Допоможіть справиться з своїми емоціями

У Психолога » Вопрос психологу » Допоможіть справиться з своїми емоціями
Мені 30 років. Маю двох дітей, чоловіка, проживаю з свекрухою. Зараз знаходжуся в декретній відпустці.Допоможіть справиться з своїми емоціями. Старшому сину 5 років, не реагує на зауваження, б'ється, робить на зло. Коли починаю заколихувать молодшу донечку, він починає кричати, шуміти, прошу щоб поводився тихіше, а він ще сильніше кричить. Коли свекруха бере донечку на руки, він б'є її( свекруху). Каже що захищає сестричку. Коли син не слухається, відчуваю роздратування, злість, безсилля інколи доводить до істерики..
Вопрос задан: ; Возраст: 30


консультация психолога онлайн
кто из психологов поддержал этот ответ 3
Ольга Владимировна Головченко
Ольга Владимировна Паничева
Владимир Анатольевич Тарасенко
Добрий день!
Співчуваю Вашим труднощам.
Коли Ви помітили таку поведінку сина?
Як раніше він поводив себе до народження сестри?
Які взаємовідносини з чоловіком? Які відносини зі свекрухою?
Які у Вас відносини були зі своїми батьками? Які відносини між ними?
Скільки часу Ви приділяєте сину за день емоційноповноцінного, повністю спілкуючись доброзичливо і уважно тільки з ним? Чи стали Ви менше часу йому приділяти після народження сестрички?
Як він ставиться до сестри?
Чи помітили Ви у сина ознаки ревнощів?
Чи Ви достатньо відпочиваєте, чи приділяєте час для себе, свого відпочинку і відновлення емоційного і фізичного стану?


комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
кто из психологов поддержал этот ответ 2
Наталія Крилова
Наталия Горская
Добрый вечер!
цитата:

Коли починаю заколихувать молодшу донечку, він починає кричати, шуміти, прошу щоб поводився тихіше, а він ще сильніше кричить.

Похоже на то, что Ваш ребёнок очень ревнует к младшей сестре и что внимание достаётся все ей. Очень важно говорить с ней о. том, что Вы его любите так же, как и его сестру

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
кто из психологов поддержал этот ответ 1
Наталия Горская
Добрий ранок! Бути батьками - складна і виснажлива праця, яка потребує багато ресурсів!!! Як Ви про себе піклуєтесь? Хто Вам допомагає, хто може підмінити Вас? Є анекдот про те, як мама зачинилась у ванні, запалила свічку, налила собі шампанського - легша у ванну і кайфує. Діти стукають у двері і кричать мамі, що ти там робиш. «Роблю для Вас хорошу маму»,- відповіла мама. Які у Вас стосунки з чоловіком? Як він Вас підтримує?

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
кто из психологов поддержал этот ответ 1
Владимир Анатольевич Тарасенко
Так проявляються дитячі ревнощі.
Синові варто почати приділяти більше уваги, виділяти час особисто йому, без сестрички, створити з ним щось "тільки ваше", щоб він відчув, що мама все ще "його мама", щоб знизилась потреба постійно перевіряти, "а чи я ще потрібен, а чи мене ще люблять?"
Є таке поняття в психології, як "прив'язаність"- дитина має відчувати поруч "свого дорослого ", знати, що він все ще "її", що він поруч, надійно і назавжди.
Коли дитина починає сумніватися в своєму дорослому, то починаються перевірки, (ніби якби мотузка, якою вони зв'язані, ослабшала, а дитина смикала б постійно, мовляв "ти ще тут?").
Тому важливо в такий гострий для дитини період бути поруч Якісно (без телефона, іншої дитини або хатніх справ).
Із зауваженнями також варто бути обережним, важливо дуже ретельно підбирати слова, щоб не відштовхнути дитину, а сказати саме про неприйнятну поведінку.
Є дуже гарна книжка про стосунки з дитиною:" Общаться с ребёнком. Как?", автор Гіппернейтер Ю.Б.
Вам зараз важливо налагодити стосунки з сином.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Доброго дня!
цитата:

Каже що захищає сестричку. Коли син не слухається, відчуваю роздратування, злість, безсилля інколи доводить до істерики..

Відчувати саме ці ємоції нормально, бо син не виправдовує Ваших очікувань, не слухається. Навпаки - виявляє агресію. Тому варто спочатку усвідомити причини такої його поведінки. І тут я абсолютно погоджуюсь з зумкою колег - його реакції схожі на ревнощі, на побоювання, мовляв, мама віддає первагу маленькій сестричці і може забрати її любов від нього до неї.
Однак одного усвідомлення замало. Потрібно знайти в собі сили та ресурси скорегувати взаємини між вами. Необхідно також відчувати рівновагу всередині, чистий, нічим не затьмарений погляд на події і обставини. Задовольняти свої головні потреби.

Можливо, Вам знадобиться більше уваги і допомоги з боку чоловіка. До речі, які між Вами стосунки? Чи все Вас задовольняє?

Щодо сина, то, напевно, Вам потрібно буде багато терпіння та вміння без агресії реагувати на його поведінку. Щоразу з позиції люблячої мами вислювати розуміння його мотивів і діями доводити свою повагу і любов до нього, припиняючи цивілізовано прояви його агресії.

комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
Здрастуйте.
На сколько мне известно, справиться со своими эмоциями, можно только проявив их. Эмоция, это определенная форма внутренней энергии, которую наш организм выделяет под определенную задачу.
Очень хорошо, что Вы уже осознаете, что именно чувствуете.
Теперь давайте сложим)
Эмоция злость. Организм выделил энергию для разрушения чего либо, какого-то препятствия.
Бессилие возникает уже, как следствие. Из-за того, что разрушить препятствие по каким-то причинам не возможно (если например, речь идёт о человеке).
Дети тут не причем. Они усиливают конечно эмоциональный фон, но в основном, своим поведением, лишь демонстрируют состояние родителей. О какой либо ревности можно было говорить, если бы ребенку исполнилось 12 лет, хотя бы. Сейчас, это экран, который показывает то, что скрыто.
Вы говорите, что сын прявляет агрессию к свекрови.
Возможно ли, что именно она является тем самым "препятствием" , которое необходимо разрушить?
Это лишь предположение, которое возможно сделать исходя из известной информации о Вас.
В любом случае, осознание самого препятствия, другими словами нахождение адресата злости уже снизит напряжение, а так же появиться возможность перенаправить энергию в другое русло.


комментарий
рекоммендовать:


консультация психолога онлайн
цитата:

Допоможіть справиться з своїми емоціями.

Старший сын ревнует Вас к младшей дочери, поэтому и ведет себя так.
Вам надо налаживать с ним отношения, пока не поздно это сделать.

комментарий
рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
Автор вопроса не разрешил его обсуждение. Запрет касается комметариев от неспециалистов.

Рекоммендуем прочесть

Искусство быть одному Искусство быть одному

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

7 признаков психологического насилия 7 признаков психологического насилия

Психологическое насилие не заметно сразу. Признаки психологического насилия в отношениях. Партнёр пытается добиться своего любым способом, начиная от оскорблений, заканчивая угрозами, манипуляциями или физическим воздействием на вас.

Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Ревность. Что это и зачем? Ревность. Что это и зачем?

Что такое ревность? Почему она появляется? Зачем она нужна? Возможны ли отношения без нее? Зачем человек ревнует? Возможны ли отношения без ревности, контроля и власти над партнером? Упражнение.

qr