У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Мудра цитата: Хорхе Букай

Прийняти - не означає скоритися, зрозуміти - не значить у всьому погодитися, а пробачити - не означає забути. (Хорхе Букай)

тема: прощення
картинку на Pinterest Прийняти - не означає скоритися, зрозуміти - не значить у всьому погодитися...

Оцінка цитати
5 з 5 оцінювачів
 сподобалася цитата? 
Побачили помилку в перекладі тексту? Повідомте адміну. Дякуємо за допомогу й перепрошуємо за неточності!

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Інші цитати автора:

Ми зав'язуємо стосунки, повні ілюзій щодо того, якими вони мають бути. Ми знаємо наперед, як має поводитися жінка, а як — чоловік. Як повинна чинити любляча людина, чим можна і чим не можна ділитися, скільки разів і як потрібно кохатися, що ми повинні робити разом, а що порізно, і т.д. Ні для двох, ні для кожного з них не існує закону, який визначає, що для них найкраще. Найкраще залишатися собою.

Кохання пов'язане з рішенням людини дозволити іншому увійти в його життя, а самому скласти зброю, відмовитися від підозрілості, наважитися вийти з жорсткої шкаралупи своїх уявлень про життя. Любов пов'язана з наміром виявити, яка інша людина насправді, чим вона дихає, який її спосіб мислення, і не намагатися змусити її думати так само, як я, або робити те, що я вважаю за потрібне. Кохання не змушує змінюватися відповідно до поняття партнера про те, яким мені належить бути.

Уявлення про те, що любов, секс і шлюб повинні поєднатися у стосунках з однією людиною, з'явилося дуже недавно. Ми вперше намагаємося зав'язати в один вузол романтичне кохання, сексуальне тяжіння та зобов'язання моногамного шлюбного союзу. Мабуть, це одна з найскладніших шлюбних форм, коли-небудь винайдених людством.

У традиційних суспільствах батьківський шлюб був нормою, заснованої на міркуваннях вигоди, соціального статусу, здоров'я тощо. Він був радше альянсом сімей, ніж індивідуумів. Він служив для того, щоб продовжити рід, примножити родинну власність і допомогти дітям зайняти своє місце в соціальній ієрархії. Жодне традиційне суспільство не вважало почуття, що раптово спалахнуло, достатньою підставою для побудови довготривалих відносин між чоловіком та жінкою. Більше того, жодне раннє суспільство не поєднувало романтичне кохання, секс і шлюб в одному громадському інституті і навіть не ставило перед собою таке завдання.

Головне — це дати собі волю бути тим, хто є. І не дозволяти нікому казати тобі, що було б краще, якби ти був іншим. Захищати своє право бути самим собою. І тоді з часом зрозумієш, що це не право — так має бути.

Ми вразливі, але не слабкі. Багато хто не розуміє різниці.

Любити — це означає безкорисливо створювати умови у тому, щоб інший був тим, хто є.

Коментарі читачів

1.
02-01-2021 Вот уж действительно так.

И почему такая путаница в головах у многих?!

Правда, догадываюсь, откуда...
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Ви читаєте цитати відомих людей, додані на сайт нашими психологами.

qr