Як повернутись до щасливого життя?

У Психолога » Вопрос психологу » Як повернутись до щасливого життя?
Вітаю! Моя мама наразі є "вихователькою" в дитячому сімейному будинку, 3 роки тому у нас помер тато і вона продовжила цю роботу самостійно. Одразу після смерті вона консультувалась з психологом, оскільки їй було важко пережити втрату, однак ніколи до кінця не пережила, що сильно впливає на її стосунки з дітьми. Останнім часом через постійні справи, мабуть, додався іще й стрес та вигорання, але вона боїться знову спілкуватись з психологом, не розуміє для чого їй це треба. До дітей стала роздратованою та апатичною. Як вийти з ситуації? Як допомогти мамі знову повернутись до життя та не втратити довіру дітей через свій стан?
Вопрос задан: ; Возраст: 23


консультация психолога онлайн
цитата:

Як допомогти мамі знову повернутись до життя та не втратити довіру дітей через свій стан?

Добрый вечер. Так как этот вопрос задаёте вы, а не ваша мама, скажите, как она сама относится к вашим переживаниям? Согласна с вами что ей нужна помощь?

комментарий
рекоммендовать:

13-10-2021 17:39:59Дополнение к вопросу
Так, вона каже, що розуміє проблему, але не знає як це вирішити і так і живе, бо так стало "зручно" і "звично", така собі рутина пригніченого життя


консультация психолога онлайн
Доброго дня! Мова йде про Вашу рідну чи прийомну маму?
цитата:

До дітей стала роздратованою та апатичною

Вона сама це разуміє? Хто зараз займається дітьми?
цитата:

але вона боїться знову спілкуватись з психологом,

Чому боїться? Вона про це щось говорила? Можливо спілкування з психологом після смерті батька було невдалим, не вирішило проблему, а заглибило її, нанесло ретравматизацію?
Взагалі, допомогти Вашій мамі можливо лише в тому випадку, якщо вона сама цього захоче. Інше питання, як її стан відображається на дітях. Якщо негативно, то, можливо, треба звертатися до соціальних служб.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Доброго вечора! Дуже зрозуміле Ваше бажання допомогти своїй мамі. І найкраща допомога, на мою думку, це самій стати по-справжньому щасливою... Бо, як на мене, Ви самі зараз перебуваєте дещо у пригніченому стані через стан мами... У всякому випадку, схвильовані її самопочуттям... Ваша мама, знову ж таки, як мені здається (бо намагаюся зрозуміти проблему, лише спираючись на Вашу розповідь) втратила сенс життя. Адже, судячи з того, що з нею відбувається, основним сенсом життя був Ваш батько для неї... Тобто, потрібно знайти те, що допоможе їй відчути, що життя продовжується і насправді, близькі люди не помирають, а просто ідуть в інші світі... Але для цього потрібна певна світоглядна трансформація... Окрім того, знову ж таки, як на мене, Ваша мама елементарно психо-емоційно виснажена. Бо робота з дітьми потребує неабияких сил... Та сили можна відновити, просто потрібно знати як це робити... Поговоріть з нею ще раз, можете сфотографувати і дати їй прочитати відповіді психологів... Хто зна, може щось відгукнеться у її змученій душі...Ответ отредактирован автором 13-10-2021 18:37:17

Ответ отредактирован автором 13-10-2021 18:38:54


комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Схоже, основна проблема Вашоі мами, в тому, що так стало "зручно" і "звично". Людям зрілого віку буває важко щось змінити в своєму житті (особливо, коли вони емоційно виснажені). А звернення до психолога передбачає те, що щось треба змінювати.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Можливо, Вашій мамі більш підійшло б медакаментозне лікування? Якщо за 3 роки вона не змогла оговтатися від горя, стала апатичною та роздратованою, то це може бути ознаками депресії. Не пробували говорити з мамою про звернення до психотерапевта чи психіатра?

Ответ отредактирован автором 13-10-2021 18:58:04


комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
цитата:

Як допомогти мамі знову повернутись до життя та не втратити довіру дітей через свій стан?

А Вы чувствуете, что она теряет доверие детей?
цитата:

вона каже, що розуміє проблему, але не знає як це вирішити

Тогда нужно уточнить, что для нее было бы реальным решением этой ситуации. Каким она видит время, когда ей хорошо и она живет своей жизнью?

комментарий
рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается комметариев от неспециалистов.
qr