У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Мудра цитата: Карл Роджерс

Цікавий феномен полягає в тому, що коли я сприймаю самого себе просто таким, який я є, маю можливість змінитися. (Карл Роджерс)

тема: самопізнання    цитату дододано: Екатерина Леонидовна Гопайца

Оцінка цитати
2 з 2 оцінювачів
 сподобалася цитата? 
Побачили помилку в перекладі тексту? Повідомте адміну. Дякуємо за допомогу й перепрошуємо за неточності!

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Інші цитати автора:

Перед початком кожної сесії я зупиняюся на коротку мить, щоб пригадати, що я теж – людина. Немає нічого, що може статися з людиною, чого я, будучи теж людиною, не зможу з нею поділити; немає такого страху, що я не зможу зрозуміти; немає страждання, до якого я можу залишитися байдужим – це закладено у моїй людській природі. Якою б не була глибока травма цієї людини – цього переді мною не треба соромитися. Я теж беззахисний перед травмою. І тому мене достатньо. Хоч би що пережила ця людина – їй не обов'язково залишатися з цим наодинці. І з цього починається зцілення.

Можливо, я відкрито можу бути переважно собою. Якщо так, я можу жити за власними пережитими цінностями, хоча мені відомі всі соціальні норми. Я можу дозволити собі бути всією цією складною сукупністю почуттів, смислів та цінностей зі своїм партнером – бути достатньо вільним, щоб віддаватися коханню, гніву, ніжності, як вони в мені існують. Тоді, можливо, я можу бути реальним партнером, бо я на шляху становлення бути реальною людиною. І я сподіваюся, що можу допомогти моєму партнерові слідувати своїм власним шляхом до своєї неповторної людяності, яку я готовий з любов'ю прийняти.

Іноді мені буває важко зрозуміти, хто більше завдав мені шкоди – мої друзі чи мої вороги.

Якщо я можу створити відносини, що характеризуються з мого боку щирістю і прозорістю моїх справжніх почуттів, теплим прийняттям та високою оцінкою іншої людини, тонкою здатністю бачити її світ та її саму, як вона сама їх бачить, у цих відносинах вона сприйматиме і краще розумітиме свої якості, які раніше були придушені, виявить, що стає ціліснішою особистістю, яка здатна жити з користю, стане людиною, більш схожою на ту, якою вона хотіла б бути.

Замість того, щоб прямо і чесно поглянути на свої внутрішні проблеми, багато хто з нас вибудовує ілюзію знаходження вирішення проблем поза собою - в іншій людині.

Вони [консультування і терапія] може бути ефективні лише тому випадку, коли існує конфлікт потреб івимог, що породжує напругу та потребує вирішення. По суті, найбільш точно це можна виразити наступним чином: перш ніж буде досягнуто терапевтичний ефект, напруга, викликана конфліктом, має бути болючішою для індивіда, ніж стрес від спроби вирішити цей конфлікт.

Процес, який протікає під час розмови, настільки тонкий, що можливості зростання, що він містить, може бути повністю знищені “силовим” способом, властивим більшості наших взаємин.

Коментарі читачів

🖊 поки немає коментарів ...


Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Ви читаєте цитати відомих людей, додані на сайт нашими психологами.

qr