Людмила Петровна Колесник
Вопрос от: Іван Возраст: 24

добрий день!
що мені робити і до кого звертатися якщо мені важко думати та соображати?
от наприклад, звичайний вибір товару в магазині доставляє мені великий дизкомфорт. дуже важко в цей момент "включати мозги" щоб щось вибрати.
також мені важко грати в різні ігри, скажімо в карти. хоча деколи, під час припливу хорошого настрою, в голові трохи "проясняється" і стає легше щось вирішити, зробити вибір, чи з кимось поспілкуватись.
взагалі спілкування це велика проблема для мене. раніше я думав що мені важко спілкуватись та встановлювати зв’язки через комплекси, але зараз зрозумів, що це також наслідок поганої роботи мозку.
є маса речей від яких я змушений відмовлятися.
від коли це почалося? та мабуть з самого раннього дитинства. як зараз памятаю як мені важко було в садіку чи в школі. я не міг ні з ким налагодити контакту, незнав що казати і як себе вести. через 20 років так само не можу нормально спілкуватися з людьми. змушений організовувати своє життя відповідним чином. це спричиняє великий дизкомфорт, і неповноцінність життя та відповідні проблеми.

Ответы психологов

Леся Николаевна Яковлева — психолог
Леся Николаевна Яковлева психолог

Психолог больше не активен на сайте

Іван, у вас, що діагноз щодо мозку написаний? Може ви просто флегматик або характер такий. Проблема в тому, що ви себе недооцінюєте і записали до неповноцінних.
Принимай себя таким, какой ты есть. У всех, что-то не так, как хотелось бы. Кому-то денег не хватает, кому-то страшно, у кого-то ног нет, у кого-то туберкулез, ты - медленно думаешь. Не можешь выбирать быстро, составляй дома список того, что тебе нужно: медленно и кропотливо. И потом покупай по списку. И развивай те качества, которые у тебя развиты лучше, чем мышление.
Здравствуйте, Иван.
К кому вы уже обращались с этими проблемами?
И как складываются у вас отношения со сверстниками - опишите поподробнее. В чем конкретно заключается эта трудность.
Павел Леонидович Басанский — психолог
Павел Леонидович Басанский психолог

Психолог больше не активен на сайте

Здравствуйте, Иван!
А вы не думали, что просто стоит начать учиться общению. И это никогда не поздно сделать. Есть психологи, есть тренинги по навыкам общения, психодрама наконец.
Преодолейте себя, сделайте шаг навстречу - и люди к вам потянутся сами.
Удачи!