У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Психотерапія майбутнього

У Психолога » Професійним психологам » Психотерапія майбутнього

Комп'ютер стане кращим психологом У серіалі "Перші" головний герой розмовляє із віртуальним голографічним психологом в образі самого ж себе. Цей психолог, завдяки різноманітним датчикам, під час розмови міряє його пульс, тиск, температуру тіла, зчитує зміни на лиці і в тілі.

Неймовірно, правда ж?! Ви тільки уявіть ваш стан, емоції, коли перед вами - найближча насправді для вас людина у всьому всесвіті - ви самі. І завдяки технологіям, вона знає вас краще всіх, знає, що вас збуджує, що пригнічує, знає коли ви брешете, в тому числі самому собі, знає, коли кажете правду. Бачить вас наскрізь, одним словом. Особисто мені трохи моторошно, страшно, але разом з тим це захоплює. Особливо як психолога. Дивна суміш відчуттів, одним словом.

Уже сьогодні проводяться експерименти, коли під час розмови з психологом, людину читають з допомогою комп'ютерних технологій.
Зчитуються найменші зміни на лиці, в тілі, заміряється температура, пульс. Ви згадали про маму, а прибори уже зафіксували, що у вас на 23% збільшилися зіниці і сповільнився пульс на 17%. Комп'ютер знає теорії Фрейда, Юнга, Перлза - він значно розумніший за самого крутого психотерапевта в світі. Такий собі комп'ютерний психологічний бог.

Так що, не тільки водії втратять роботу в найближчосу майбутньому. Багато психологів, на жаль, мабуть теж. Комп'ютер стане кращим психологом, ніж людина, дуже скоро.

Тому я думаю, залишитися в професії зможуть лише ті, хто буде давати щось більше, ніж це зможе зробити робот, машина, штучний інтелект. І це точно не буде пов'язано зі знанням теорії, вмінням "читати" людину, чи давати хороші поради. Тут має бути щось інше. Що ж це? На що не здатен комп'ютер?

Сайт пропонує психолог онлайн безкоштовно.

Напишіть ваші думки чи роздуми в коментарях.

А один з можливих варіантів відповіді на це питання я запропоную в наступному пості, а поки для роздумів лишу тут уривок з книги "Кевіна Келлі "Невідворотне" про перспективи того, що роботи вкрадуть у нас роботу:

"Дозволити роботам «відібрати» наші завдання у наших інтересах. Чимало робочих місць, за які борються політики, щоб не віддавати іх машинам,- це робота, заради якої не хочеться прокидатися вранці. Роботи будуть робити те, що раніше робили ми, значно краще за нас. Вони робитимуть те, чого ми не вміємо робити взагалі. Вони робитимуть те, про що ми навіть не думали, що це потрібно зробити. А ще вони допоможуть нам відкрити нові професії і нові задачі, які розширять межі того, ким ми є. Роботи дадуть нам змогу стати людьми більше, ніж раніше.

І це — невідворотне. Дозвольте роботам відібрати нашу роботу, і нехай вони допоможуть нам придумати нове важливе призначення людини в цьому світі."

У Психолога » Професійним психологам » Психотерапія майбутнього
психолог

Оцінка публікації
  подобається публікація?  

Безкоштовна розсилка цікавинок!

 
психологія professionalam К вопросу о гомосексуальности: теоретическая полемика

Понимание и объяснение гомосексуальности – изначально как дегенерации и патологии, а в настоящее время как одного из видов нормальной сексуальности – прошло длительный путь...

психологія professionalam Феномен «отчуждения от родителей» при проведении судебно-психологической экспертизы

Судебно-психологическая экспертиза по вопросам о праве на воспитание детей. Психологическое обследование проводится в отношении матери, отца и ребенка. Предметом экспертного исследования ...

Усі публікації розділу Професійним психологам ᐉ

 
Обговорення "Психотерапія майбутнього"

Коментарів 1

Ідеальний світ для нарцисичної людини. Навіть твій психолог - це ти. Проте, думаю що є одна річ, яку не роботизувати. Цінність контакту з іншим, побудова якісно нового стосунку. Чи буде стосунок із голографічною версією себе цим? Маю сумніви.
Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!
qr