Питання від: kotiki25 Вік: 32

Підкажіть будь ласка фрази і спілкування з подругою, щоб дійсно надати їй психологічну підтримку

У мого чоловіка є друг, який був у відносинах 5 років, вони разом не жили, розписані не були. Ми парами спілкувалися і я дізналася, що вони розталися. Мене це дуже здивувало, але буває...
Дівчина три тижні тому написала мені повідомлення, спілкується зі мною, просить підтримки, спілкування...
Я навчаюсь на психолога і хлопець дійсно вчинив по відношенню до неї не дуже гарно. Сам вирішив, сам заблокував, в один момент почав ходити на побачення, її друзям а саме чоловіку подруги розказав про те, що безумно закоханий в нову дівчину....
І знаєте я говорю і підтримую її, говорю, що те, що вона відчуває нормально і вона не повинна списувати кінець цих відносин на себе і переносити відповідальність тільки на себе. І про нього, про те, що він почав ходити на побачення і взагалі так легко розтався... Це говорить про те, що людина просто чи намагається через друзів викликати ревнощі, чи просто на емоціях закохався але це не кохання. І це класне буде тривати перший проміжок часу... Короче, я її направляю на перемикання уваги, але їй поки це важко робити, навіть важко усвідомити що робе він і чому.
Порадьте якісь цитати, фрази, правила, які їй зможуть допомогти опанувати себе і задуматися над чимось, щоб вона не концентрувалася на втраті, а починала думати про себе, про своє майбутнє!!!
Що означають ці оцінки?

Оцінки питань

Відповіді психологів

Ви добрий друг і хочете підтримати подругу, яка зараз переживає розлучення.
Але не намагайтесь бути психологом для подруги. Навіть, якщо Ви майбутній психолог, для своєї подруги – Ви подруга.
А її ментальне здоров'я та благополуччя це, лише її відповідальність.
І Ви не зможете на 100% їй допомогти. Підтримати, зробити легше, провести з нею час – так. Але взяти на себе місію психолога – ні. Ваше завдання не влаштовувати терапію. Ваша роль – лише дружня присутність та підтримка.
Не будьте вчителем та порадником – це не допомагає.
Не треба грати в гру – колишній козел, а ти королева. Це улюблена гра подруг. Так, іноді так хочеться, щоб тебе підтримали саме так. Щоб подруга сказала, що його нинішня така страшна, а ти краща.
Але насправді так – не працює. Це ілюзорний пластир. Ваша подруга проживатиме розлучення хвилеподібно, їй приходитимуть різні думки та почуття.
А Ваше завдання просто дати їй можливість відчувати емоції поряд без оцінки ситуації. Дати їй можливість плакати поряд із Вами. Бути слабкою. Оточити сенсорною підтримкою та турботою. Приготувати обід чи принести фруктів. Допомогти їй з побутом, якщо їй дуже важко. У будь-якому випадку пережити розставання має лише вона сама. Це її шлях, її почуття.
І найголовніше, якщо Ви розумієте, що подрузі реально дуже важко, і Ви відчуваєте, що її горювання затяглося, переконайте, що потрібна допомога психолога.
У практичній психології існує правило - психолог обов'язково повинен бути авторитетом для клієнта.

Edited by author 12.09.2026 23:47

↩ Реакція на відповідь № 391834 для Ирина Константиновна Зубиашвили

Це точно!!!