Прямой эфир:
Вопрос от: nikbd1 Возраст: 20

Домашнє насильство

З 5-ти років страждаю від домашнього насилля зі сторони батьків. Наша сім‘я дуже забезпечена, боюсь втратити блага і переживаю за молодших дітей. Насильство є і фізичне і моральне, а тому не можу знайти гарної роботи і відчуваю безвихідь. Дуже часто бувають думки про самогубство, але знову ж переживаю що до такого ж стану доведуть молодших.

Ответы психологов

Доброго дня! Ви не маєте терпіти насилля по відношенню до себе у будь яких проявах!Це не нормально.
Хто вчиняє таке з вами? Хто може підтримати?
Якої доромоги очікуєте від психологів?
Дополнение от автора вопроса ·
Найбільше б‘є батько, підтримки я не зможу знайти серед знайомих, бо батьки знайдуть. Від психолога очікую моральну підтримку.
Тоді краще за все звернутися індивідуально та пропрацювати це питання, знайти вихід із ситуації та найголовніше власні сили і ресурси!
Дополнение от автора вопроса ·
Я б давно звернулась, але проблема в матеріальних ресурсах. Всі гроші, в тому числі мою зарплату, батьки контролюють. Чи можете порадити безкоштовні матеріали? Дякую
Добрий вечір.
цитата:

Ви звернулися за допомогою, як 20 літня дівчина, над якою знущаються батьки (домашнє насилля з 5 років).
Піти з дому в своє життя не можете-боїтесь втратити блага, водночас пишите, що не маєте чим оплачувати психолога, бо вашу зарплату контролюють батьки.
Тоді заради яких благ ви вибираєте бути битою в 20 років? Чи справедлива ціна вашого терпіння?
Підтримую колегу! Що тримає вас у цій родині?
Про які блага йде мова?
Що ви втратите?
Дополнение от автора вопроса ·
Дім, машина та оплата за уніврситет. Маю велику любов до авто і часто батько цим маніпулює. Тобто, дозволять поїхати на пари, якщо щось для нього зроблю...
Щодо любові до авто я зрозуміла. Я не розумію як ви вбачаєте допомогу психолога в рамках даного форуму?
Сформулюйте, будь-ласка, ваше питання.
Дополнение от автора вопроса ·
Хочу дізнатись чи варто їх залишати і втікати в інше місто чи це я від себе тікаю? Чи можна взагалі якось батькову агресію викорінити, бо навіть якщо я піду, мої менші лишаться? Які можна робити перші кроки самостійно, щоб почати себе цінувати? І чи може бути проблема в мені?
Проблема в тому що ви постійно потерпаєте від фізичного і морального насилля, і ваше світосприйняття і власна цінність настільки викревлені, що ви вбачаєте проблему в собі.
Насилля це не нормально! Ніхто не має його терпіти!
Проте вибір за вами..
Ви не можете змінити батька, тим паче що у вашій родині це триває дуже довго на постійній основі.
Проте самі можете змінитися.
Зрозуміти що заслуговуєте кращого, що ви особистість, що з вами так не можна!
Навчитися себе цінувати і поважати.
Зазвичай це тривалий шлях що проходять з психотерапевтом, який покаже вам шлях і дасть необхідну підтримку.
Як і з ким жити- вибір тільки за вами.

Ответ отредактирован автором 18-11-2020 23:35:46

Дополнение от автора вопроса ·
Дякую за відповідь!)
цитата:
Хочу дізнатись чи варто їх залишати і втікати в інше місто чи це я від себе тікаю?

А хто це може знати, окрім вас?
Якщо залишаєтесь, то все зрозуміло-дні більш /менш однакові. Навчання, насилля, страх, біль, думки про самогубство.
Якщо втікаєте-свобода, необхідне житло, гроші, підтримка. Вам є куди йти? Ви можете винайняти житло? Ви зара працюєте?
Тут самостійне життя та відповідальність за себе.
Вибір за вами. Ваша готовність.

Ответ отредактирован автором 18-11-2020 23:48:59

Дополнение от автора вопроса ·
Дякую, я подумаю над цим)