Психотерапія майбутнього

Комп'ютер стане кращим психологом У серіалі "Перші" головний герой розмовляє із віртуальним голографічним психологом в образі самого ж себе. Цей психолог, завдяки різноманітним датчикам, під час розмови міряє його пульс, тиск, температуру тіла, зчитує зміни на лиці і в тілі.

Неймовірно, правда ж?! Ви тільки уявіть ваш стан, емоції, коли перед вами - найближча насправді для вас людина у всьому всесвіті - ви самі. І завдяки технологіям, вона знає вас краще всіх, знає, що вас збуджує, що пригнічує, знає коли ви брешете, в тому числі самому собі, знає, коли кажете правду. Бачить вас наскрізь, одним словом. Особисто мені трохи моторошно, страшно, але разом з тим це захоплює. Особливо як психолога. Дивна суміш відчуттів, одним словом.

Уже сьогодні проводяться експерименти, коли під час розмови з психологом, людину читають з допомогою комп'ютерних технологій.
Зчитуються найменші зміни на лиці, в тілі, заміряється температура, пульс. Ви згадали про маму, а прибори уже зафіксували, що у вас на 23% збільшилися зіниці і сповільнився пульс на 17%. Комп'ютер знає теорії Фрейда, Юнга, Перлза - він значно розумніший за самого крутого психотерапевта в світі. Такий собі комп'ютерний психологічний бог.

Так що, не тільки водії втратять роботу в найближчосу майбутньому. Багато психологів, на жаль, мабуть теж. Комп'ютер стане кращим психологом, ніж людина, дуже скоро.

Тому я думаю, залишитися в професії зможуть лише ті, хто буде давати щось більше, ніж це зможе зробити робот, машина, штучний інтелект. І це точно не буде пов'язано зі знанням теорії, вмінням "читати" людину, чи давати хороші поради. Тут має бути щось інше. Що ж це? На що не здатен комп'ютер?

Напишіть ваші думки чи роздуми в коментарях.

читайте также:

Задавать вопросы так сложно. Отвечать на них так бессмысленно. Каждый раз видя перед собой клиента я всегда замираю в предчувствии чего-то такого нового и волнующе необъятного, чего-то такого, что прольет свет на темный лес со множеством тропинок и как луч маяка осветит дорогу идущему.

Применение мандалы в психологическом консультировании Что такое мандала? Как работает метод мандалы? Какие цели в консультировании можно достичь с помощью мандал? Техники работы с мандалами.

А один з можливих варіантів відповіді на це питання я запропоную в наступному пості, а поки для роздумів лишу тут уривок з книги "Кевіна Келлі "Невідворотне" про перспективи того, що роботи вкрадуть у нас роботу:

"Дозволити роботам «відібрати» наші завдання у наших інтересах. Чимало робочих місць, за які борються політики, щоб не віддавати іх машинам,- це робота, заради якої не хочеться прокидатися вранці. Роботи будуть робити те, що раніше робили ми, значно краще за нас. Вони робитимуть те, чого ми не вміємо робити взагалі. Вони робитимуть те, про що ми навіть не думали, що це потрібно зробити. А ще вони допоможуть нам відкрити нові професії і нові задачі, які розширять межі того, ким ми є. Роботи дадуть нам змогу стати людьми більше, ніж раніше.

І це — невідворотне. Дозвольте роботам відібрати нашу роботу, і нехай вони допоможуть нам придумати нове важливе призначення людини в цьому світі."

У Психолога » Профессиональным психологам » Психотерапія майбутнього
психолог

Оценка публикации
  нравится публикация?  

Бесплатная рассылка интересностей!

 
статья по психологии professionalam О терапевтической идентичности

Помню, как еще вначале моего обучения психотерапии во мне проснулся терапевтический зуд. Я пыталась лечить все, что движется, предлагая дельные и не очень советы окружающим меня людям. Это было и желание помочь, спасти, и исследовательский интерес - ...

статья по психологии professionalam Психоанализ. Теории нарциссической регуляции.

Нарциссизм - история термина и теории нарциссической регуляции в психоанализе...

Все публикации раздела Профессиональным психологам >>

 
Комментарии к "Психотерапія майбутнього"

Комментариев: 1.

Ідеальний світ для нарцисичної людини. Навіть твій психолог - це ти. Проте, думаю що є одна річ, яку не роботизувати. Цінність контакту з іншим, побудова якісно нового стосунку. Чи буде стосунок із голографічною версією себе цим? Маю сумніви.
Чтобы прокомментировать, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!
qr