У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


В голові крутяться одні й ті самі думки – що робити?

У Психолога » Стрес » В голові крутяться одні й ті самі думки – що робити?

Ви втомилися від того, що відбувається у вас в голові. Нескінченний монолог забирає сили, не дає можливості займатися чимось цікавим. Ви не можете заснути вночі. Силою волі зупинити потік нав’язливих думок не вдається. Ви повторюєте собі одне те саме десятки разів, а такий довгоочікуваний спокій залишається недосяжним.

людина втомилася від думок в голові

Позбутися каруселі невгамовних слів можливо, якщо ви вголос проговорите все, що застрягло в мозку. Психіка працює за тими ж принципами, як і тіло. Коли шлунок не може переварити їжу, ви відчуваєте нудоту, важкість - допомагає блювота. Так і з головою. Треба винести назовні внутрішній хаос, з темряви на світло. І настане полегшення, просвітління.

Для цього знайдіть місце, де вас ніхто не потурбує. Включіть диктофон. Можете притулити слухавку до вуха, наче розмовляєте з кимось дуже близьким і чуйним. Розпочніть розмову. Все, що приходить вам у голову, проговорюйте в голос. Намагайтеся це робити виразно, додавайте почуттів. Якщо це образа – висловлюйтесь ображено, жалійтеся, вимагайте виправлення ситуації, поваги до себе. Якщо це роздратування або злість – додайте агресії у голос, можете використовувати нецензурну лексику – швидше полегшає. Говоріть, говоріть, відключіть цензуру і критику до себе. Вас ніхто не чує, вам можна думати і говорить будь що. Якщо ви зможете випустити назовні слова і почуття, які ви утримуєте в собі, мішанина у голові зникне, карусель зупиниться, ви переключитися на інші думки.

Коли у вас не має можливості залишитися наодинці, вправу можна робити письмово. Ви розплутуєте безлад в думках, хаос перетворюється у порядок слів і речень.

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Ефект можна підсилити, якщо під час говоріння швидко йти або присідати або робити руками якусь монотонну роботу, наприклад, мити тарілки, чистити кахель на кухні, кидати каміння. 

Полегшення після того як ви проговорили або записали думки, наступає не відразу. Десь через пів години ви помітите, що в голові прояснилося і ви розмірковуєте на інші теми або ви засинаєте.

Зафіксуйте ті теми, які найчастіше до вас прилипають. Це вказує на проблеми, які висять у повітрі тривалий час, наче сморід навколо відра з помиями. Вони будуть з’являтися знов і знов, поки ви не знайдете вихід і усунете ускладнення. Тому жижу виливаємо у канаву, а відро миємо і наливаємо чистої води.

 

Важливо дбати про чистоту! І не тільки тіла та домівки. Голова теж потребує санітарних робіт. Успіхів!

У Психолога » Стрес » В голові крутяться одні й ті самі думки – що робити?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія stress Як подолати постійну втому і перенапругу

В цій статті я розповім про книгу, що мені подобається, “Як позитивно подолати втому і перенапругу” автора Н. Пезешкіан. Це книга-тренінг, вона дозволяє подивитись на стрес і вдосконалення якості життя ширше. За допомогою таблиць можна зробити власну внутрішню роботу із своїми факторами стресу. 

психологія stress Тело помнит все - хорошее тоже

Тело помнит все - так называется известная книга Бесил Ван Дер Колка. Книга о том, как работает этот механизм, и как справится с травмирующими событиями. Сосредоточившись на полезном и приятном телесном опыте сейчас мы также помогаем себе быть в настоящем, создавая благоприятную платформу для будущего. 

Усі публікації розділу Стрес ᐉ

 
Обговорення "В голові крутяться одні й ті самі думки – що робити?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr