«Сломать можно почти кого угодно, было бы желание. Зато привести сломленн...»
Вопрос от: ngrnk Возраст: 22

Як позбутись тривожності

Постійна дратівливість і почуття тривожності

Ответы психологов

Доброго дня! За тривожністю, дратівливістю стоїть якийсь дефіцит та потреба. Це скоріш сигнал вашого організму про необхідність змін. Чого вам зараз не вистачає? Подумайте саме про якості особистісні, а не матеріальні речі. Також важливо перевірити чи немає тут проблем з психікою, бо це потребує лікування. Треба звертатись до психіатра.
Тривожність знімається, коли ви ділитись своїми переживаннями і формуєте опори. Практики можуть забирати наслідки, але причина залишиться. Є багато дихальних вправ. Потрібно поєднувати і те і інше. Тому рекомендую роботу з психологом!
Важливо вести щоденник і виписувати свої думки, якісь з них і запускають ланцюг сильних переживань. І це також робота з переконаннями. Люди соціальні істоти і потребують людей поруч. Чи є у вас 3 людини, це мінімальне соціальне коло, яким ви довіряєте свої переживання і відкриваєтесь. І чи отримуєте підтримку від них чи принаймні полегшення?

Відредаговано автором 28-12-2023 12:42:53

Що відбувається у Вашому житті?
На виникнення почуття тривожності впливає багато чинників, наприклад, негативні думки, переконання та настанови.
Тривожність ґрунтується на можливих подіях, вона ірраціональна і може не мати нічого спільного з навколишньою реальністю. Вона може стимулюватися ситуаціями, які лише у фантазії є небезпекою, а насправді такої загрози не несуть.
Тривогу марно відганяти від себе: якщо ви зачините двері у вашу свідомість, вона прийде через вікно, у ваших снах або інших симптомах і буде тільки розвиватися. Просто проганяти її безглуздо - найкраще йти до психолога.
Однак у деяких випадках людина може спробувати подолати тривожність самостійно.
При роботі з тривожністю не треба заспокоювати себе. Це не працює, тому краще, навпаки, уявити найжахливіше, що може статися, зрозуміти наслідки цього та прийняти їх. Уявляючи страшну ситуацію і проживаючи її, ми не проганяємо тривожність, а, навпаки, її приймаємо.
Ми турбуємося не лише головою, а й тілом, тому важливо навчитися розслаблятися та усвідомлювати своє дихання. Коли ми дихаємо рівно і спокійно -тривожності стає менше.
Про роботу з диханням та багато іншого вам розповість психолог.