Доброго дня.
Зважаючи на те, що Ви пишете, Ваш чоловік має психічне захворювання. Тому намагатися, щось йому довести, чи пояснити, не має ніякого сенсу. В такому стані люди живуть в своїх ілюзіях, які сприймають за реальність.
Ви пишете, що йому всі оточуючі вірять. Якщо, я правильно зрозуміла, вони не в курсі його проблем і сприймають його як і раніше?. Оточуючі знають, що психіатр поставив йому БАР?
Те, що Ви з'їхали від чоловіка - це добре. Але, як з'ясувалося, з'їхати, ще не означає вийти зі стану психо-емоційної залежності від стосунків. Певне, Ви прожили багато років разом, але в даній ситуації, на мою думку, потрібно спершу звернути увагу на себе. Перебуваючи у стані психо-емоційного виснаження, Ви навіть собі не допоможете, не говорячи про близьких людей. Адже, лікуватися, чи ні, буде приймати рішення лише він сам. І не факт, що він цього захоче.
Ви пишете "Він шантажував мене розлученням. Я сподіваюсь що він стане лікуватися. Зараз ми живемо на відстані. Наш 18 річний син з ним". Шантажувати можна лише ту людину, і тим, чого вона дуже боїться. Страх прив'язує, нерідко, міцніше за всі найкращі стосунки.
Певне, можна розлучитися і при цьому залишатися так само намертво психо-емоційно прив'язаною до чоловіка, і до думки оточуючих людей. А можна не розлучатися, жити окремо, і при цьому, почуватися спокійно та гідно, щоб не боятися, хто і що про Вас скаже. В стані самодостатності у Вас більше шансів допомогти чоловіку одужати і зберегти своє психічне здоров'я, аніж в постійному стані страху та намаганні виправдатися,
Тобто, єдина людина, якій Ви можете реально допомогти - це Ви самі. Щоб вже через себе впливати конструктивно, бодай, на власного сина.
Які у вас стосунки з сином?
Edited by author 29.06.2026 15:42