Труднощі у стосунках з оточуючими
Мене турбують водночас стосунки з кількома людьми, зокрема зі свекрухою та чоловіком.
Спробую коротко описати ситуацію.
Після одруження з чоловіком ми жили зі свекрухою в їхньому будинку, що дістався в спадок від свекрухиної мами.
При знайомстві з свекрухою та узгодженні питання нашого проживання з нею вона мені здалась доброю та приязною і була не проти щоб ми тут жили. Так було до першої вагітності - тоді я почала відчувати надмірне втручання і тиск з її боку.
З якоїсь сторони мені як недосвідченій жінці, людині, господині, матері, що вступила в шлюб в 18 і народила першу дитину в 19 вона дійсно передала деякі корисні знання, навички, досвід. Проте неприємним і нестерпним для мене було відчуття регулярної критики, тиску: вона говорила зі мною у вигляді критики, що я роблю не так і не те, а також вказівок що я повинна робити і тд. Згодом додалося присоромлення, звинувачення, які боляче вдаряли, хоч і були безглуздими.
Була спроба окремого проживання, коли ми з чоловіком та дітьми кілька років проживали на квартирі окремо від свекрухи. На той період мене турбувало те, що чоловік не припинив регулярно проводити час в свекрухи вдома та продовжував з нею господарювати. Власне, він ніколи не хотів орендувати житло і був досить категоричним в цьому плані, погодився на переїзд з тою умовою, що я тоді знайшла і домовилась за дешеву квартиру і була готова взяти квартплату і комуналку на себе. Та моє фінансове становище змінилося з часом в гіршу сторону. Хоча за весь період шлюбу на постійній основі я регулярно вкладала гроші в сім'ю, чи це були зароблені мною гроші, чи подарунки чи допомога від моєї родини, тим не менш в мене завжди були комплекси щодо фінансів, в тому плані, що наче якщо чоловік мене утримує фінансово, я не можу відстоювати свої права, потреби, бажання, і наче погане ставлення можна виправдати, якщо він платить - хоч з іншої сторони я з цим не згодна.
На зараз я працюю з дому в фріланс проекті, який передбачає можливість згодом вийти на хороший рівень, з якого я все ж зможу орендувати житло та забезпечити життя, але зараз такої можливості нема, мої доходи зараз мізер.
Я не чіпаю свекруху взагалі, нічого їй не кажу і після декількох образ, які вона продовжувала сипати на мене, я звела спілкування до мінімуму, по суті я тільки відповідаю на питання і не включаюсь. Чому вона продовжує? Що я роблю не так? Дуже важко.