Прямой эфир:
Наталия Горская
Вопрос от: nik1f6 Возраст: 23

Як позбутися від еритрофобії?

Добрий день! Мене турбує постійна тривожність. З підліткового віку я страждаю від еритрофобії. Але проблема в тому, що раніше я не сильно турбувалась з цього приводу, нервувала тільки в конкретних ситуаціях. А зараз я нервую 24/7. Дійшло вже до такого піку, що я боюсь просто всіх, навіть при зустрічах з друзями відчуваю паніку від того, що відчуваю тепло на своїх щоках, хоча раніше ще місяць-два назад цього не було. Я розумію, що це все в моїй голові і що я сама змушую себе тривожитись. Я прокидаюсь зранку вже з тривожністю і просто хочеться плакати. Я постійно думаю про те, як би не почервоніти (навіть у розмові з мамою). Я хочу позбутись цих думок і страху. Я не знаю як заспокоїти себе і свої нерви, тому що я розумію, що якби я була спокійною, я би не червоніла і не катувала би себе.

Ответы психологов

Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

страх - прогноз небезпеки, тривожність безадресний страх, які допомогають нам вижити.
чого ви конкретно боєтеся? що для вас небезпечно? чому ви так боєтеся почервонити в розмові з мамою? що вона питає? щось про секс? ваше сокровенне в житті? чи постидне на вашу думку? які і чії слова звучать у вас в голові, коли ви от от почервонієте?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343047 для Євгеній Мишенко

Я можу почервоніти просто від однієї думки, що зараз треба почервоніти. Просто від свого сильного хвилювання. В присутності мами я не червонію, просто нещодавно була ситуація, коли мені потрібно було запаркуватись в дуже незручному місці, мама сиділа поруч і сказала, що я п‘ятнами покрилась і не потрібно так хвилюватись (для мене це - найстрашніші слова, після яких я червонію ще дужче і не можу впоратись з почуттям паніки) І тепер мені здається, що вона дуже звертає увагу на це (хоча у підсвідомості я розумію, що всім все одно на це).
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

Що вам здається, вона про вам думає, коли ви так червонієте? Що ви про себе думаєте, коли так почервоніли?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343051 для Євгеній Мишенко

Мені здається, що вона думає, що я психічнохвора, хоча звісно вона так не думає
Дополнение от автора вопроса ·

Я хочу, щоб мене всі бачили впевненою у собі, комунікабельною, я так і стараюсь себе поводити, але іноді, через те що я ловлю паніку і не можу контролювати свої емоції, я просто заливаюсь і вже не виглядаю впевненою у собі. І це мене ще більше пригнічує
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

А чому ви так думаєте? Вам таке хтось говорив? Чи можливо у вас є думка, що до психолога і психотерапевта чи психіатра звертається саме такі люди? Чи може ви вважаєте, що раз у вас є така властивість червоніти, а в інших ні, то ви якась ненормальна? Можливо вас по цьому поводу хтось соромив, висміював, чи говорив що ви ненормальна?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343056 для Євгеній Мишенко

Ну в школі звичайно це було помітно дуже. Через це я боялась виходити до дошки і публічно виступати, тому що всі дивувались і питали чому я така червона. Хоча в школі серед однокласників я була досить дружелюбною і в мене переважали лідерські якості, я зі всіма спілкувалась. В університеті я навпаки не була такою комунікабельною, спілкувалась з декількома людьми, страх виходити до дошки, відповідати перед аудиторією і бути центром уваги залишився і став ще більшим. Я стресувала кожен день і шукала варіанти уникати таких ситуацій. Після закінчення університету я подумала, що нарешті мої страждання покінчено, але згодом, через рік-два в мене почалось знову це розвиватись і тепер я зрозуміла «а чому б мені не червоніти при друзях, в компаніях і в кругу сім‘ї?» Ці безглузді думки довели мене до щоденної тривоги
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

Може ви боєтеся уваги інших до себе? Страх опозоритися при всіх досить сильний + ваше почервоніння бачать інші і це може поглиблювати ваший страх про те, що ви якась інша (не така)?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343063 для Євгеній Мишенко

Мабуть так
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

вас турбує їхня оцінка та думка про вас?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343067 для Євгеній Мишенко

Думаю, що так
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

а ви задумувалися чому вона важливіша за власну думку про себе?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343070 для Євгеній Мишенко

Мабуть тому, що я не впевнена в собі? А тільки хочу такою здаватись
Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

кожен з нас боїться. страх (прогноз небезпеки) і біль (сигнал - буль обережним не пошкодь тіло) допомогають нам вижити. можливо вас лякає те, що вони (ваше оточення/суспільство/важливі для вас люди) відвернуться від вас, за те що ви недостатньо хороша (ненормальна/не така/дивна) для них?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 343072 для Євгеній Мишенко

Я не знаю. Думаю ні. Я знаю, що від мене ніхто не відвернеться, моє почервоніння просто показує невпевненість і скромність і це не так страшно, щоб прям відвертатися
Дополнение от автора вопроса ·

ДОброго часу доби!
Дуже важко жити в постійній тривозі, це виснажує та знесилює (
З того, що Ви написали, у мене виникають деякі питання.
цитата:
З підліткового віку я страждаю від еритрофобії.

Хто, як давно поставив цей діагноз та як Ви лікувались?

цитата:
А зараз я нервую 24/7. Дійшло вже до такого піку, що я боюсь просто всіх, навіть при зустрічах з друзями відчуваю паніку від того, що відчуваю тепло на своїх щоках... Я прокидаюсь зранку вже з тривожністю і просто хочеться плакати.

Я б дуже рекомендувала обрати фахівця та попрацювати з психологом. Важливо зясувати природу цього. Якщо це дійсно тільки у Вашій голові - то роботи з психологом буде достатньо. Але, зважаючи на те, що Ви в тривозі з підліткового віку, є верогідність, що вона вже має фізиологічну природу. Тоді без консультації психіатра та медикаментозного супроводу не обійтися. Але пігулки не відміняють роботу з психологом\психотерапевтом. Це Вам в любому разі потрібно. Скоріш за все, це буде довготривалою терапією, бо Ви описали цілу низку питань, які швидко, нажаль, не вирішити. Це і залежність від думки авторитетної людини (мами), це іне сформована самоцінність і як результат відсутня автентична самооцінка, це і когнітивні упередження... От саме над формуванням своєї автентичності і треа буде попрацювати. Це дасть Вам і свободу в реакціях та поведінці, а головне змінить накраще якість життя.

Відредаговано автором 19-05-2023 18:43:00

Євгеній Мишенко — психолог
Євгеній Мишенко психолог
Черкаси ·

Психолог больше не активен на сайте

по якому критерію ви визначили, що ви невпевнена в собі??можете назвати як проявляжться впевненіть і як ви зрозумієте, що от тепер ви впевнені в собі