У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Страх. Давайте боятись правильно

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Страх. Давайте боятись правильно

Ви придумали новий проект, запланували зробити повну діагностику здоровя, чи хочете нарешті водити машину. Час іде, і не дивлячись на велике бажання, справа не зрушується з місця. Що не так?

Якщо трохи заглибитись і послухати себе, то виявиться, що благі наміри зупиняє страх. Лише при одній згадці про справу, тіло починає реагувати скованістю, думки вмить пропадають з голови, обличчя покривається іспариною. Чого ми боімося?

Страх одна з базових емоцій. Наша психіка так отримує сигнал про небезпеку. За допомогою страху запускається програма “бий-біжи-замри”. Найважливіша реакція, завдяки якій ми змогли вижити в важких умовах сувороі природи. Але, в реаліях сучасного життя мало таких небезпек, сопряжонних з виживанням. Саблезубі тигри вже не нападають, боротися зі стихією заради виживання вже не потрібно. А реакція залишилася, не так далеко ми відійшли від своіх предків.

Але ми наділені інтелектом і вміємо аналізувати. Тому варто не йти на поводу у свого страху, а попробувати розібратись. Можливо ворог не такий страшний, і знаючи його в лице вдасться домовитись. На кону такі чудові перспективи- цікавий проект, створення сімі чи теж саме водіння.

Страх живе в дитячих установках. Там, в далекому дитинстві мама вчила не висовуватись і найбільше преживала, що скажуть люди? І нам це передала. Ми дотепер орінтуємося на безцінну пораду. Сидимо і не висовуємось, якісно боімося. Ви вже дорослий, варто переглянути спадщину. Можливо ця безцінна порада втратила свою актуальність? Зараз ви справитеся зі своіми страхами з позиціі дорослого.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Інколи страх повязаний з недостатністю інформаціі.Новий фах, купівля квартири, виховання дитини- все, що ми раніше не робили. Те, про що, не маємо анінайменшого уявлення, огорнуте страхом не справитись. Нам здається, що це щось занадто складне, небезпечне, потребує спеціальноі компетенціі і ще якихось вроджених талантів. Та не боги горшки ліпили. Варто пошукати інформацію. Почитати, знайти відгуки людей, що вже пройшли цей шлях- заповнити теоритичні пробіли.Теоретична підкованість понижує страх в рази.

Змоделювати ситуацію.Ця порада добре підходить для страхів, що буквально заставляють не дивитися в ту сторону, не згадувати і не говорити на цю тему. Груди стискає залізний обруч і хочеться змінити хід розмови.

Уявіть, що саме страшне вже сталось. Що я буду робити? Наскільки це непоправимо? Чи загрожує це моєму життю, здоровю? Зазвичай вихід завжди придумується.І варіантів більше, як один. Це допомагає знизити відповідальність за результат, а разом з тим рівень страху.

Буває, що ми боімося за компанію.Подруга при кожній зустрічі розповідає про конкуренцію на ринку ріелторів. Брат відкрив магазин канцтоварів. Не справляється з арендою, не може ніяк запустити рекламу, не вміє делегувати обовязки і буквально живе на роботі. Така концентрація негативних страхів, створює враження що у нас теж так буде. Відділіться від друга і подруги. Це іхній досвід. Ваш буде зовсім іншим.

Признати свій страх.Так, я боюсь. Але я буду пробувати робити, робити і боятись. І почніть робити. Багато речей не є такими страшними, як тільки робиш перший крок. Інерція теж допомагає в цій справі.

ВПРАВА

читайте також:

Страх — это сорняк Один человек сказал « скрывающий во мраке, он прорастает в сознании, развращая его, развивается внутри племен, разделяя их» Разберемся с тем что он мог иметь ввиду. Мы убеждены в том что страх, это реакция на ситуацию которая не поддаетс

Панические атаки: без шансов, или выход есть? 3600 раз в месяц украинцы вбивают в поисковик фразу «паническая атака как лечить».  И это  совсем не случайно, и вы  поймете почему, если дочитаете статью до конца. Люди диагностируют  себя по интернету, ставят диагн...

запитати психолога онлайн

Намалюйте свій страх, поговоріть з ним. Спитайте для чого ти появився? Коли ти зявився? Що хочеш мені сказати? Про що попередити?

За допомогою цих питань поговоріть зі своім страхом, як зі старим другом. Подякуйте йому за участь у вашій долі. Подивіться на свій малюнок знову, і домалюйте елементи, які прикрасять його і зроблять менше страшним.

 

У Психолога » Страхи, тривоги, фобії » Страх. Давайте боятись правильно
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 2 з 2 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія strahi Как преодолеть фобию и страх

Почему и как возникает фобия и страх? Основные этапы самостоятельного преодоления фобии и сильного страха. Преодоление страхов и фобий может улучшить качество нашей жизни. Что стимулирует фобию и страхи?

психологія strahi Зона комфорта или синдром удобной жизни

Единожды примеряв и приняв на себя роль эгоиста, жертвы, пофигиста, лентяя, борца за справедливость (таких ролей множество, для каждого своя) Мы попросту спрятались от своей истинной сути.

Усі публікації розділу Страхи, тривоги, фобії ᐉ

 
Обговорення "Страх. Давайте боятись правильно"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr