Питання від: Григорій Вік: 21

Проблема з самооцінкою та відносинами

Доброго дня. Почну з головної думки: " Людей дофіґа й тому завжди знайдеться людина, що набагато краща буде за мене для тієї, з якою хочу побудувати якийсь рівень відносин. Тому мені не те що не треба намагатись щось робити, а є забороненим навіть робити якісь спроби, бо можу зробити гірше своїми почуттями, як би мені боляче не було "

Тому постійно, коли не стримую почуття до людини, що подобається, мені стає дуже соромно та хочеться все більше закритись від світу. Взагалі всі мої " проблеми " я раніше вирішував ізоляцією, але зараз й вона не дуже допомагає.

Хочу одночасно й показувати всі свої почуття, але боюсь цим налякати людину, бо іноді інстинктивно проявляю занадто багато турботи, що здається, що іноді ця " заботливість " іноді є токсичною. Я завжди хочу найкращого для дуже близьких мені людей й можу спокійно поступитись власними ресурсами, вільним часом, почуттями та принципами. І, посилаючись на головну думку на початку повідомлення, мені здається, що краще повністю придушувати власні почуття й завжди підтримувати рівень близьких друзів.

І кожного разу, як скажу/напишу щось не те, чи трошки покажу почуття, тривога підскакує до неймовірних рівнів і можу днями хвилюватись через це. І це мені все дуже сильно заважає.

Я просто не знаю вже, куди себе подіти та як нормально спілкуватись.

Дякую, що вислухали, та перепрошую за зайнятий час.
Слава Україні!
З повагою Григорій Бранте
Вподобали: 1 з 1
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

цитата:
Почну з головної думки: " Людей дофіґа й тому завжди знайдеться людина, що набагато краща буде за мене для тієї, з якою хочу побудувати якийсь рівень відносин. Тому мені не те що не треба намагатись щось робити, а є забороненим навіть робити якісь спроби, бо можу зробити гірше своїми почуттями, як би мені боляче не було "

Цікава думка, скажу я Вам. Тобто вона відображає Вашу меншовартість(!) Чому так? Як так сталося?

цитата:

Це природньо - ізоляція веде до самознищення. Навіщо це Вам?

цитата:

Придушувати почуття... Про що це? Хіба це не означає вбивати свою природу, самого себе, забороняючи собі відчувати те, що є в душі? Невже ХТОСЬ позбавив Вас цього невід'ємного права?

цитата:

І не дивно, бо Ви себе перериваєте. Зупиняєте процес проживання ємоцій та почуттів... Звісно, від цього виникає тривога. По-іншому і бути не може.

цитата:

Нікуди себе дівати не треба. Йдіть до психолога. Разом з ним розберетесь, чому так вибудовуєте стиль спілкування. Потім знайдете більш адекватні, притаманні Вашій природі способи виражати себе на зовні - у відносинах, у спілкуванні з іншими.
Але перед тим обов'язково з'ясуєте спосіб спілкування з собою. Це ГОЛОВНЕ(!)

Ответ отредактирован автором 19-06-2022 13:57:57

Доброго дня, Григорій!

"І кожного разу, як скажу/напишу щось не те, чи трошки покажу почуття, тривога підскакує до неймовірних рівнів і можу днями хвилюватись через це. І це мені все дуже сильно заважає. Я просто не знаю вже, куди себе подіти та як нормально спілкуватись."

Як ви справляетесь, коли "тривога підскакує" ? Чим собі допомогаєте?
Як би ви хотіли спілкуватися? Що означає для вас " нормально " спілкуватися?
Щодо тривоги, якщо вона вам заважає, рекомендую розібратися на індивідуальній консультації з психологом.
Добрий день, Григорій.
цитата:
Хочу одночасно й показувати всі свої почуття, але боюсь цим налякати людину, бо іноді інстинктивно проявляю занадто багато турботи, що здається, що іноді ця " заботливість " іноді є токсичною.

У цих словах я чую попередній досвід на який Ви спираєтеся. Вам хтось казав, що прояви Вашої турботи є токсичними? Тоді цікаво як виглядає ця "токсична турбота".

цитата:
краще повністю придушувати власні почуття й завжди підтримувати рівень близьких друзів.

Ок, і Вам подобається жити з таким підходом? Ви щасливий?