У Психолога
Авторизация
Запомнить на месяц
Регистрация Забыли пароль?


Як зрозуміти, що психолог підходить після 1-ї консультації?

психолог підходить чи ніПризнаюсь одразу - це складно для пересічної людини і саме по собі це запитання доволі суперечливе.

На мою думку, існує дві основні причини чому клієнт хоче дізнатися відповідь на це запитання і вони мають діаметрально протилежну природу:

Клієнт хоче знайти хорошого психолога, щоб якісно вирішити внутрішні конфлікти та проблеми. Для нього важливий процес консультації та психотерапії, обізнаність психолога, його майстерність, рівень емпатії, підтримка і так далі;

Клієнт грається із психологом у гру "Вилікуй мене". Кінцевою метою такої гри є повне знецінення та дискредитація психолога. Такий клієнт звик до постійного знецінення оточуючих, щоб самоствердитись на їхньому фоні. Він не може поглянути на себе критично, більше того - не признає, що в нього є проблеми і не хоче їх вирішувати.

В подробицях подібні ігри описав Ерік Берн, проте ми не будемо акцентувати своєї уваги на другому випадку. Він не дасть корисної інформації людям, які дійсно шукають хорошого психолога. Опишемо на що варто звертати увагу тому, хто хоче знайти свого спеціаліста.

Психолог, хоче того чи ні, буде приносити вам у життя свої особисті якості, цінності та певні патерни поведінки. Обирайте того психолога, чиї характеристики як особистості будуть вам до душі.

читайте также:

Какое направление в психологии выбрать? Психоанализ, гештальт, глубинная психотерапия, экзистенциональная психотерапия между собой более или менее похожи. Бихевиористский подход, когнитивно-поведенческая терапия, НЛП, нейролингвистическое программирование – эти подходы больше заточены

Для чего нужны психологи? Сказка – быль Психотерапевтическая сказка. Давным-давно в одном волшебном королевстве жила принцесса по имени Арвен. Ее окружали заботой и вниманием, замок был полон прислуги, вокруг нее были лучшие наставники и наставницы.

спросить психолога онлайн

Висновок, який зробив мій вчитель, коли прийшов до лікаря-дерматолога і побачив алергічні плями у нього на шкірі.

Звісно це не означає що для того, щоб допомогти людині з наркозалежністю спеціаліст сам повинен був бути наркоманом і побороти цю залежність. Це про відповідність того, що психолог говорить, тому що він транслює.

Психолог не зможе принести у ваше життя впевність в собі, якщо його самооцінка, м'яко кажучи, страждає нижче плінтуса.
Він не зможе дати вам уявлення здорових стосунків, якщо він сам ніколи не перебував в таких, чи не знає що це таке.

Якщо ви приходите із проблемою комунікації, а психолог вам грубіянить - будьте певні, що він вам не допоможе.

Грубість спеціаліста. Звісно психолог не повинен падати перед вами на коліна, чи аплодувати вам, коли ви заходите до його кабінету. Проте елементарні правила ввічливості свідчать про високий рівень саморегуляції, а вона дуже важлива у роботі психолога.

Його може роздратувати велика кількість побічних факторів, навіть не пов'язаних з професією. Психолог також людина і також нервується, дратується і т.д., проте якщо він робить це по відношенню до вас на першій же зустрічі - йдіть до виходу. Тим паче, якщо лунає нецензурна лайка у вашому напрямку.

Тут варто зазначити, що лайка іноді необхідна в процесі психотерапії, але психолог вживає її тоді, коли вона необхідна клієнту (занурює його у минулі спогади, деякі процеси провокативної психотерапії і т.п.). Проте все це явно не може бути на першій консультації.

Хороший психолог дає мінімум інтерпретацій, а іноді не дає їх взагалі. Розповідаючи про своє життя ви можете зіткнутися із тим, що психолог одразу ж на першій консультації розставляє все по полицях.

"Ти зробила так, тому що ..., твоя мама до тебе так ставилась, тому що...і т.д."
Запам'ятайте! Якщо психолог говорить це на першій же консультації - це дуже поганий знак.

Хороший психолог поставить вам дуже багато запитань перш ніж зробити якесь припущення стосовно вашого життя. Підкреслюю, ПРИПУЩЕННЯ! І зазвичай велика кількість запитань не обмежується першою консультацією.

Поганий психолог робить знецінення проблеми клієнта. "Ви вважаєте, що це проблема? От у моєї сусідки Людки із третього підїзду реальні проблеми..." І починає розказувати, взявши цю Людку на п'єдестал психотерапевтичного процесу замість вас. Тут все просто-тікайте.

Хороший психолог слухає вас і говорить про вас. Він багато мовчить не тому, що йому немає, що сказати, а тому що дає вам можливість висловити себе. І якщо атмосфера, створена спеціалістом, хороша,то ви будете говорити. Не завжди говорити багато, оскільки в кожної людини існує різна потреба у спілкуванні.

Буває, що процес психотерапії ззовні може виглядати як сеанс мовчання, проте в хорошого спеціаліста - це мовчання буде не просто так. Воно підніме внутрішньо- приховані емоції та переживання.


В хорошого спеціаліста під час мовчання ви будете переживати емоції. Це важливий критерій того, що відбувається якийсь процес.

Хороший психолог не дає порад. Він дає рекомендації і те у тих випадках, якщо клієнту це потрібно, або якщо клієнт про це просить.

Якщо психолог говорить вам: "Зроби так і будеш мати такий результат",-то швидше за все він не дуже хороший спеціаліст. Він радше екстрасенс, оскільки передбачення майбутнього справа невдячна. А чи вірите ви екстрасенсам-це вже ваша справа, головне не називайте їх психологами.

Якщо інформація була вам цікавою-коментуйте та діліться нею в соцмережах. Якщо вважаєте, що я не згадав про якийсь важливий критерій-доповніть мене в коментарях.

Будьте щасливі і знайдіть свого спеціаліста. Пам'ятайте, що до психолога ходять самодостатні, реалізовані та адекватні люди. А ще ходять ті, хто хоче такими бути.

Последнее редактирование 2022-02-01 в 04:27

У Психолога » Работа с психологом, психотерапевтом » Як зрозуміти, що психолог підходить після 1-ї консультації?
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии psiholog-psihoterapevt В кабинете психолога

Вы хотите узнать что происходит в кабинете психолога?  Вам интересно?  Тогда давайте посмотрим на примере девушки, которая поссорилась со своим парнем и обратилась за психологической помощью. Первое, что я обычн...

статья по психологии psiholog-psihoterapevt 10 самых популярных мифов о психотерапии и их разоблачение

Список распространенных заблуждений о последствиях психотеапии и их опровержение практикующим психологом-психотерапевтом.

Все публикации раздела Работа с психологом, психотерапевтом >>

 
Комментарии к "Як зрозуміти, що психолог підходить після 1-ї консультації?"

ещё нет комментариев...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr