Прямой эфир:
Яна Дмитрівна Кузик
Вопрос от: Юлия Возраст: 17

Хочу поступати на психолога але сумніваюся

Доброго вечора. Вибачте що турбую но я хочу у вас запитатися. Цього року після 2 курсу з медичного я хочу поступити на психолога, але я боюся що можу зробити неправильний вибір. Бо моя подруга сказала що вона поступала і її не сподобалося і було дуже тяжко.

Ответы психологов

Добрий ранок! Чому Ви хочете поступати на психолога - що важливе для Вас є у цій профессии? Що страшного трапиться, якщо: " можу зробити неправильний вибір"? Змжете пережити? Що втратите, якщо не спробуєте здійснити свої плани і наміри? Це досвід подруги, як він стосується Вас:" моя подруга сказала що вона поступала і її не содобалося і було дуже тяжко"?
Добрий день, Юлія
Що захоплює вас в роботі психолога? Як думаєте, чим займається психолог?
Чим вам подобається ця робота?
Який варіант вибору маєте? Якщо не психолог, то хто?
Досвід вашої подруги- це конкретно її досвід. З різних причин, наприклад не її захоплення, не її професія, не її нагрузка...
Мій досвід до прикладу, інший) Я вважаю, що це сама найкраща професія в світі) Щодо важкості в інституті- мені було не важко, а дуже цікаво. Я з захопленням дізнавалась щось нове.
Ось ви маєте два досвіди. Дві практично протилежні думки.
Питання в тому, на що орієнтуєтесь ви? Я зачіпилась за фразу « сказала, що було важко». Думаю, що оволодіння будь- якою професією важко. Але якщо це улюблена професія- то інтерес перекриває втому.
Також, навчання в інституті- це лише початковий щабель, це мінімум. До прикладу, якщо ви захочете консультувати людей, то вам потрібно буде вибрати додоткове навчання в якомусь із напрямків. Далі постійні курси і програми для навиків. Я до того, що психолог вчиться постійно.
Дополнение от автора вопроса ·
Мені подобається психологія, я люблю читати книжки на цю тему ( хоча я раніше ненавидела книги ). Я читаю різні статті, дивлюся відео відомих психологів. Мене захоплює те що більшість проблем можна вирішити лиш пішовши до психолога. І недавно на початку семестру у нашому коледжі появився новий предмет - психологія. І він мені так сподобався, я побачила в живу справжнього психолога і в мене загорілося бажання. Завдяки психології в мене підвищилася самооцінка і оцінки покращилися.
Варіанти вибору або психолог або медсестра ( тобто ще 2 роки вчитися у коледжі). Хоча мені подобається ін'єкції і тд. Но я чую що це не моє.
І ще я боюся що не зможу спілкуватися з людьми будучи психологом, адже я інтроверт. Та ще й маю спильчивий характер.
цитата:
ХОЧУ ПОСТУПАТИ НА ПСИХОЛОГА АЛЕ СУМНІВАЮСЯ

В 17 лет мы все сомневались за своё будущее, это нормально. Я хочу поддержать Вас, если для вас близко регулярное развитие и самосовершенствование себя, Вам будет очень интересно учиться. Сейчас это очень востребованная профессия.
Учеба на психолога долгая, сложная, но интересная.
Не стоит опираться на мнение подруги, ведь то, что тяжело и не интересно ей, может быть очень увлекательно для вас. Как и наоборот.
Возможно стоит попробовать пойти вольным слушателем в какой-то вуз или начать с изучения направлений в психологии, которые вам интересны, и выбрав одно из них, пойти учиться туда. Параллельно со своей учебой. Если ваше - пойдете учиться уже в вуз, если нет, то продолжите свое образование в медицине, а дальше видно будет