У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині

У Психолога » Війна » Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині

Стрес - це такий психічний і фізіологічний стан людини, який виникає у відповідь на різноманітні екстремальні впливи. За нормальних умов стається пристосування. Але, навіть зараз ми бачимо, що поріг витривалості збільшився, і люди пристосовуються і в умовах війни. Та поріг для кожної людини індивідуальний, і залежить від цілого ряду внутрішніх і зовнішніх умов.

Чи можемо ми впоратись з таким навантаженням?

В мирний час ми маємо можливість керувати своєю поведінкою. Зараз навантаження занадто велике.

Людина каже: "Мені не можна відчувати ті емоції, якими не можу керувати". Але ми забуваємо, що емоції так влаштовані, що ми не можемо керувати їх початком, завершенням та інтенсивністю. І є переконання, що ми повинні це контролювати. Керувати ми можемо поведінкою.

Сказати собі: «Да, у мене є емоції, я на це не впливаю, але що я буду робити в зв'язку з цим?» На це ми маємо вплив. Головне – визначитись, на чому ви хочете сконцентрувати увагу: на тому, що ви не можете зробити, чи на тому, що ви ВЖЕ ЗРОБИЛИ.

Зверніться до психолога безкоштовно з приводу війни або поставте питання на форумі.

Досвід мирного часу відрізняється часу війни. З більшою вірогідністю у нас можуть виникати почуття, з якими ми не можемо впоратись і контролювати свою поведінку. Це можуть бути емоційні сплески, застрягання в емоціях на більш довгий час. І людина каже, що не може тримати себе в руках. Війна - сам по собі привід не могти впоратись, і не тримати себе в руках.

Ми маємо на це право. Це не означає, що потрібно відпустити контроль і стати вразливим.

Як упоратися з тривогою, заспокоїти себе та дітей?

Дорослі— це важливе джерело захисту та емоційної підтримки дітей.

Та в дітей також є власні ресурси для подолання стресових ситуацій.

Чим ми можемо допомогти :

  1. Бути поруч, обійняти, почитати разом, бути чутливими до того, колидитині потрібна присутність, а коли вона хоче побути наодинці.
  2. Бути прикладом, як давати собі раду, ділитись з ними про те, що намдопомагає. Діти наслідують наші поведінкові реакції. Стійкість, це не про те,щоб ніколи не падати, а про те, що знов і знов вставати.
  3. Спілкуватись, допомагати їм розуміти, що відбувається. Говорити зповагою до їх внутрішнього бажання і потреби розуміти. Слухати те, щовони говорять, і те, про що вони мовчать. Бути чесними з ними, не даватихибних обіцянок.
  4. Задіювати, корисна діяльність приносить добрий плід, зосереджуєувагу, допомагає інтегрувати енергію стресу.
  5. Відновлюватися, це тривале випробування забирає багато енергії, атому ми потребуємо часу на регулярне відновлювання сил. І дорослим, ідітям важливо мати в режимі дня ті активності, які поповнюють сили.
читайте також:

Как быть... когда война... Сегодня мы все пребываем в тяжелой ситуации. Все чувствуем растерянность, тревогу, страх, грусть... Сейчас не время быть в растерянности, время действовать для себя, близких, других людей, страны.

Як не з’їхати з глузду, не випасти в депресію, а витримати і вистояти фізично і морально тоді, коли Під час війни говорити про баланс, внутрішню рівновагу та гармонію не доводиться.Потужний стрес вибиває кожного з власної орбіти по якій рухалися ще донедавна. Як залишатися здоровими, сильними, як в ментальному, так і фізіологічному рівнях, щоб бути

запитати психолога онлайн

Подбаємо, щоб в режимі дня у дітей обов’язково були сон, добра їжа, час на гру, рухову активність, казки, будь-яка творчість, природа.

Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями, не обов’язково будуть мати психологічні проблеми. Навпаки, вони можуть зростати у стійкості, мудрості, вдячності, знати, що у житті найголовніше. І це великою мірою залежить від підтримки дорослих.

Війна не має скасувати дитинство, поставити на паузу розвиток. І щоб допомогти дітям, ми маємо не забувати турбуватись про себе.

Слід не забувати, якщо у вас немає змоги впоратись з внутрішнім станом, ви не можете нормально функціонувати, або щось вас лякає в своїх відчуттях, або поведінці – не потрібно терпіти. Ви завжди можете звернутись до психолога за допомогою.

У Психолога » Війна » Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія voyna Чому гумор під час війни викликає обурення?

Є люди, у яких гумор під час війни викликає обурення. Пов'язано це з тим, що вони, в силу певних причин, заборонили собі радіти під час війни. Тому і агресують на людей, які дозволяють собі гумор...

психологія voyna Дієві ліки від «відчуття провини» для тих, хто зараз не вдома

Ми реально сильна, мужня, талановита, багата на людські й природні ресурси нація та країна. І пекельно боляче усвідомлювати, що в деяких ключових аспектах найбільша небезпека, «зрада» та зараза сидить у головах та в подвійній моралі, а деякі роками

Усі публікації розділу Війна ᐉ

 
Обговорення "Як зберегти психіку під час війни, допомогти собі і дитині"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr