У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як досягати мети, що робити, щоб не прокрастенувати?

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Як досягати мети, що робити, щоб не прокрастенувати?

Який у нас підхід до цілей, чому раптом ми розчаровуємося, коли не досягаємо бажаного, що не так зробили?
Може справа у підході, чи у формулюванні цілей?
Зазвичай люди формулюють цілі так: що де, скільки, куди?

дівчина планує цілі

Що я хочу мати?
«Де я хочу працювати?»,
«Скільки я хочу отримувати?»,
«Куди я хочу з'їздити?» ……

Ми звикли формувати цілі лише на рівні результату. Але для більшості людей без вже розвиненої звички досягати, міцних дисципліни та сили волі це рівноцінно заготовленому програшу.
Так вони приречені розчаровуватись. Але чому?
Ми визначили і знаємо чого ми хочемо, але не приділяємо потрібної уваги тому, що безпосередньо нас до цього приведе? А саме до способів досягнення. Так, ми загалом і так розуміємо, що робити, але ми на цьому не фокусуємось. А мусимо. І відсутність чіткого плану дій завжди виливається в прокрастинацію, яка переходить у відчуття власної нікчемності.

Пам'ятати лише картинку бажаного при початковій постановці — звичайно добре. Але за щоденному підході (а лише він, по суті, має значення) це лише демотивує. Людина поглядає на мету, потім на реальність, і бачить… лише величезну різницю, яку доведеться подолати. Стрес від цієї невідповідності пригнічує мотивацію, адже здається, що б ти не зробив, особливої ​​різниці не буде.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Наш мозок не здатний ініціювати різкі зміни і дотримуватись їх, тому що вони завжди пов'язані з потужним дискомфортом, навіщо він йому?
Що ми можемо зробити? Розпочати формулювати свої цілі на рівні поведінки. У формулюванні має бути дієслово, дія тобто «Що саме робитиму? Щодня? Щотижня? Щомісяця?», це буде більш ефективно, особливо в тому випадку, якщо пред'являти собі реальні за вашими нинішніми силами вимоги.

мета

Реалізація безпосередньо залежить від того, що ви конкретно робите щодня в цьому напрямку. Кожен день виділяючи собі час на задуману мету 30 хв. Таким чином займаючись регулярно по 30 хвилин на день мозок починає думати про це в контексті «легко і приємно», і ця щоденна дія, почне під нього виділяти «гормони щастя» (дофамін, серотонін) і вас сам штовхатиме на те, щоб ви щодня це робив. Так і формуються звички!

Акцент йде саме на регулярність, а не тривалість дії. Через місяць ви збільшуєте час і сприймете збільшення тривалості занять набагато легше. Адже якщо щодня робити якісь прості дії, то через місяць це просто стане частиною вашого життя. Це ефективно для досягнення тих цілей, які більшість із нас часто починає і часто закидають (наприклад: почати займатися спортом, вивчити іноземну мову, підготуватися до іспитів…).
Щоб собі допомогти пропоную вам зробити одну корисну вправу:

Протягом 3-4 днів випишіть абсолютно всі дії свого дня (у вас має бути список, що складається щонайменше з 20-30 дій, навіть якщо ви весь день лежите на дивані, сидите в соцмережі... Відмінна вправа на усвідомленість, до речі.
У середньої людини накопичиться близько 50-70 різних дій. Подивіться на список своїх денних дій і наголосіть на тих, які ведуть вас до вашої мети. Скільки їх? Подивіться, що ви справді робите і куди витрачаєте свій безцінний час!

У Психолога » Особистісне зростання та корисні поради » Як досягати мети, що робити, щоб не прокрастенувати?
психолог

Оцінка публікації
сподобалося: 1 з 1 оцінювачів
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія lichnostnyi-rost Не зазирай за мої паркани: як захиститись від порушень особистих меж

Якщо ви впевнені в своїх рішеннях та межах, то це допоможе вам бути більш впевненими в собі та своїх відносинах з іншими людьми. Будьте послідовними та дотримуйтеся своїх меж, щоб ваш паркан був непроникним.

психологія lichnostnyi-rost Хотел как лучше, а получилось..., или Как наши близкие оказывают нам медвежьи услуги

О чем эта статья? В ней изложены наблюдения, сделанные во время работы в проекте по осознанному изменению образа жизни. Участники проекта - люди, желающие снизить свой вес, с которыми ведется психологическая работа.

Усі публікації розділу Особистісне зростання та корисні поради ᐉ

 
Обговорення "Як досягати мети, що робити, щоб не прокрастенувати?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr