У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як заставити себе доглядати за зовнішністю?

У Психолога » Вопрос психологу онлайн (бесплатно) » Як заставити себе доглядати за зовнішністю?
Моя шафа з одягом на 80% складається зі шмоття в яке я не влажу. Я любила те шмоття, весь цей час мала надію що настане той день коли я ще вернуся до тих розмірів, і в мене просто не піднімається рука повикидувати те все... І чомусь у мене навіть немає бажання купити щось нове, гарненьке, але вже розміром як я зараз. Я придбала пару балахонисних речей в яких мені зручно і таскаю їх до дир, не маючи ні найменшого бажання прихорашуватись. А ті 80% моєї шафи уже 3 роки скучають на вішалках та полицях доки я візьму себе в руки і вижену з себе хоча б 10-15 кілограмів жиру.
Моє обжорство є в більшій мірі, чи повністю, наслідком частих депресивних станів. А мої депресивні стани підсилюються кожного разу коли я дивлюся на себе і мені приходе осознанісь того що в своєму житті я не можу вже контролювати нічого і навіть свого власного тіла. Я не подобалась собі ні 3 роки тому, коли я була розміром як ті 80% шмоття, ні навіть в 20 років та раніше, коли я була ще менших розмірів за ті 80% шмоття... Як же я можу полюбити себе в тому вигляді як я зараз??? Мабуть правда в тому що я ніколи не була і не буду для себе ідеальною.
Мені властиві дивні поведінки. Наприклад пару років тому я псіхонула на своє тьмяне волосся, яке випадаючи смітило скрізь, і я просто зістригла його машинкою під нуль. Так само було коли я вже втомилася від постійних безрезультних намагань стати худою, махнула на все рукою і почала жрати все підряд безконтрольно. Інколи посидіти на кухні, в час коли всі домашні позасинають, був єдиною можливістю відпочити від важкого дня. Часто ретуал пожирання всього підряд був чимось таким... Це був наче один із способів повільного самогубства. Я не могла зупинитися, тому їла ще більше навіть тоді коли впихувати вже не було куди. Моєю метою було зробити собі боляче, і це вдавалося - через деякий час я почала кожного ранку відчувати сильні болі в шлунку і сильну нудоту, але це мене не зупиняло, я продовжувала кожної ночі напихувати своє черево під зав'язку. Тепер я вже не просто неподобаюсь собі, я стала реально гидкою для себе. Я перестала слідкувати не лише за своєю вагою, для мене тепер є великим зусиллям над собою щоб заставити себе прибирати зайве оволосіння тіла, робити різні маски для обличчя, лінь навіть побистрому намазатись кремом, все рідше роблю манікюр... І слава богу я не перестала щовечора приймати душ щоб хоча б не смердіти як бомж.
Вопрос от: ; Возраст: 34

21-10-2020 17:19:16Дополнение от автора
Питання в тому чи лишити для себе надію стати, не такою ідеальною як хотілося б, а хоча б такою як я була колись, чи все ж звільнити в шафі простір від непотрібного хламу на користь якогось нового гарного одягу, в якому я інколи змогла б почувати себе гарною, незважаючи на вражаючі розміри мого теперішнього туловища? Може я зможу заставити себе, не полюбити, а хоча б спочатку змиритися зі своїм нинішнім тілом. І навіть якщо я не стану стрункішою, то все ж потрібно мотивувати себе якось доглядати за своїм тілом, обличчям, волоссям і здоров'ям тим яким маю. Адже оглядаючись назад я думаю:" Якого чорта я тоді так себе не любила? Лише втративши те що мала розумієш що насправді я мала те що заслуговувало на любов. І є велика вірогідність що ще через кілька років, я подивлюсь на себе якою я була сьогодні, і скажу собі що була великою дурою витрачаючи дорогоцінний час не на життя а на самокопання." І хто зна, можливо якщо я знайду в собі сили любити саму-себе в будь якому вигляді, то є й така вірогідність що моє тіло почне само собою хорошіти просто від того що його люблять і про нього турбуються???


психолог онлайн
Добрий день. Я б вашу тему назвала б не про догляд за зовнішністю, а
цитата:

Якого чорта я тоді так себе не любила?

і продовжую робити це зараз?

В вашій історії мають місце , скоріш за все, ваші дитячо-батьківські відносини - які ви отримували від них посилання щодо вас, вашого тіла?
Що це за способи протесту - бритися під машинку? Для мене це звучить саме так.

Тут кропітка робота, яку варто розбирати на індивідуальних сесіях.

Ответ отредактирован автором 21-10-2020 17:28:40


👍 рекоммендовать:

21-10-2020 17:30:29Дополнение от автора
Виталия Юрьевна Мельник, мої батьки мене любили (люблять) достатньо, а можливо навіть занадто.


психолог онлайн
1
Инна Владимировна Черняева
Добрый вечер!
Я думаю, что проблема не в Вашей одежде и размере, а в том как Вы себя ощущаете. Скажите, как давно Вы себя так ощущаете? Что происходило у Вас , что Вы начали чувствовать себя по другому. Я бы Вам рекомендовала обратиться индивидуально за терапией, чтобы разобраться с причинами. Вы пишете, что нападаете на свое тело, то срезаете волосы, то перекармливаете и ничто не дает Вам возможности успокоиться.

👍 рекоммендовать:

21-10-2020 17:38:16Дополнение от автора
Насправді я знаю хто в мою голову завантажив ті посили. Але навіть володіння цією інформацією мені не допомагають змінити відношення до себе.


психолог онлайн
1
Инна Владимировна Черняева
Еллі, так я маю на увазі, що батьки мають великий вплив на самоцінність дитини. Іноді любов занадто така ж небезпечна для особистості, як і її відсутність. Я вважаю, що цей феномен займає вагоме місце у вашому відношенні до себе.
Ви можете розказати - що ви маєте на увазі, коли кажете, що батьки вас люблять можливо занадто?

Про яке завантаження посилів в вашу голову йде мова? Хто це зробив? І як це відбулося?

Ответ отредактирован автором 21-10-2020 17:40:08


👍 рекоммендовать:


психолог онлайн
1
Инна Владимировна Черняева
Есть что-то, что Вы можете увидеть, но что-то может увидеть только специалист

👍 рекоммендовать:

21-10-2020 17:57:40Дополнение от автора
Виталия Юрьевна Мельник, насправді не знаю що я мала на увазі говорячи що можливо батьки навіть занадто любили. Може те що вони терпіли і пробачали мене в багато чому. А ще вони дали мені все що могли, і досі занадто переживають навіть тоді коли я захворію звичайною застудою.

21-10-2020 18:03:44Дополнение от автора
Ольга Владимировна Головченко, не знаю коли це почалося, мабуть дуже давно, просто раніше було трішки слабшим, а з роками такі відчуття лише підсилюються. І про причину яка спровокувала мене ще більше себе гробити я мабуть здогадуюсь, але це потрібно описувати занадто довгу історію.


психолог онлайн
Щодо батьків приблизно зрозуміло.
Так, а що стосуюється посилань? Ви писали, що знаєте хто вам їх завантажив у голову? Розкажiть, про що це?

З вашої історії вам одразу було запропоновано індивідуальні сесії з психотерапевтом, так як тут важлива кропітка детальна робота. Це я пишу, стосовно вашого уточнення "про занадто довгу історію".

Ответ отредактирован автором 21-10-2020 18:07:40


👍 рекоммендовать:

21-10-2020 19:33:16Дополнение от автора
Виталия Юрьевна Мельник, в мене були далеко не дружні відносини з ровесниками в школі. Хоч я з того часу вже багатто пройшла шляху, самстійно, за допомогою книг, намагаючись зміниити свою самооцінку, проте варо було комусь сказати в мою адресу хоч якийс не лесний відгук моя самооцінка різко знижувалась, а інколи для цього нікому нічого і говорити не потрібно було, я просто сама робила якісь висновки про себе судячи з реакції оточуючих на мене.
В мене вже був досвід роботи з психологом, але або саме з мною обраним спеціалістом все було не надто продуктивним, або проблем так багато що відвідувати його потрібно було значно довше. Зараз з фінансових причин я не можу собі його дозволити. І я звернулася в державну клініку. Там мені виписали певні антидеприсанти, а от на психотерапію з різних причин все невдається потрапити..


психолог онлайн
цитата:

В мене вже був досвід роботи з психологом, але або саме з мною обраним спеціалістом все було не надто продуктивним

Что у Вас не сложилось в работе с психологом? Как долго Вы ходили и в каком направлении работал специалист? Для того, чтобы Вам помочь, то нужно знать, как работает Ваша психика и историю Вашей жизни. В процессе консультирования Вам могут помочь увидеть направление, в котором двигаться

👍 рекоммендовать:

21-10-2020 21:18:09Дополнение от автора
Ольга Владимировна Головченко, я йому в основному просто розповідала історії з свого життя. Допомагало тим що хоча б трішки виговорилася. Але від деяких історій які я зачіпала, від того що згадувала, потім ставало лише гірше, наче я розковиряла вже зажившу рану, не варто було чіпати ті теми.
Приблизно впродовж року чи півтора ходила до нього, спочатку раз на тиждень, а потім візити становились все рідшими...


психолог онлайн
1
Ирина Андреевна Терещенко
Еллі, дуже відгукнулася мені Ваша історія.

Хочу підтримати своїх колег - так, є робота для психотерапевта, Ваш образ себе, Ваше ставлення до себе. Не знаю, в якому місті Ви проживаєте, але хочу сказати, що хорошу психологічну допомогу можна отримати не лише у приватних спеціалістів - є багато благодійних фондів, де психологи можуть проконсультувати й безкоштовно.

Але зараз напишу не як психолог, а як "дівчинка з шафою". Зайдіть не з боку дитячих травм, а з іншого боку. Ви ж почали свою розповідь із шафи. Так можете насправді і почати з шафи! Це те, чим Ви можете зайнятися, навіть якщо немає грошей на психолога. Маю подругу - організатора простору, ми часто з нею обговорюємо яку психотерапевтичну силу має розхламлення. Ви, мабуть, теж про це чули. Спробуйте почати з тієї довбаної шафи. Важко розставатися з речами, з образом гарної себе. Але зараз є те, що є зараз. І це не назавжди. Сьогодні Ви вже не та, що тоді, але завтра будете вже не такою, як сьогодні. Дайте собі право мінятися, і хай речі будуть плинними, а вічним - щось інше. Вони ж і не модні вже мабуть, ті речі, що 3 роки пролежали у шафі. Треба з ними попрощатися. Важко. Але я способи собі допомогти. Чи є у Вас хороша подружка, яка може допомогти з розхламленням? Можна покликати її у групу підтримки (та й в магазин за обновками теж). Можна з собою по-різному домовлятися, щоб легше було відпускати речі - подарувати комусь дорогому від душі або знайти поціновувача, якому не шкода віддати (зараз є багато груп реюзу в інтернеті). Можна продати та трошки підзаробити. Можна віддати на благодійність - шафи добра продають хороші речі, а зароблене передають на соціальні проекти (від того світліше на душі, що твій мертвий вантаж комусь принесе користь). Варто почати з маленьких кроків - і побачите, від цього з"являється енергія щось змінювати далі! Це перевірено.

Що ще може допомогти?
1) Марафони з розхламлення (багато в інтернеті).
2) ФІльм про метод Марії Кондо.
3) Блог Лілі Кім в фейсбуці - це та, у якої школа сторітеллінгу (дуже детально розповідає свою історію розладу харчової поведінки і шлях одужання. хоча вона неймовірно цікава і без того!)

Почніть з малого. З шафи! У ній - жіноча душа )) Успіхів Вам!

👍 рекоммендовать:

Чтобы спросить или ответить, авторизируйтесь или пройдите регистрацию!

Вы можете предложить автору этого вопроса пообщаться

Отправить запрос на общение могут зарегистрированные пользователи

Чтобы отправить автору этого вопроса предложение пообщаться, Вам нужно быть авторизированным.Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Психологічний аналіз творів
Захищаючи Джейкоба
фільмЗахищаючи Джейкоба теми: депресія магичесское мышление
Гра в бісер
книгаГра в бісер теми: сенс життя ценностные ориентиры выбор
Нелюбов (2017)
фільмНелюбов (2017) теми: нарцисизм отвержение развод
qr