У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Чому я не хочу бачити людей?

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Самопізнання » Чому я не хочу бачити людей?
Добрий вечір! Останнім часом почала помічати за собою, що я не хочу бачити багатьох людей. Іноді просто хочеться сховатися, щоб ніхто мене взагалі не помічав. Але так не виходить, тому мені зараз дуже важко, я постійно нервуюся і переживаю. Я ніколи не була дуже комунікабельною, але не думаю, що ті люди, з якими мені доводилося спілкуватися, можуть сказати про мене щось погане. Я зовсім не конфліктна, завжди стараюсь до людей з відкритою душею, за що неодноразово терпіла. Я краще змовчу, ніж буду ображати когось у відповідь. В мене була робота, де я постійно була в контакті з людьми. Від маленьких дітей до високопосадовців. Жодних проблем у спілкуванні в мене не виникало. Проте останнім часом, а це вже більше п'яти років, я працюю вдома. В силу різних обставин зараз я не можу змінити роботу. І не хочу. Бо не уявляю, що мені доведеться стикатися з людьми. А їх я бачити не хочу. І, якщо чесно, не до кінця розумію чому. Я не хочу бачити своїх старих знайомих, шкільних друзів, колег по роботі. Я не ходжу на зустрічі однокласників, я переходжу на інший бік вулиці або вдаю, що не бачу, коли зустрічаю когось знайомого на вулиці. Сама намагаюся аналізувати, чому так виходить. Просто у мене постійне відчуття, що в мене щось не так. Що я погано виглядаю, що з мене будуть сміятися. Що люди погано думають і говорять про мене. Розумію, що більшості можливо взагалі до мене ніякого діла немає, але ці відчуття мене не покидають. Намагаюся подивитися на себе очима збоку і розумію, що ніби-то причин для хвилювання нема. Я достатньо заробляю, тому можу дозволити потратити гроші на догляд за собою, стараюсь завжди стильно одягатися. Проте в очах інших ніколи не відчуваю себе на всі 100%. Коли в мене не було машини, мені здавалося, що всі тикають в мене пальцем, коли я стою на зупинці. Тепер в мене з'явилося авто і я думаю, що воно якесь не таке і з мене всеодно хтось насміхається в спину. Я не хочу бачити своїх родичів, які часто дають мені ''цінні поради''. В мене дуже мало друзів, і мені страшно від того, що навіть найближчі подруги починають мене нервувати. Одна - тим, що знайшла собі хлопця і тепер не має часу навіть зі мною поговорити, інша - вічно зайнята своєю сім'єю. З одного боку я за них дуже рада і розумію, що це їх життя і вони не зобов'язані приділяти час мені. А з іншого боку мені якось образливо. Я чітко усвідомлюю, що проблема не в інших, а в мені. І мені страшно від того, що буде далі. Я ж не зможу все життя бути замкненою в футлярі своїх страхів і вагань...
Питання від: ; Вік: 33

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Добрий вечір.
цитата:

ЧОМУ Я НЕ ХОЧУ БАЧИТИ ЛЮДЕЙ?

На ваше питання ви начебто даєте відповідь
цитата:

Просто у мене постійне відчуття, що в мене щось не так. Що я погано виглядаю, що з мене будуть сміятися. Що люди погано думають і говорять про мене.

То Скажіть, будь ласка, на яку допомогу ви очікуєте від психологів сайту?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Ірина Миколенко
Важливим є не чому Ви уникаєте контакту з людьми, а що з вами відбувається коли ви контактуєте з ними? Які почуття виникають окрім страху? Для чого вам виглядати в очах інших на всі 100%? Та чого ви б хотіли від спілкування з близькими та знайомими?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
2
Оксана Юрьевна Селезнева
Ірина Миколенко
Доброго ранку, Юліє!
цитата:

ЧОМУ Я НЕ ХОЧУ БАЧИТИ ЛЮДЕЙ?

Чому? Трохи дивно, чому ви ставите це питання, адже багато складових відповіді наводите самі. Ось подивіться:
цитата:

я постійно нервуюся і переживаю.

цитата:

завжди стараюсь до людей з відкритою душею, за що неодноразово терпіла

цитата:

Я краще змовчу, ніж буду ображати когось у відповідь.

цитата:

у мене постійне відчуття, що в мене щось не так. Що я погано виглядаю, що з мене будуть сміятися. Що люди погано думають і говорять про мене.

цитата:

в очах інших ніколи не відчуваю себе на всі 100%

Якщо простими словами, то причини уникнення людей зводяться до бажання не зустрічатись з власними переживаннями. Які, в свою чергу, обумовлені і спричинені невпененістю в собі, залежністю від оцінок інших тощо.

На символічному рівні спостергіється розчарування Світом - ви до нього з відкритою душею, а він того не оцінив. Навпаки, ображав, не любив, не радів вашій присутності.

Можу припустити, що ваші уявлення про себе викривлені, тобто не об'єктивні. Та й не тільки про себе - про реальність, стосунки, про баланс обміну брати/давати.

Чому так? Ймовірно, якісь негативні впливи чинились на вас в дитинстві, коли закладались підвалини харатеру та особистості в цілому.

Що можете пригадати з цього приводу?
Як до вас ставились батьки та інші значимі фігури?

Відредаговано автором 11-07-2023 10:02:18


👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу складнощів в розумінні своїх потреб, бажань, вчинків та прийняття рішень


психолог онлайн
Добрый день!
Вас интересует только этот вопрос -
цитата:

Чому я не хочу бачити людей

?
Или вы хотите перестать
цитата:

бути замкненою в футлярі своїх страхів і вагань

?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
1
Владимир Анатольевич Тарасенко
Доброго дня!
Возможно причина в том, что вы никогда не чувствовали от людей настоящей искренности, тепла сочувствия?
Возможно не чувствовали к себе от людей слов одобрения? Или в недостаточной мере... может было много критики от окружения... и теперь вы тоже всех критикуете и себя тоже...
И теперь и к людям тоже не чувствуете теплых эмоций... какая то враждебность... напряжение в вас сидит... злость даже возможно зависть... постоянное сравнение себя с другими... а лучше ли ктото? а хуже ли я? Зависимость от мнения окружения о себе... подсознательно хочется людям нравится и себе тоже... а по какимто причинам, не получается нравится не себе, не людям... как будто проблемы с тщеславием и ложными надеждами на будущее.
Однозначно нужна проработка с психотерапевтом эмоций ваших глубинных.
Возможно какойто глубинный комплекс в вас сидит - всегда быть лучшей! Победительницей...
Видь раньше вы общались сомногими людьми... и гдето возможно не получилось достичь, тех высот какие вы себе намечтали и сильно хотели... вот отсюда и все эти негативные эмоции и нежелание видеть успех и радость других людей... Потому что сами не чувствуете успеха в своей жизни!
Вам явно не хватает в жизни радости, света, расслабления для баланса.
Если всегда ходить в недовольстве... то и не заметишь ясного дня и солнышка на улице... а только хмурые тучи... хотя и в хмурых тучах можно найти красоту! Если захотеть))
Удачи!)

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

25-06-2023 Желание
Психологічний аналіз творів

Рекомендуємо

Искусство быть одному Искусство быть одному

«Жить одному», «одиночество» - слова с явно выраженной негативной окраской. Быть одиноким почти неприлично... «Быть одному» и «быть одиноким» - суть разные понятия.

Теневая сторона личности Теневая сторона личности

Как писал К.Г. Юнг, у каждого из нас есть определенные представления о себе, некий образ «идеальный я», которому мы пытаемся соответствовать. Теневая сторона личности (тень) - бессознательная составляющая психики...

Коротко и просто о психических защитах Коротко и просто о психических защитах

Для чего нужны механизмы психологической защиты? В чем минус? Самые частые автоматические защитные реакции. + ТЕСТ и интерпретация.

Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления Внутреннее психологическое сопротивление человека и способы его преодоления

Методы борьбы и способы преодоления внутреннего сопротивления. Что такое психологическое внутренне сопротивление человека? Найдите свою скрытую выгоду от вашего сопротивления и откажитесь от нее.

5 причин одиночества 5 причин одиночества

Для каждого человека в жизни важна любовь, душевная близость и поддержка. К сожалению, вместо этого все больше людей переживает чувство одиночества...

Сила прикосновений... Сила прикосновений...

Я хочу поделиться с Вами несколькими интересными, на мой взгляд, фактами, раскрывающими значимость прикосновений для любого из нас и помогающими осознать их истинную ценность...

qr