Доброго дня!
Ви пишете "сама собі поставила діагноз - співзалежність, але подолати її не можу (чи не хочу), хоч і почитала дещо про неї"
Насправді, подолати співзалежність лише почитавши літературу з цього приводу, неможливо в принципі. Адже, співзалежність - це модель поведінки, яка закладається, як правило, в дитинстві як наслідування стосунків батьків. І робиться це не спеціально, а автоматично. Дитина живе поруч з дорослими і їх стосунки сприймає як єдино можливі. Саме тому, дорослішаючи, ми нерідко, беремо шлюб саме з тими чоловіками, які дуже схожі на батька. Так діє внутрішня установка, яка спонукає нас жити в межах закладеної з дитинства поведінкової моделі.
Окрім того, ролі "жертви" та аб'юзера взаємозамінні. І підтвердження моїх слів Ви можете знайти у своїх стосунках з чоловіком. Де і Ви, і чоловік періодично буваєте то "жертвою", то "аб'юзером". Окрім того,чоловік та дружина - це така собі єдина система. Де зовня поведінка одного віддзеркалює невидимий внутрішній стан іншого. Як на мене, дуже яскравий цьому приклад - ситуація з електриком-лифтером. З опису подій, стає зрозумілим, що Ви дуже переживали, боялися, тривожилися та стрессували через сина, незважаючи на те, що чоловік був з ним практично поруч. І своїми страхами, не розуміючи цього, знецінювали і чоловіка і його дії, не довіряючи чоловіку, як представника сильної статі, функція якого діяти саме от в таких складних ситуаціях. Що могло чоловіка дуже сильно зачепити, образити та роздратувати. Окрім того,
страхи, тривоги, роздратування, переживання, претензії, образи і особливо, жіночі - це все є латентним (прихованим видом агресії). А, відповідно своїм природнім особливостям, чоловіки дуже гостро реагують не на зовнішні слова та дії, як нам здається, а на жіночі почуття, емоції та, особливо, на емоційне забарвлення слів та силу голосу. Ті емоції, які жінкам звичні та природні, на чоловіків діють як електричний струм, викликаючи внутрішній біль своєю різкістю. І сприймаються однозначно, як напад на них, тобто, як агресія. Відповідно цих особливостей, Ваша емоційність та тривожність могли спрацювати як тригер для чоловіка, змусивши стати на бік електрика. Який (електрик), як це не дивно, але також реагував, швидше ша все, не стільки на Ваші слова, скільки на Ваш внутрішній стан. Тобто, якщо б ми мали можливість бачити те, що відбувається на енергетичному рівні, були б шоковані. Та сама зовні слабка жінка, своїм емоційним напруженням, їнасправді, дуже часто виступає в ролі невидимого агресора та енергетичного вампіра, змушуючи чоловіків зовні захищатися лайкою, звинуваченнями, а інколи, навіть, фізично ( що їх не виправдовує), або закриватися, перестаючи спілкуватися і відсторонюючись. Бо жінки психо-емоційно сильніші за чоловіків у 6 разів, тому чоловіки повністю беззахисні, у цьому сенсі, перед жінками.
Зважаючи, що разом ви живете 25 років і, це, припускаю, не перша ситуація , де Ви дуже сильно емоційно стрессували, чоловік знайшов для себе найщадний спосіб захисту і прийняв рішення відсторонитися.
Що робити?
Чоловік та дружина - це дві взаємопов'язані між собою ємності. І якщо жінка починає працювати над собою, змінюючи та трансформуючи закладені з дитинства неправильні моделі поведінки та установки. (А це можливо зробити лише працюючи на рівні підсвідомості разом із фахівцем психологом), поступово сам того не помічаючи, починає змінюватися і поведінка чоловіка. Адже, він реагує саме на внутрішній стан своєї дружини.