У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)

У Психолога » Вікова психологія » Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)

Тема, яка зачіпає всіх батьків, бо й період «тодлерства», справді, яскравий. Ходять же перекази і легенди про «жахливих дворічок», в яких перетворюються милі та слухняні пупсики... 

toddler

А якщо розібратися, що так насправді відбувається з дитиною в цей період?

Почнемо з того, хто такі, ці загадкові тодлери. Термін прийшов до нас з англійської мови (toddler). Позначає дитину, віком від 1 до 3 років. Як каже Вікі: вік тодлера - це вік значного когнітивного, емоційного та соціального розвитку. І воно справді так.

Якщо говорити про фізичний розвиток, то найяскравішою подією цього періоду є перші роки: дитина починає самостійно ходити. Тобто вона спроможна йти від матері, досліджуючи при цьому світ, і повертатись до неї. І саме ця фізична можливість є поштовхом до психологічного розвитку: дитина починає психологічно сепаруватись, відділятись від матері, а також формується індивідуальність малюка.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Тодлери вередують.

Одна з характерних особливостей цього періоду - дитина знаходиться в ситуації конфлікту амбівалентності, тобто роздвоєності (за М. Малер). Так, у дитини є потреба в самостійності та свободі («я сам(а)»), а заразом у близькості та захисті («ні, на ручки»).

Часто говорять «ні»

Від тодлера особливо часто можна почути «ні». Такий дитячий негативізм розвиває почуття ідентичності. Через спротив дитина вчиться відчувати свої кордони та кордони мами. Говорячи про кордони, важливою в цей період стає певна власна територія дитини (якщо не кімната, то окремий куточок).

Дітям потрібен материнський контейнер

Тодлер переживає всю гаму емоцій, які не розуміє і з якими не вміє ще справлятись. Тому мамі так важливо не соромити дитину за емоції, не реагувати холодністю і відчуженістю, не включатись теж в істерику, а контейнувати.

читайте також:

Сепарация и путь к взрослению У каждого своя история покидания родительского дома. Кто-то уезжает в другие города и страны,  кто-то остаётся у родителей, другой к 17-ти работает самостоятельно, кто-то входит в родительский бизнес с детства, а кто-то, работая отдельно живёт

Не іграшка: як іграшки впливають на розвиток дитини Секрет важливості вибору іграшок для дитини лежить у особливостях дитячого розвитку. Які ж характеристики іграшок є важливими в контексті розвитку дитини?

запитати психолога онлайн

Контейнування - це вміння матері приймати емоції дитини, символічно переробляти і повертати їх дозовано та в зрозумілій формі. Тобто витримувати емоції, інтуїтивно провідчувати і назвати їх, а також пов‘язати емоції із ситуацією.

Для того, щоб добре контейнувати емоції малюка треба, найперше, смачно їсти і добре відпочивати. Чого і всім батькам бажаю.

    У Психолога » Вікова психологія » Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)
    психолог

    Оцінка публікації
      подобається публікація?  

    Безкоштовна розсилка цікавинок!

     
    психологія vozrastnaya-psihologiya Жизнь начнется с ЗАВТРА. Психотерапия разочарований.

    Людям, которые лелеяли надежду на то, что жизнь начнется с Завтра, но разочаровались в ожидании, около 40 и старше. Это мужчины и женщины, уставшие, осунувшиеся. Они приходят и ждут, что психотерапевт

    психологія vozrastnaya-psihologiya Мамам и папам про депрессию у малышей

    Несмотря на отсутствие сознания и смыслов, младенец вполне может испытывать депрессию. Не в привычном для взрослого человека широком значении, а в телесной малоподвижности. Почему? Да потому что младенец нуждается в инициации со стороны мамы. В шир

    Усі публікації розділу Вікова психологія ᐉ

     
    Обговорення "Усе, що вам потрібно знати про тодлерів (але це не точно)"

    поки немає коментарів...


    Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
    qr