У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


читать по-русски

САМОЗДІЙСНЮВАНІ ПРОРОЦТВА ТА ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ

У Психолога » Стереотипи, упередження, міфи » 🧠САМОЗДІЙСНЮВАНІ ПРОРОЦТВА ТА ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ🧠

хрустальный шар
🔮 Самоздійснюване пророцтво - це таке передбачення, яке опосередковано впливає на реальність таким чином, що в результаті виявляється вірним.

✨️Я писала раніше в постах, що події (минулі, сьогоднішні чи майбутні) самі по собі є нейтральними, вони не погані,  ані добрі самі по собі. Саме індивідуальна інтерпретація, пояснення людиною, що відбувається, впливає на те, які вона відчуватиме емоції щодо цієї ситуації і які робити дії.

Те, як людина пояснює та інтерпретує, до яких висновків приходить, не завжди є точним і може не відповідати дійсності. Однак, емоції та наступні рішення про те, що робити, будуть вже цілком реальними і будуть тягнути за собою наслідки, найчастіше небажані.

❓️То як же це пов'язано з самоздійснюваним пророцтвом?

✨️Наведу приклад.
Уявимо людину, яка має соціальну тривожність. Трапляється певна подія, що передбачає спілкування з іншими людьми, наприклад, корпоратив на роботі. Людина передбачає:
💬 "Я дуже нервуватимуся і тривожиться. Я почервонію, у мене будуть тремтіти руки, я спітнію. Це побачать всі мої колеги, я виглядатиму дивно".
Ці думки вже самі собою підвищують рівень тривоги і відповідні тілесні симптоми.
°
Людина щиро вірить, що все буде саме так, і вона вирішує заздалегідь зробити послідовність дій, спрямованих на приховування симптомів своєї тривоги:

  • - одягає більше верхнього одягу, щоб приховати пітливість;
  • - навмисне сильно стискає склянку з напоєм у руці, щоб не був помітний тремор;
  • - завжди концентрує увагу у тому як рухається;
  • - конценрується на своєму голосі, намагається навмисне говорити голосно і швидко, щоб здаватися впевненим.

✨️Як наслідок, всі ці "рятувальні" дії парадоксально ведуть до протилежного ефекту: через велику кількість одягу йому стає жарко і він сильніше починає потіти і червоніти, через сильне стискання склянки м'язи рук перенапружуються, що викликає ще сильніший тремор, спроби моніторити свої рухи викликають тілесну напругу та провокують незграбність і неприродність, спроби швидко і голосно говорити збивають ритм дихання.
🫣 Зрештою, все те, чого він боявся, набирає інтенсивність і, дійсно,  стає помітно людям навколо.

✨️Так, початкове передбачення, яке виникло в голові у соціально тривожної людини призвело до посилення емоцій, фізичних симптомів і неефективних дій, які згодом втілили передбачення в реальність. І ці наслідки стали об'єктивним доказом її початкових думок і страхів, адже він же "Мав рацію у своїх побоюваннях, все так і сталося. А як би все могло бути жахливо, якби я ще й нічого не зробив..."

Людина потрапляє в пастку своїх думок, створюючи небажаний досвід, який і використовуватиме як доказ обґрунтованості її страхів і підтримуватиме надалі тривогу.

👌На щастя, даний механізм можна використовувати і на благо, створюючи максимально наближену до реальності оцінку ситуації та ефективний план дій для підвищення ймовірності успіху.🩷

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

У Психолога » Стереотипи, упередження, міфи » 🧠САМОЗДІЙСНЮВАНІ ПРОРОЦТВА ТА ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ🧠
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія psihologiya-stereotipov Магия и психология. Магическое мышление. Виды и типы магического мышления.

На каких убеждениях может строиться магическое мышление? Самый яркий пример – вера в карму. Вера в то, что наши мысли материальны и способны «управлять» миром.

психологія psihologiya-stereotipov О проглоченном, не разжевывая

Мы не всегда замечаем, что содержится в наших головах. Часто это программы, фразы из прошлого, чьи-то правила и выводы, устаревшая информация. И бессознательно мы этим руководствуемся.

Усі публікації розділу Стереотипи, упередження, міфи ᐉ

 
Обговорення "🧠САМОЗДІЙСНЮВАНІ ПРОРОЦТВА ТА ПСИХІЧНІ РОЗЛАДИ🧠"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr