Доброго дня!
Як Ви можете описати характер своєї доньки? Чи є вона харизматичною дитиною, чи виражені в неї лідерські якості? Чи є в доньки проблеми з агресією? Чи притаманна їй брехливість (в інших сферах, що не стосується крадіжок) та схильність до маніпулятивної поведінки?
Як вона сама пояснювала мотивацію крадіжок? Чи є у неї заздрість до матеріального положення однокласників та однокласниць і бажання вписатися у колектив? Чи вистачає їй уваги в родині, чи переживає Ваша сім'я наразі якісь кризи (переїзи, розлучення, тощо)? Хто займається вихованням доньки і як це, в загальних рисах, відбувається?
Треба обов'язково зводити доньку до психіатра і до
дитячого психолога. Психіатр продіагностує доньку на предмет розладів особистості і, навіть якщо таких не виявиться, антисоціальна поведінка дитини - це сигнал про те, що їй потрібна психологічна допомога. Дитячий психолог очно працюватиме як з донькою, так і з Вами, щоб не тільки скоригувати поведінку дитини, а і змінити стосунки в сім'ї.
У вихованні доньки важлива послідовність і чітко вибудовані кордони. Не так, що сьогодні щось можна робити, а завтра ні, а якщо певне правило є, то воно діє весь час. І не так, що один родич дозволяє дитині щось, а інший - забороняє, а всі домовляються між собою, які будуть правила родини, і дотримуються їх.
Стосовно покарань/санкцій - це вже Ваша особиста справа, але я в будь якому разі не раджу застосовувати фізичну силу проти дитини, бо це може їй нашкодити. Ситуація з грошима складна тим, що людина 10 років вам їх ніяк не компенсує. Проте, ви можете запропонувати донці виконувати посильні побутові справи і дрібні доручення за грошову винагороду, щоб вона зрозуміла, що для отримання грошей треба працювати, і недостатньо просто залізти в чийсь гаманець для цього.