Прямой эфир:
Алла Григорівна Веленко
Вопрос от: Nickname_e07f4 Возраст: 46

Як перестати заздрити колишньому і його новим стосункам?

Вітаю, шановні психологи. Моя історія така. Я була заміжня, маємо двох дітей.

Офіційно ще не розлучились, але разом давно не живемо. Причина — його постійні зради. Їх було багато, і це тривало роками.

Знаєте, зараз багато пишуть про абьюзерів, нарцисів і все таке. І от читаю іноді — ніби з мого чоловіка списували, слово в слово.. Але в якийсь момент моє терпіння просто закінчилось.

До останнього він ще намагався добитися від мене сексу. По його словам це мала бути така собі "дружба" між нами — щоб я нормально з ним спілкувалась через дітей, а він тоді буде мені з ними допомагати. Я прекрасно розумію, що це маніпуляція. Але після всіх його жінок мені він просто огидний. Відшила його дуже різко, навіть з ненавистю.. Після того заспокоївся.

А тепер в нього все добре. З тією жінкою вони вже пару років разом, вона про мене знала ще тоді. Їй постійно квіти, подарунки, милі переписки, увага, кудись їздять, гуляють. Зі мною такого майже не було. А якщо й було — то треба було довго просити, натякати, випрошувати.

І от мене мучать дві речі..

Перша — виходить, це все-таки я сама винна, що зі мною він поводився так, а з нею зовсім по-іншому? Може зі мною щось не так і з іншим чоловіком буде те саме..

І друге — як перестати їм заздрити? Бо я справді заздрю. В нього все склалося, є стосунки, своє життя, а я в результаті залишилась сама..

Ответы психологов

Алла Веленко — психолог
Алла Веленко психолог
Київ ·
Доброго ранку!
Дуже сумна історія. І зрозумілий Ваш біль, адже, інколи просто знайомого із життя не викреслиш, а в Вашому випадку - це ще й батько Ваших дітей, з яким Ви прожили разом багато років.
І щоб спробувати Вам, принаймні, допомогти позбавитися заздрощів, потрібно, як на мене спробувати розуміти, що таке самі заздрощі.
Давайте міркувати разом. Коли людина чомусь, або комусь заздрить? Тоді, коли у неї чогось або когось немає. Тобто, хочеться отримати те, що їй не належить. Але!
Може належати найближчим часом!
Насправді, заздрощі - це, по факту, те ж саме що і бажання, мрія.
А отже, предмету бажання або мрії можна досягти, доклавши певних зусиль, попрацювавши над собою.
А тепер, безпосередньо, щодо Вашого конкретно бажання. Дайте собі відповідь, а саме чому Ви заздріте? Хіба конкретно саме тому чоловіку, який Вам зраджував, зневажав Вас, ображав та принижував, нехтував Вашими дітьми? Хіба Вам хочеться знову повернути все те, що Ви вже пережили з ним? Навряд чи.
Тоді, саме чому Ви заздріте?
А ще, згадайте, як поводила себе Ваша мама в дитинстві? Які були стосунки між Вашими батьками, коли Ви були маленькою? Чи почували Ви себе щасливою і чи мали підтримку від дорослих?
Адже, ми всі - родом з дитинства. А отже, і наша поведінка та стосунки - це віддзеркалення того, що ми самі пережили в дитинстві, і чому змогли навчитися саме тоді.
І в тому немає нашої провини.
Ми просто проектуємо те, чому навчилися в своєму дитинстві, на своє доросле життя. І, відповідно, притягуємо тих, хто відповідає нашим дитячим патернам. Які можна змінити.

Edited by author 17.09.2026 06:12