У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Вона і Він про Секс (). Коментар психолога.

психолог
Коментує психолог
теми твору: сексуальність чувства принятие себя


➡ Матеріал містить спойлери.

Книга польського сексолога та психотерапевта Збіґнєва Лєв-Старовіча «Вона і Він про Секс» знайомить читача із практичною роботою спеціаліста. Реальною, яка часто дуже відрізняється від свого зображення у фільмах та серіалах.

Більшу частину її складають історії людей, що зверталися за допомогою. Автор із самого початку підкреслює, що всі особисті дані є зміненими. Проводить коротку едукацію щодо збереження конфіденційності.

Живі приклади, сповнені емоцій, допомагають краще зрозуміти те, що написано у сухих керівництвах та підручниках з сексологічної сфери.  Також цінним у «Вона і Він…» є те, що автор наочно показує, що найчастіше «суто сексологічний» прояв є тільки верхівкою айсбергу. Що на ситуацію, яка склалася у парі, впливають багато чинників. Що немає сенсу намагатися дати раду учасникам терапії, займаючися тільки фізіологією. Чи тільки лише психотерапією.

Лєв-Старовіч застерігає читачів впізнавати себе у історіях героїв. Він каже, що одна й та ж ситуація, що наведена у книзі, має багато варіантів у житті. Що дієві засоби, які допомогли однієї людині, можуть не подіяти для іншої. Наче сьогодні вже банальністю став вираз поро те, що всі люди є індивідуальними. Та Збігнєв Лєв-Старовіч  на кожної сторінці демонструє, що це не є просто красивим виразом. Це є принцип, за яким проходить сексолого-психотерапевтична робота.

Роз’яснення зрозумілою мовою сексологічних та терапевтичних понять стане у пригоді не тільки пересічному читачеві, але й терапевту. В книзі міститься розділ й для останніх. 

Та, крім інформування (а, може, завдяки йому), «Вона і Він про Секс» розвіюють звичні міфи. Наприклад, про існування панацеї. Або про існування єдиної норми. Або про зради чи «неправильні» почуття. Або про те, що ми точно знаємо, що думають та відчувають люди, разом із якими ми живемо. Або про «само мине». Або – напевно, з цією ілюзією буде нелегко попрощатися, - про те, що знання про причину того, що відбувається, автоматично несе із собою зміни (бажання змін).

Виявляється, у реальних людей не завжди буває саме так. Недарма певна кількість історій після того, як пацієнти діставалися коренів, закінчуються словами автора: « Я не знаю подальшої історії цієї пари» (с).

Сам Збіґнєв Лєв-Старовіч, звертаючися до читачів, сподівається, що книга допоможе їм зрозуміти специфіку розбіжності жіночого та чоловічого поглядів, наголошує на важливості діалогу та вчасного звертання до професійної допомоги.

 

 

 

 


Опубліковано на
відгук психолога рецензія розбір сенс пояснення

Безкоштовна розсилка цікавинок!

Огляди книг та фільмів -- коментарі до художніх творів, додані на сайт нашими психологами.

Ще психологічні рецензії
Загублена (2014) психологічний аналіз
Загублена (2014) (Дэвид Финчер) книга alt2тема: поведінка нарушение идентичности социопат

Коментарі відвідувачів

ще немає коментарів...


Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr