У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чи потрібне читання сучасній дитині?

У Психолога » Батьки й діти » Чи потрібне читання сучасній дитині?

Читайте разом!Дозволю собі декілька слів на захист читання: для чого воно взагалі потрібне в сучасному світі більш цікавих альтернатив? Адже світ дедалі більше стає суто цифровим, і діти, виростаючи в зовсім іншому інформаційному просторі, сприймають його зосім по-іншому, ніж це було ще років 20-30 тому.

Сучасні діти (навіть відмінники!) книги в руки практично не беруть - хіба що підручники, більш того - сприймають читання як повинність. Не без винятків, звичайно - але таких дітей видно відразу, особливо якщо читають вони не тільки нескінченні томи "Гаррі Поттера".

Згідно численним соціологічним опитуванням, сучасні школярі ставлять читання тільки на п'яте-шосте місце серед варіантів дозвілля після спілкування з друзями, перегляду фільмів, он-лайн ігр, прослуховування музики і "різного" (під останнім зазвичай розуміється байдикування, яке просто ніяково назвати як є).

В результаті страждають і мова (вона стає більш "простою", рясніє кліше і прикрашена жаргонними слівцями), і рівень грамотності (нечитаючі діти погано орієнтуються в світі слів, і просте заучування правил мови проблему не вирішує).

А головне, діти, які не мають ще свого життєвого досвіду і традиційно черпають знання і уявлення про життя з книг, істотно обділяють себе, відмовляючись від читання, і виявляються набагато більш примітивними і неглибокими, ніж їх читають однолітки.

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.

А якщо в двох словах, то читаючі діти розумніші і духовніші за дітей нечитаючих. В принципі, це начебто очевидно і так, проте останнім часом ситуація з читанням в нашій країні змінилася настільки, що читання, схоже, вже потребує захисту.

Отже, що ж дає дитині читання? Виявляється, діти, що читають часто і залюбки, мають істотні переваги:

  • - рівень розвитку інтелекту у них вище,
  • - пам'ять краще,
  • - уява більш розвинена,
  • - вони здатні глобально мислити,
  • - краще вміють виділяти головне і другорядне,
  • - добре орієнтуються в причинах і наслідках,
  • - вміють швидше приймати правильні рішення і взагалі більш адекватно оцінюють життєві ситуації,
  • - більш самостійні в судженнях,
  • - і навіть мова у них розвинена краще.

Тому секрет перший: шукайте можливості читати разом, поки дитинка ще маленька - любов до читання не прищеплюється в 10 років, всі процеси закладаються набагато раніше, ще з рочку, коли батьки читають дітям їх перші книжечки і започатковують обов’язкову традицію щоденного сумісного читання і обговорення книжок, а також неодмінної казочки на ніч – тільки так можна очікувати , що дитинка, яка підросла, книжку не кине – бо це вже стало способом її життя.

Другий секрет - ваші власні уподобання: якщо не читають дорослі в сім’ї – не читають і діти, це закон. Тому відкрийте чарівний і захоплюючий світ книжок для себе – і ви побачите інтерес до цього заняття і у сина або дочки – інакше це просто не працює.

читайте також:

Сильный мальчик, слабый мальчик Сын приходит домой и возмущенно говорит: “Представляешь, меня Ваня с качели столкнул!” Дедушка тут же откликается: “Слабак! Тебя все так будут гонять!”

Пару слов про созависимость Умеем ли мы отпускать? Глядя на то что происходит вокруг меня, да и, собственно, происходило внутри, не совсем. Вернее совсем напротив…

запитати психолога онлайн

А третя умова - ніякого насильства. Дитина ніколи не полюбить читання, якщо її до цього змушують і навіть сварять. Хочу і треба - слова-антиподи, і коли ми апелюємо до "треба", ми закриваємо можливість для "хочу сам".

Успіхів!

У Психолога » Батьки й діти » Чи потрібне читання сучасній дитині?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія roditeli-deti Как научиться читать детский рисунок?

Детские рисунки иногда напоминают пещерное творчество. Как с помощью коробки с карандашами узнать, что происходит с вашим ребенком?

Усі публікації розділу Батьки й діти ᐉ

 
Обговорення "Чи потрібне читання сучасній дитині?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr