У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Втрата близької людини

Помер мій улюблений дядько, з яким я близько спілкувалася і мала довірливі стосунки. Я не знаю як пережити втрату? Плакати вже не можу. Погано ще те, що в умовах сьогодення не має можливості поїхати на похорон і попрощатися з ним. Зараз в стані апатії.
Питання від: ; Вік: 39

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Добрий день, Ната.
Втрата близької людини - одна з найвпливовишіх подій на психіку людини в житті. Зараз Вам необхідно сконцентруватися на повазі до своїх відчуттів. Дозволити собі відчувати жаль та скорботу. Повага до своїх відчуттів це також про турботу про себе - про пом'якшення вимог до власних очикувань. Жалоба по близькій людині це нормальне відчуття. Необхідно дати собі час на прийняття події, яка від вас незалежить.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго ранку.
Прийміть найщиріші співчуття Вашій втраті.
Ви пишете, що не можете поїхати на похорон і від цього Вам ще гірше... Але ж, насправді, поховання, то лише ритуал, тоді, як спілкування між вами відбувалося, і впевнена, відбувається на рівні ваших душ. А в цьому ніхто і ніколи Вам не може зашкодити.
Ви пишете, що немає вже сил плакати... Але ж сльози тому, хто пішов у засвіти не лише не допомагають, а можуть лише зашкодити... Не відпускаючи його туди, куди вже прийшов час іти, Ви його душу прив'язуєте, але ж він вже не має тіла, тому не може, ані повернутися, ані рухатися далі, куди йому вже призначено.
Тому, прислухайтеся до себе... Насправді, за чим Ви більше плачете? Можливо, Ви більше жалієте, що пішла людина, яка була Вам другом? Тобто, жалієте себе?..
І ще. Якщо Вам так важко на душі, це, як на мене, може свідчити, що саме Ви можете йому допомогти і полегшити перехід. Просто не знаєте як, не має е сил, і не володієте певними знаннями. То, може краще, пропрацювати цей етап разом із психологом, а не заганяти себе у прірву розпачу та депресії?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Ната, дорого дня!
Щиро співчуваю вашій втраті.
Можу поділитися тим, що я роблю в тяжких ситуаціях.
1. Намагаюся прописати абсолютно все, що відчуваю.
В тілі, які емоції, стани. Це допомагає "повернутися" в реальність та відчути себе тут і зараз.
2. Прописати, що я можу зробити прямо зараз. Щось не глобальне. Комусь подзвонити, попросити про допомогу, надіслати гроші близьким.
3. Подумати, що я можу зараз зробити ДЛЯ СЕБЕ! Щось пов'язане із тілом. Випити чай, повільно подихати свіжим повітрям, побити подушку, зробити гарний макіяж.
4. Я сідаю складати план дій на найближчий час. Це знімає напругу та тривогу. Головне потім дотримуватися цього плану :)

Бажаю вам удачі. Пам'ятайте, що поруч є люди, які можуть дати вам підтримку.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу утрати та горювання


психолог онлайн
Мої співчуття.
Тоді, Nata, можна попрощатися з дядьком внутрішньо.
Сказати йому, яким рідним та дорогим він для Вас був, за що саме Ви йому вдячні, як сумуєте за ним тощо.
І спробувати відчути в середині своєї душі його відповідь на це.
Це можна зробити самостійно, а можна разом із психологом.

Відредаговано автором 02-12-2023 01:33:49


👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Клан Сопрано
Осень в Нью - Йорке
фільмОсень в Нью - Йорке теми: життя любовь отношения

Рекомендуємо

Как говорить с ребенком о смерти? Как говорить с ребенком о смерти?

Все, что связанно со смертью в нашем западном обществе принято как-то больше утаивать, умалчивать. Но с точки зрения психологии, этот подход замалчивания крайне неверен. Более того, разрушителен.

Суицид: что происходит до и как быть после Суицид: что происходит до и как быть после

Самоубийство, как явление, существовало во все века и во всех традициях. Удивительно, но были зафиксированы даже случаи самоубийства животных.

Горе утраты. Советы, которых стоит избегать. Горе утраты. Советы, которых стоит избегать.

Вопрос на форуме: «У подруги умерла дочь. Как себя вести?» Многие люди, впервые столкнувшиеся с тяжелейшим из всех испытаний - утратой ребенка, конечно же умирают какой то частью своей души... Это настолько страшное испытание ...

Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть! Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть!

Говорити з дітьми про смерть важко. Зазвичай батьки бояться розмовляти з дітьми на такі теми, щоб не травмувати та не налякати їх. Та чи справді такі розмови лякають дітей? Мовчання лякає дітей значно більше! Як сприймають смерть діти у різні періоди свого розвитку?

Как говорить с детьми о смерти Как говорить с детьми о смерти

Как говорить с ребенком о смерти, в каком возрасте малыш способен постичь свою смертность, и как сделать так, чтоб это осознание не стало для него шокирующим?

qr