чергу їм!

читайте також:

Псевдозрелость. Как жить в неуправляемом мире. Многие мамы любят, когда ребеночек удобный, приличный, послушнее чужих детей... «Псевдозрелая» личность внутренне не имеет права на то, чтобы не справиться, расклеиться, не победить.

Вопрос психологической сепарации от родителей Все мы выросли в разных семьях. В них мы получали свой жизненный опыт - как строить отношения, как обращаться с деньгами, как относиться к своему телу, как заботиться о себе и близких и тд.⠀Все это сформировало у нас определённую картину мира,

запитати психолога онлайн

Зупиняйте власну автоматичну Агресію, видихайте, обіймайте і розмовляйте на рівні люблячих сердець ❤

З любов'ю, психолог Світлана Гліган

У Психолога » Батьки й діти » Реакції батьків на вибухи агресії дитини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Неосознанная мама

Чувство вины может быть реальным - ну потому что ты понимаешь, что что-то плохое сделала, а может быть тотальным, когда никто тебя не винит, а ты чувствуешь обвинение, как призрак, везде. Недавно в одной группе написала просто информацию, что мамам

психологія roditeli-deti Почему дети плачут?

Когда мужчина и женщина решаются обзавестись потомством, то представляют себе, как правило, довольно оптимистичную картину родительства: они – доброжелательные, спокойные мама и папа, их детишки – веселые и довольные жизнью существа&hel...

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Реакції батьків на вибухи агресії дитини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr