Складно прийняти рішення щодо майбутнього
що ж, маю ситуацію, з якою точно не планувала стикатися. нині я знаходжуся в Німеччині. В Україні закінчую 11 клас і постає питання - а що далі? Я маю дві дороги: ВНЗ України або ВНЗ Німеччини. Звичайно, з останнім трохи складніше через мову, але я не про це. Я маю сильну тягу до Батьківщини. Ще до війни я поступово дозрівала у, так скажемо, патріотку та повністю віддану своєму краю. Я маю намір залишити по собі щось корисне для неньки, тому що я хочу. Дуже хочу.
Проблема в тому, що в Німеччині всі говорять (справді всі, вони кричать на всю горлянку), що в Україні немає перспективи і варто вчитися в Німеччині. Мене це ображає, чесно кажучи, хоча розумію, що нині в Україні освіта значно нижча, аніж в Європі. Але ж я ніколи не хотіла вчитися за кордоном... Я мріяла поступити в Україні у ВНЗ, вивчитися, а тоді працювати та жити разом з собакою в затишній квартирці десь в Івано-Франеівську.
А з другої сторони, я розумію, що європейський диплом відкриє мені нові шляхи. Навіть в Україні.
Я заплуталася і геть не витримую цього тиску з боку людей, що торочать про безсперктивність моєї Батьківщини.
Отож, як мені визначитися з майбутнім? Не прошу вас обрати за мене, але прошу вас порадити, як розібратися з цим безпомічним станом. Я очі зімкнути не можу через тугу за домом та думками про майбутнє.
дякую, що приділили час. вибачте мені, якщо повідомлення має помилки. гарного дня/вечора!