Доброго дня, Анастасія.
Погоджуюся з колегами, що не приймати одразу поради, а сумніватися, обдумувати ситуацію і лише тоді приймати рішення самостійно - це психологічнно зріла позиція. Ви намагаєтеся вирішити проблему завдяки збиранню інформації з різних джерел, а потім аналізуєте її і приймаєте остаточне рішення.
Перш за все, Ви не відповідальні за почуття, поведінку, бажання інших людей, а лише за власні. Лише Ваші родичі відповідальні за своє почуття образи.
Крім цього, є поняття "допомога", а є - "рятування". У першому випадку Вас слухають, пропонують різні варіанти за умови, що Ви сама про це попросили + Ви обираєте, чи приймати цю пораду чи ні. Таким чином, Вашу можливість впоратися із проблемою самостійно не обезцінюють - це додає Вам впевненості і відчуття контролю над власним життям. В другому - допомогу "нав'язують" і відповідно хочуть, щоб Ви діяли "за чітко встановленою інструкцією", а коли Ви так не робите - то з'являється рекетний гнівт+ Ви впадаєте у психологічну роль Жертви, а Ваші родичі "прив'язують" Вас до себе.
цитата:
А мне бы хотелось принимать какую-то помощь. Невозможно ведь делать все всегда одной.
На скільки я зрозуміла, Ви боїтеся, що якщо не будете виконувати поради родичів, то вони більше не відгукнуться на Ваше прохання про допомогу, адже відчуватимуть образу? По перше, якщо це трапиться і людина відмовить - Ви можете знайти інші зовнішні соц. джерела (друзі, колеги, психолог тощо). По друге, про яку саме конкретну "допомогу" Ви говорите? По третє, рекомендую Вам обговорити із родичами, що Ви вкладаєте у розуміння "допомоги" - наприклад, емпатійне слухання моєї проблеми + фідбек, який я візьму для себе як додаткову інформацію і "погляд збоку". Скажіть їм, що Ви цінуєте їхні зусилля і їхні сили "потрачені не даремно", адже вони дають Вам можливість поглянути на проблему з різних боків. Водночас, лише Ви відповідальна за власне життя і тому лише Ви повинні аналізувати всю сукупність зібраної інформації та приймати остаточне рішення.
Ответ отредактирован автором 12-09-2020 17:38:18