У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Вплив сорому на особистість людини

У Психолога » Почуття й емоції » Вплив сорому на особистість людини

Сором знищує віру в себе. Ніби хтось бачить ту нашу частину, від якої нам гидко. Нестерпно зустрічатися з некрасивою частиною себе. І це так жахливо, що ми втрачаємо свої сили. Ми горюємо про те, що не ідеальні. Це схоже на переживання гострого приниження. І коли ми це переживаємо, хочеться перекинути негатив на інших людей.

Досвід сексуального насилля викликає сором, і це може призводити до заковтування їжі, що призводить до ожиріння.

Сором виникає і коли нас весь час порівнюють. Соромно бути звичайним, не найкращим.

соромно

Робота з соромом в психотерапії пов’язана з першими двома роками життя. Вперше такі переживання виникають у дитини ще на стадії злиття з мамою, іншими словами, на стадії здорової спів залежності. Коли дитині змінюють підгузник і вона бачить на обличчідорослого відразу. Вона намагається зрозуміти, що з нею те так. Коли батьки не приходять по першому зову, вона зновуж сприймає це як свою ненормальність. Це довербальна стадія сорому.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Важливо мати поруч людину з добрим приємним обличчям. Важливо, щоб терапевт дивився на клієнта з любов`ю, саме через цей досвід.

Вербальний сором виникає на стадії проти залежності (під час сепарації), коли дитині важливо відділитися від мами та досліджувати світ. Це про третій рік життя. В цей період важливо давати дитині передбачувані границі, контролювати, щоб вона могла рухатись у світ, але відчувати при цьому захист батьків. Якщо такого немає, дитина тривожна, відчуває себе не любимою. В цей період батьки часто контролюють дітей не чіткими правилами, а соромлячи їх.

Отже, в процесі зростання кожна людина накопичує свій запас сорому, який є токсичним, який змушує її відчувати себе ненормальною. І від цього запасу потрібно звільнятися.

Якщо ми потрапляємо у соціальну групу, нас можуть соромити. І це  - інструмент контролю та влади у групі. Висміювання – це самий жорстокий спосіб присоромити.

Якщо нас соромлять – це не про діалог. А про контроль. Це – напад. І відсторонення – це здорова реакція на сором.

Якщо у конфлікті ваш партнер вас залякує чи маніпулює, захищаючись, імовірно що він переживає сором за те, що ви вказали на його неідеальність.

читайте також:

Стыд страха Сегодня я начинаю небольшой цикл статей про сложные, комбинированные чувства – такие, которые состоят из нескольких, и потому сложнее идентифицируются и проясняются. И начать хочу с такого чувства как стыд страха. По сути, стыд страха ...

Чем отличается рациональная вина от невротической Вина – это чувство, которое возникает в ответ на нарушение собственных или общественных ценностей, которые были интернализированы внутрь человека.Если стыд это неудача бытия, то вина это провал на уровне действия.Вина, конечно, имеет и

запитати психолога онлайн

Якась наша частина справді ідеальна і цілісна, це базова «Я». А якась частина може бути неідеальна, травмована, як у всіх людей. Але фальшивий ідеальний образ «Я», який люди намагаються створювати у соцмережах,часто на фотосесіях, на сцені та просто в житті, віддаляє нас від себе насправді ідеального.

Тому так важливо, коли є людина, яка може побачити нашу справжню сутність. Якщо це друг або кохана людина – це велике щастя, яке важливо оберігати та зрощувати. Це може бути справді хороший фотограф, чи художник, і, звичайно,  психотерапевт. Адже для психотерапевтів – це покликання: віднаходити і бачити у клієнтах їхню внутрішню красу, ніби квітку, яка ще не розпустилася. Спостерігати, як вона відкривається, не знаючи наперед, якою ця квітка буде….

Висновки із лекцій Дженей Уайнхолд «Психотерапія розвитку».

У Психолога » Почуття й емоції » Вплив сорому на особистість людини
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія chuvstva-emotsii Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

психологія chuvstva-emotsii Наступить себе на горло. О заблокированных чувствах

Мы относимся к себе так, как в детстве относились к нам наши родители. Если они нас стыдили за природную спонтанность - мы будем стыдить и останавливать себя в активности.

Усі публікації розділу Почуття й емоції ᐉ

 
Обговорення "Вплив сорому на особистість людини"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr