У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Не можу змусити себе щось робити

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Не можу змусити себе щось робити
Добрий день! Ось уже через 3 місяці я закінчую університет і я цьому дуже рада, тому що я ненавиджу цей заклад, кожного дня він приносить мені дискомфорт. Тому я дуже хвилююсь, щоб справді закінчити університет, тобто здати всі екзамени та захистити диплом. Але я не можу себе заставити писати цей диплом. Так, я щось іноді роблю, але я сама бачу, що те, що я зробила геть нікуди не годиться, але в той же час я не хочу сидіти над ним і працювати.
Взагалі таке відбувається з усім. Я знаю, що мені щось треба зробити, але я не можу і не хочу. Буває починаю вивчати певну інформацію, читаю текст і тд і розумію, що я нічого не розумію. Я просто читаю той текст і нічого не можу ні зрозуміти, ні переказати власними словами, ні запам‘ятати. Мені не хочеться старатись. Відчуваю себе тупою і нездатною мислити.
Я не знаю що відбувається зі мною. Я й раніше часто лінилась, але все ж якось заставляла себе працювати, але зараз…взагалі.
Будь ласка, підкажіть чому таке може відбуватись і що з чим робити?
Питання від: ; Вік: 21


психолог онлайн
1
Владимир Анатольевич Тарасенко
Доброго, Іра!
Ваше підсвідоме чинить опір тому, що Ви не хочете робити. Це така психологічна форма протесту проти того, що Вас змушують робити (люди або обставини). Взагалі, у Вашому житті Вас часто змушували робити те, що Ви зовсім не хотіли робити? Наприклад батьки?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня, Іро!
цитата:

підкажіть чому таке може відбуватись і що з чим робити?

Занадто мало інформації для конкретних висновків. Тому ситуацію потрібно дослідити.

Ось Ви зазначили
цитата:

Я й раніше часто лінилась, але все ж якось заставляла себе працювати, але зараз…взагалі.

Чи було щось у Вашому житті, що не викликало спротиву? Коли не доречно було лінитись?
А якщо змушували себе, заставляли, то поясніть, якими словами? Якими мотивами? Той голос, що лунав, на кого з рідних був схожий?

Феномен ліні, взагалі, дуже цікавий. В його основі не втома і не просте небажання. Він тримається на тому, що людина або не мала, або втратила зв'язок із своїм пріоритетними бажаннями, найголовнішою цінністю, яка створює натхнення. Тому спитаю, Ви свої бажання відчуваєте і усвідомлюєте? Які вони насправді? Що Вас дійсно радує і надихає?
цитата:

Взагалі таке відбувається з усім. Я знаю, що мені щось треба зробити, але я не можу і не хочу.

Зазвичай так і говорять, що НЕ МОЖУ живе на вулиці НЕ ХОЧУ.

👍 радити психолога:

09-03-2023 15:16:29Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 336445 для Владимир Анатольевич Тарасенко

«Чи було щось у Вашому житті, що не викликало спротиву? Коли не доречно було лінитись?»
Так, здається. Іноді я знаходжу що мені подобається і роблю це деякий час, але потім швидко перегораю і більше не берусь за справу.

«А якщо змушували себе, заставляли, то поясніть, якими словами?»
Важко відповісти. Я сама зараз не можу зрозуміти як я себе заставляла щось робити і звідки брала мотивацію.

«Тому спитаю, Ви свої бажання відчуваєте і усвідомлюєте? Які вони насправді? Що Вас дійсно радує і надихає?»
Насправді зараз мені важко усвідомити чого я справді хочу. Іноді ловлю себе на думці, що ось хочу щоб в мене було так і так, але потім ця думка зникає і я починаю вагатись п чи справді я цього хочу.

Пам‘ятаю дуже чітко ситуацію з дитинства, коли мама постійно мені казала, що я нічого не хочу і нічого мені не цікаво, коли мені не хотілось чимось займатись, що вона пропонувала.


психолог онлайн
Здравствуйте!
Не хотите, потому как не заинтересованы.
В написании диплома, возьмите себе за правило каждый день читать инфу, выделяйте 1-2ч в день, хватит на больше, увеличьте время. Чтоб сильного сопротивления не было, Вы должны себе позволить просто почитать и не понять! И это нормально, втянетесь, найдете инфу. Т.к. Вы уже установили цель написания диплома неинтересного Вам, то эту цель делите на маленькие задачи, и выполняйте их каждый день, без придирок к себе. Поверьте все уложиться в голове.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
цитата:

Пам‘ятаю дуже чітко ситуацію з дитинства, коли мама постійно мені казала, що я нічого не хочу і нічого мені не цікаво, коли мені не хотілось чимось займатись, що вона пропонувала.

Ваші бажання були замінені бажаннями мами - Ви колись погодились на це, щоб не втратити її прихильність, її любов. Але ця підміна зруйнувала Вашу власну систему мотивації. Тому зараз Ви нічого не хочете. І протестуєте проти маминої системи мотивації. Бо якщо не протестувати, то ніби остаточно відмовляєтеся від себе і втрачаєте власне "Я" . Що неприпустимо в принципі.
Вихід один: відмовитись від батьківського і повернути собі своє. Але зробити це самотужки навряд чи вийде. Тільки в індивідуальній роботі з психологом.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Здравствуйте, Ира!
цитата:

підкажіть чому таке може відбуватись?

цитата:

лінилась

Лень - это отсутствие мотивации и ее наличие говорит о том, что Вы делаете не то, что хотите, а то что должны делать.
И поэтому у Вас наступает конфликт "хочу" и "должен".
цитата:

і що з чим робити?

У Вас есть 3 варианта решения этой проблемы:
1. Прислушаться к себе и своим желаниям. Но тогда, вероятно, Вам надо быть готовой к тому, что Вы не закончите университет, потому что не захотите писать диплом и сдавать экзамены.
2. Применить к себе волевое усилие (если у Вас есть сила воли) и заставить себя получить диплом. Только при этом надо понимать, что обычно психика не терпит таких издевательств над собой и уходит в сопротивление, которое проявляется в виде психосоматических заболеваний.
2. Попробовать перевести свои "долги" в "желания". Но для этого Вам потребуется индивидуальная психотерапия и готовность тратить свое время (минимум 2 месяца), силы и деньги на такую работу над собой. То есть у Вас должна быть сильная мотивация менять себя.

Есть еще вариант оставить все, как есть и пустить ситуацию на самотек и/или же делать все в последний момент.
Но он сработает только в том случае, если Вы позволите себе быть
цитата:

тупою і нездатною мислити

и не стараться -
цитата:

Мені не хочеться старатись.

Так как в условиях цейтнота хорошо написать диплом и сдать экзамены вряд ли получится.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Психологічний аналіз творів
Марта, Марси Мэй, Марлен
фільмМарта, Марси Мэй, Марлен теми: травма ідентифікація з агресором психологические защиты
Неспокойная вода/DeUsynlige
фільмНеспокойная вода/DeUsynlige теми: вина утрата прощение
Бути смертним
книгаБути смертним теми: життя умирание жизнь
qr