Буду вдячний якщо порадите якісь книги
Дуже рекомендую книги Е.Фромма. особливо "бегство от свободы" та "человек для себя".
В книзі А.В. Капранова "за что мне такому хорошому такая хреновая жизнь" є хороші вправи (їх там 3). Тай сама книга хороша. В ідеалі, в нього є безкоштовний аудіо курс "33"
Стосовно добра, тут ціла полеміка. Часто люди хочуть добра собі, тому прикриваються бажанням добра іншим. І собі добре і перед іншими хороший. Тому дії в добрі мають мінімальне значення. Мотив головніше.
Особливо часто жалість плутають з допомогою.
Коли мені когось жалко, я роблю за нього. А коли я комусь допомогаю, то разом.
Стосовно користі, тут тільки вам вдасться визначити, що корисно. Моє корисно, для вас може бути не корисно.
Бажано вміти відстоювати своє власне я (вибір, рішення) речі та територію. Бажано без гніву.
Коли хтось докоряє (пробує навісити провину, за щось), не варто вірити в це. Це спроба керувати. Не все в житті від нас залежить, тому "це все через тебе" , "це ти винен", "якби не ти, то..", - брехня, якою колять і керують. Не варто в це вірити.
Коли звертають увагу на ваші недоліки, вам потрібно звернути увагу на власні переваги. Є слово "зато", воно перетворює всі недоліки в переваги. (Якась в тебе машина дряхла. Зато не в кридит!)
Коли мені вигідно то ти бережливий, а коли ні - ти що жмот? (Маніпуляції)
Є люди, які грають в гру, що зветься "я тільки стараюсь вам допомогти". Суть якої зробити все так, що у вас нічого не вийшло, а вкінці він сказав ну я приклав всі зусилля (я не винен в тому, що в тебе не вийшло). Про це Е.Берн писав "Ігри в які грають люди"
Всі проблеми людей від неприйняття власної слабкості, власного безсилля. Ми не всесильні, тому потрібно прийняти власні слабкості, прийняти те, що я можу і що я не можу, тоді думка інших про те, що я слабк, каліка, ненормальний, мало мене зачіпатимуть. Бо кожен з них нас в чомусь слабак, в чомусь каліка, в чомусь ненормальний. Коли ми інші, нас сприймають по іншому, а ми так хочемо бути причасними до тих, хто від нас відвертається, щоб довести, що ми хороші і достойні причасності.
Вибір я вам не допоможу зробити, це тільки ваше. Якщо у вас є сумніви і варіанти, візьміть аркуш паперу поділіть на 4 частини і запишіть: плюси, коли це станеться; мінуси, коли це станеться; плюси коли це не станеться; мінуси коли це не станеться. Це може допомогти зважити і вибрати, що вам важливіше.