У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Вибір майбутньої професії - складно чи легко?

У Психолога » Робота й кар'єра » Вибір майбутньої професії - складно чи легко?

Вибір майбутньої професії

У кожного з нас буде своя відповідь на це питання. Та пропоную сьогодні більш детально поглянути, які ми робимо основних помилок при виборі професії:

- Вибір за компанію, під впливом друзів.

Такий вибір може не відповідати нашим цінностям, прагненням та здібностям, відповідно ми будемо розчаровані в професії та не зможемо себе в ній реалізувати.

- За престижністю

Знайдіть психолога в Україні або онлайн, ознайомтеся з цінами на послуги психологів, читайте та отримуйте безкоштовні поради психологів.

Але тенденції на ринку праці постійно змінюються. До того ж не лише ви обираєте стратегію вибору за престижністю. Тому один час на ринку з’явилося дуже багато юристів чи економістів, які виявилися не конкурентноспроможними, адже запит ринку на дані професії був менший, ніж кількість випускників вузів за даними напрямами

- Стереотипні уявлення

Наприклад, сьогодні існує думка, що ІТ-сфера дає матеріальну стабільність та гарні доходи. Проте не кожен з нас знає, що початківцю-програмісту потрібно докласти дуже багато зусиль аби вийти на дійсно високий рівень зарплатні і отримати роботу в топовій компанії.

- Орієнтація на кумира

Такі випадки теж бувають. Наприклад, мені подобається певна співачка, спортсмен, письменник, HR, ресторатор чи художниця. Я буду захоплена даною професією і віритиму, що те ж в ній зможу досягти успіху. Але не завжди мрії збігаються з дійсністю, у нас має бути критичне мислення, реальна оцінка ситуації. Аби не йти в професію наосліп, можна поспілкуватися з представниками даної професії, щоб мати певне уявлення про розвиток у тій чи іншій сфері.

- Улюблений предмет

читайте також:

Анатомия депрессии человека, семьи и предприятия В этой статье я хочу рассмотреть депрессию человека, депрессию семьи и депрессию в коллективе или организации. Сделать сравнительную характеристику для того, чтобы вы смогли проанализировать вашу ситуацию ...

Ейджизм. Чому тебе не візьмуть на роботу в 21? Ейджизм — це дискримінація певної категорії людей за віковою ознакою. Моя перша та одна з найважливіших рекомендацій для молодих людей, які зустрічаються з явищем ейджизму - прокачайте свою харизму.

запитати психолога онлайн

Моїм улюбленим предметом в школі може бути історія, і я буду обирати професію пов’язану з історією, наприклад, вчитель історії чи археолог. Але опанування професії і предмет в школі сильно відрізняються. У школі ви вивчаєте лише один урок, який вам подає загальну інформацію. Але насправді предмет вивчення набагато ширший і не завжди може відповідати вашим очікуванням.

Що ж робити, як обрати професію?

Варто почати з простого, але важливого:

- Почніть відкривати для себе світ (останні новини, тенденції)

- Пізнавайте себе (які у вас інтереси, що подобається та вдається робити?)

- Дізнавайтеся про професії (спілкуйтеся з представниками професії, дізнавайтеся, які якості важливі, слідкуйте за ринком праці)

Як гадаєте, які ще помилки можуть траплятися на шляху вибору професії?

У Психолога » Робота й кар'єра » Вибір майбутньої професії - складно чи легко?
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія rabota-karyera Женщины в удаленной профессии - 5 плюсов и 5 минусов

Новые реалии жизни – мы живем в период пандемии, когда очень многие люди работают не в офисе, а дома. Как такая ситуация влияет на жизнь женщины?  Работа на удаленке не всегда подразумевает фриланс – это может быть собственный бизне

психологія rabota-karyera Как искать вдохновение?

Почему люди говорят, что нет мотивации, вдохновения для осуществления своих желаний и достижения поставленных целей? На то есть несколько причин...

Усі публікації розділу Робота й кар'єра ᐉ

 
Обговорення "Вибір майбутньої професії - складно чи легко?"

поки немає коментарів...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr