«Самый ценный актив — время. Большинство людей не могут его правильно исп...»
Вопрос от: Іра Возраст: 23

Зухвалість

Як поставити на місце людину?Добрий день.Працюю в сфері обслуговування,колега веде себе зухвало по відношенню до мене,прийду раніше на роботу,намагається дізнатись чому я раніше прийшла,кричить,командує??

Ответы психологов

Ирина Миколенко — психолог
Полтава ·
Доброго дня!
Скажите ей, что она вам не начальник, чтоб вами командовать. А всего лишь коллега по работе.
И что это совсем ее не касается... куда и почему вы приходите. Что отчитываться вы ей не будете.
Посоветуйте ей научится с людьми уважительно общаться, если она еще этому не научилась.
И скажите, что с вами в таком тоне не позволительно общаться.
Если не поможет, то постарайтесь максимально сократить с ней общение. Либо же можно начальству сообщать - про ее некорректное отношение к вам.
Есть ли у вас друзья на работе? Может они смогут решить ваш конфликт с коллегой.
Ищите сотрудничества с другими людьми, так будет проще оборонятся от назойливой коллеги.
Удачи!
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 346146 для Светлана Владимировна

Добрий день,чому ви думаєте,що вона маніпулює?
Мария Радченко — психолог
Мария Радченко психолог
Дніпро ·
Доброго дня, Іро!

Скажіть будь-ласка, Вам складно відстоювати кордони лише з цим колегою, або з кимось іншим теж?
Дополнение от автора вопроса ·

↩ Реакція на відповідь № 346145 для Ірина Миколенко

Добрий день,я б не сказала,що я з нею так сильно дружу ,скоріше вона цікавиться чому ти пришла раніше ,друзів серед колег у мене нема.
Юлия Трясун — психолог
Юлия Трясун психолог
Черкаси ·
Доброго дня. Тут наявна проблема з утриманням особистих кордонів. Ви можете не відповідати на запитання, які не стосуються роботи і не відповідати на ті питання, які не хочете. Скоріше за все є ще сфери, де вам нелегко утримати кордони. Але над цим можна працювати з психологом.
Ирина Островерх — психолог
Харків ·
Доброго дня, Іра!

"Як поставити на місце людину?"

А як ви зараз себе поводите себе, коли на вас кричать та командують? Що відчуваєте? Як реагуєте?

Відредаговано автором 03-07-2023 17:38:19

Добрий день. З іншою людиною ви майже нічого зробити не можете. Якщо вона кричить, командує, то до вас це може не мати жодного відношення. Наприклад, у колеги в родині багато проблем. А ви - лише можливість "злити напругу". Ви можете просити колегу змінити поведінку та спосіб взаємодії з вами. Та, на жаль, не всі люди здатні чути і домовлятися. І ваша задача встановити, чи являється колега людиною, з якою можна словами вирішити конфлікт. Якщо ні, то прийдеться пристосуватися. Наприклад, зменшити час комунікації, підготоватися до протистояння, готувати фрази для припинення криків, шукати допомогу у інших колег та керівництва.

Відредаговано автором 03-07-2023 20:41:19