У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Залежність від гаджетів

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Залежність від гаджетів
В мене є два сина 6 та 8 років. У старшого виробилась сильна пристрасть до гаджетів (планшета). Намагаємось обмежувати час проведений за планшетом, встановили батьківський контроль, виділили йому 1 годину гри плюс ще півгодини бонусних якщо там щось зробить, виконає...
Після гри в планшет ще годину розмовляє про планшет, марудиться, а потім йде до тв чи лептопу, щоб включати відео всілякі. Якщо не проконтролювала, знову споживає контент про ігри, якщо проконтролюю, скандалить, свариться і знову марудиться.
Книжок читати не хоче. Цікавиться лиш машинками іграшковими, і справжніми, і може поскладати лего.
В нас був період, коли я прибрала планшет на місяць в обмін на покупку якоїсь там іграшки. Дитина набагато більше цікавилась світом і проявляла творчі здібності.
Ходить на кружки: плавання, футбол, англійська.
Зараз буде літо, купа вільного часу, підкажіть будь ласка, чи є сенс повністю прибирати на літо планшет (що буде самогубством для мене і біллю для нього), чи далі продовжувати обмежувати час в планшеті, але спостерігати як дитина нудиться потім без нього (бо ж кажуть, що сучасним дітям планшет потрібен)? Чи може існує спец схема користування планшетом, при якій дитина пограла і відклала його і більше не згадує протягом дня?
Написала усе тезами для ясності.
Буду вдячна за відповіді!
Питання від: ; Вік: 36


психолог онлайн
Гаджети в наш час являються невідємною частиною соціалізації і розвитку пізнавальних процесів людини. Планшети, компютери, телефони і т.д. не повинні виступати для дитини як засоби заохочення чи покарання. Адекватний час проведення часу за гаджетом: молодший шкільний вік - 1година, середній - 2години, старший шкільний вік - 4 години на добу.
Важливо обговорювати, що для себе дитина пізнала нового під час "перебування" в гаджеті? Що вона компенсує в планшеті, чого не отримуєв реальному житті (емоції, почуття, переживання)?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго ранку Olga!
Дитина сама себе контролювати ще не здатна, тому дуже легко впадає в залежності. Адже ігроманія - це залежність. І якщо вона вже сформована, так просто нікуди не дінеться. Отже, пристрасть до усіляких віртуальних ігр потрібно заміняти на інші, більш корисні, бажання. Тому я ю Вам порадила, загалом, на літо максимум обмежити планшети, телефони і лептоки...
Але для того, щоб дитина змогла без них, у неї не повинно бути спокус. Тому і Вам потрібно буде максимально обмежити себе в користуванні ними.
Окрім того, як правило, у дітей формуються ігрові залежності тоді, коли і самі батьки не дуже добре розуміють, як краще проводити свій вільний час. Щоб дитина почала чимось цікавитися корисним, у батьків повинне бути розвинуте бажання постійно розвиватися. Адже, діти вчаться саме через приклад дорослих.
Чи є у вас з чоловіком якісь справи, які Вам дуже подобаються і завдяки яким Ви весь час розвиваєтеся?

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Інтерв'ю з психологами
Інтерв'ю з психологами Семейный психолог - кто это и когда к нему обращаться?

Важен ли пол специалиста? Важно ли, чтобы «кандидатуру утвердили» оба супруга?

висловилося: 11

Інтерв'ю з психологами Патологические лжецы

Что собой представляет патологическая (компульсивная) лживость? Как распознать в человеке «симптомы» патологической лживости?

висловилося: 5

Інтерв'ю з психологами Перерыв в отношениях

Помогает ли перерыв сохранить отношения? Как "грамотно" сделать перерыв в отношениях?

висловилося: 11

Рекомендуємо

Честно о депрессии. Как себе помочь Честно о депрессии. Как себе помочь

Я знаю, что такое депрессия, так как сталкиваюсь с этим в своей работе практически каждую неделю. Я знаю, что такое депрессия, потому что 10 лет назад я сама столкнулась с реактивной депрессией, и прошла медикаментозное лечение и психотерапию.

Семейные отношения рушатся – что делать? Семейные отношения рушатся – что делать?

Что предпринять, если члены семьи почувствовали: в семейной жизни появились проблемы? Нужно иметь в виду, что за создание конфликтной ситуации несут ответственность оба супруга...

Вина или комплекс выжившего. Как справится. Вина или комплекс выжившего. Как справится.

Вина выжившего многих сейчас парализовала. Те, кто находится в безоспасности, те кто имеет какой-то уровень комфорта столкнулись с очень тяжёлыми переживаниями, которые мешают жить и быть эффективным здесь и сейчас.

Психология измены Психология измены

Советы психолога парам, переживающим супружескую измену. Поиск отношений на стороне, по-видимому, один из самых простых и доступных в современной жизни способов самоутвердиться. Поисками приключений люди пытаются реализовать основную потребность..

Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки. Папина любовь. О роли отца в жизни каждой девушки.

В обществе сложилось мнение, что роль матери, по сравнению с ролью отца, гораздо важнее в воспитании ребенка. Если мы вернемся к нашим дальним предкам, то ...

О чем говорит избыточный вес? О чем говорит избыточный вес?

Избыточный вес - это проблема миллиона женщин всего мира. И все же, говоря об избыточном весе, следует отметить, что «избыточным» он становится только тогда, когда ...

Кризис – зона турбулентности.  Как сохранить самообладание и перестать паниковать. Кризис – зона турбулентности. Как сохранить самообладание и перестать паниковать.

Я часто работаю с людьми, которых настиг личностный или профессиональный кризис, возрастной или кризис смыслов. Но сегодня на наши личные кризисы накладывается и глобальный кризис. Как удержаться на плаву во время турбулентности?

Контрзависимость. «Холодный» человек. Контрзависимость. «Холодный» человек.

Очень много сказано о созависимости и намного меньше о контрзависимости. Контрзависимые люди более жёсткие и закрытые, они бояться оказаться в эмоциональной связи с другим человеком, поэтому стараются постоянно отстраняться. Завершение отношений

qr