У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Купання з дитиною 10 років

Дружина мого тата купається в однній ванній з моєю 10річною сестрою (іх дитиною). Начебто всіх все влаштовує, але мене особисто це напружує. В мене теж буле таке до 12 років, і здавалося начебто все добре, але потім це дуже сильно вплинуло на особисті кордони та сприйняття членів родини. Загалом нема розуміння інтимності в родині, вночі діти можуть чути звуки кохання, іноді непристойні жарти між дорослими. Чи варто поговорити з нею? Чи це нормально та я себе накручую?
Питання від: ; Вік: 23

Підберіть дитячого психолога онлайн або в містах України.


психолог онлайн
1
Ольга Владимировна Головченко
ДОброго часу доби!
Важливо розуміти, що все на що я реагую в першу чергу про мене, а вже потім про завнішне.
Тому в тому що відбувається важливіше не те, що відбувається, а те, як Ви на це реагуєте, через що або на підстві чого.
цитата:

потім це дуже сильно вплинуло на особисті кордони та сприйняття членів родини

Як саме це на Вас вплинуло? Про що мова?
Що саме у Вас відбувається з кордонами?
цитата:

Чи варто поговорити з нею?

Що саме, конкретно Ви б хотіли їй сказати? З якою метою? Яку ціль хочете досягти цією розмовою?
цитата:

Чи це нормально та я себе накручую?

Питання норми, в більшості випадків дуже суб'єктивне і залежить від багатьох чинників. Тому тут скоріше питання що саме для Вас є нормою?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Это не ок, и нарушает границы ребенка, а так же приводит к непониманию, что такое интимные зоны, границы тела, что может привести к плохим последствиям.
И в этом какая-то потребность есть мачехи, которую она должна была бы удовлетворять другим способом, и возможно с другими людьми, а не за счет девочки.
Поэтому да, поговорить нужно. Хорошо бы поговорить с отцом и с самой сестрой, чтобы она понимала тоже, что к чему.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

але мене особисто це напружує. В мене теж буле таке до 12 років, і здавалося начебто все добре, але потім це дуже сильно вплинуло на особисті кордони та сприйняття членів родини.

Если я правильно понимаю, то это сестра от другого брака и там мама несет ответственность за своего ребенка. Возможно, чувства Вашей сестры Вам больше понятны и Вы переживали что-то похожее в отношениях. Важно разобраться, что происходило с Вашей жизни и почему Вы на это так реагируете. Вас больше беспокоит то, что нарушались Ваши границы когда-то.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу відносин батьків та дітей


психолог онлайн
Ні, не накручуєте. Це абсолютно НЕНОРМАЛЬНО.
Але, чи почують вони Вас? Якщо все так погано в голові - змішалися коні і люди...

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Ні, не накручуєте і є привід напружитись. Дитина в цьому віці має митися сама, тим більше не купатись в одній ванні з іншими членами родини

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Це цілком нормально, адже люди разом купаються в річці, в басейні. Чому тоді не можна в ванній? До того ж, такими можуть бути традиції їхньої сім"ї. Їхня сім"я - це не ваша сім"я, Ви вже доросла людина, яка просто живе поряд з нерідними членами родини.Тому вносити свої правила для нових членів родини - це якось не дуже коректно. Я б говорила про правила і поведінку лише тоді, коли вони Вас особисто почнуть ущемлять. Дорослі члени родини (батько і мачуха) не винні, що Ви вибрали жити поряд з ними і слухати звуки кохання з їхньої кімнати. Якщо вибрали цю родину - то вибирайте і їхні правила

Відредаговано автором 16-01-2024 16:04:57


👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Провокационная терапия
книгаПровокационная терапия теми: прийняття себе психика зависимости
Жмот (2016)
фільмЖмот (2016) теми: прийняття себе отношения родители и дети

Рекомендуємо

Как воспитать счастливого ребенка? Как воспитать счастливого ребенка?

Воспитание детей - процесс очень важный и ответственный. Основную роль в воспитании детей призваны играть их родители. Именно от того, что дадут родители в детстве и зависит будущее ребенка, его будущей семьи...

Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда! Родительская тирания. Шанс выжить есть всегда!

Если вам «достались» властные авторитарные родители, то, с одной стороны, этому можно посочувствовать... Готовы ли вы брать на себя ответственность за изменение отношений со своими родителями?

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

Защититься от ребенка? Как? Защититься от ребенка? Как?

Дети требуют, ноют, обманывают, дерутся, плачут, дергают, обзывают. Они умеют манипулировать нами, знают слабые места. 10 советов, которые помогут нам оставаться собой, сохранить спокойствие и главное, любовь к нашим детям.

Обида на родителей Обида на родителей

За всю мою практику мне почти не попадалось людей, которые бы не обижались на своих родителей. Наверное, это одна из самых сложных тем нашего времени...

Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга? Как помочь своему ребёнку не стать жертвой школьного буллинга?

Любого ребёнка, начиная с первого класса нужно предупредить, что его могут дразнить, высмеивать одноклассники, возможно даже ударить. Если что-то такое произошло...

qr