У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Соромно, що нічого не хочу робити

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Робота й кар'єра » Соромно, що нічого не хочу робити
Я завершила університет цього року, не мала більше бажання продовжувати йти на магістратуру, бо через дистанційне навчання та постійне перебування вдома я морально виснажилися, дуже важка спеціальність, я малювала годинами,немала особистого вільного часу, навіть на вулицю не могла нормально вийти, було відчуття що зійду з розуму і постійна апатія, подавленність, витрачені усі нерви та сили,безсонниці через стрес та переживання, я ставала поступово емоційно нестабільною. Мріяла про те, щоб завершити університет та вирватися із маленького міста, оскільки набридли люди,які мене оточували,проблеми у відносинах з друзями, непорозуміння із батьками, які вважають,що мені не може бути важко, це ж моє улюблене діло, малювати це не складно і що за мене все платять,я підробіток не мала часу мати,бо все навчання займало багато часу. Згодом після закінчення,на мене почали тиснути а чому я далі не йду на магістратуру,що я пошкодую, я після диплому абсолютно нічого не робила, в мене не було бажання чимось займатися, я втратила друзів, тому постійно вдома, не вихожу на вулицю навіть, вже настала осінь, а я досі не маю сили та бажання шукати роботи навіть. Мені грубіянив батько, чи довго я буду на ліжку лежати, що я «просираю» молоді роки, що я ніде не ходжу,хоча немає з ким, з ліжка вставати не хочеться, я допомагаю матері із молодшим 3-річним братом, виконую хатні обов’язки, тобто я роблю речі,які мене змушують та й відчуття провини є,що недостаньо допомагаю матері,тому й через силу помагаю, в своїй кімнаті я нормально не можу малювати,туди заходить брат,заважає мені,з ним ніхто не може справитися,він вічно реве, розбиває все, закритися не можу ключа немає. Я маю хлопця,ми з ним на відстані, я дуже хочу до нього поїхати надовго,він допоможе мені фінансово скільки може, я просто хочу звідси поїхати, батьки дають умову що я шукаю роботу і їду куди захочу, і щоб приїхала додому чере місяць, бо батько побудував будинок і там буде моя кімната.Говорять, що я не повинна жити за чужий рахунок. І якийсь замкнутий круг, я просто немає сили щось робити, мене втомили всі, я нічого не можу робити, в мене апатія, я не можу вирватися з цього, я не можу профінансувати себе навіть, бо залежна від батьків, всі рішення які я роблю вони нікчемні бо словам моіх батьків,я справді себе відчуваю нікчемною,шо не вихожу з дому і нічого не роблю.
Питання від: ; Вік: 22

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
Добрый день!
Вы рассказали о своей ситуации.
А какой у вас вопрос к психологам?
Что вас интересует?

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня, Софіє.

Імовірно, у Вас депресія. Вам варто звернутися до лікаря-психіатра, щоб отримати діагностику і рецепт на антидепресанти, бо з ними буде легше зняти симптоми типу апатії і небажання щось робити. Також бажана психотерапія, тому що медикаментозне і психотерапевтичне втручання одночасно дає найкращий ефект при депресії.
цитата:

непорозуміння із батьками, які вважають,що мені не може бути важко, це ж моє улюблене діло, малювати це не складно і що за мене все платять,я підробіток не мала часу мати,бо все навчання займало багато часу

Малювання - це те, чим Ви хотіли б займатися й надалі? Чи бажаєте Ви пов'язати життя з творчою професією, чи Ви зрозуміли, що хотіли б чогось іншого?
цитата:

я просто хочу звідси поїхати, батьки дають умову що я шукаю роботу і їду куди захочу, і щоб приїхала додому чере місяць


Ви уже повнолітня, то ж маєте право поїхати, коли схочете, не питаючи дозволу в батьків.
Мені здається, що батьки намагаються Вас утримати біля себе, тому контролюють. І дають подвійні послання: з одного боку - докоряють тим, що Ви не навчаєтесь і не працюєте, а також не ведете активне соціальне життя, з іншого - пресікають намагання самостійно приймати рішення щодо свого життя, і перекладають на Вас частину своїх обов'язків (виховання брата). Вони можуть робити це неусвідомлено, бо просто по-іншому не вміють, але тільки за Вами вибір, що робити зі своїм життям.

Якщо шукати роботу - Ваше особисте бажання, а не батьків, то це непогане рішення, бо фінансова незалежність - дійсно корисна річ. Але і тиснути на себе не варто, бо з огляду на Ваш стан (емоційне вигоряння), це може зайняти набагато більше часу, ніж в людини у ресурсному стані психіки.
цитата:

батько побудував будинок і там буде моя кімната.Говорять, що я не повинна жити за чужий рахунок

Також Ви можете спробувати жити окремо від батьків, і раз на певний період часу приїздити до них в гості. Якщо будете жити окремо і мати свій заробіток, у них буде менше важілів тиску на Вас. Але і в нинішньому становищі ніхто не має права на Вас тиснути.

Відредаговано автором 09-09-2023 16:49:07


👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрий день.
цитата:

Мріяла про те, щоб завершити університет та вирватися із маленького міста, оскільки набридли люди,які мене оточували,проблеми у відносинах з друзями, непорозуміння із батьками

Що вам заважає вирватися зараз? Як я зрозуміла ви живете там, де не хочете, живете з тими, хто докоряє і підсовує вам на виховання свою дитину. Чи можна в таких умовах відчувати себе? Бути вільною у своєму проявленні?

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу профорієнтації, робочих відносин з колегами та керівництвом


психолог онлайн
Софіє, доброго дня!
По-перше, вітаю Вас з отриманням освіти. З Ваших слів, було дуже важко, але Ви впорались. На жаль, не всі розуміють, що художні професії - це насправді тяжкий труд, а не легка розвага.
Ви пишете, що нічого не робите, хоча також пишете, що виконуєте хатню роботу й допомагаєте з братом, отже звинувачення батька "скільки можна лежати?" є безпідставними.
Вам 22 роки, Ви вже доросла людина, отже, Ви маєте право вирішувати, де Вам жити, чи повертатись в батьківський дім, чи ні, якщо поїдете на деякий час.
Також рішення про магістратуру є лише Вашим рішенням. Чи підвищить вступ в магістратуру Вашу конкурентоспроможність на ринку праці?
Вам здається, що Ви у замкненому колі, але подивімось, як можна спробувати змінити ситуацію. З того, що Ви написали, складається враження, що Ви дуже втомились й просто не маєте змоги відпочити. В такому стані справді важко піти працювати й покращити фінансове становище. Чи могли б Ви організувати собі відпочинок? Можливо, Ви могли б поїхати кудись, де непотрібно буде доглядати малу дитину, щоб дати собі час, розібратись з думками та спробувати зрозуміти, чого Ви насправді бажаєте.

Відредаговано автором 11-09-2023 11:31:58


👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Тарас Бульба
книгаТарас Бульба теми: семья відносини родители и дети

Рекомендуємо

Тест на комплекс самозванца (Паулина Роуз Кланс) Тест на комплекс самозванца (Паулина Роуз Кланс)

Предлагаем пройти тест от известного психолога Паулины Роуз Кланс, специализирующейся на феномене комплекса (синдрома) самозванца.

Трикутник фінансового результату Трикутник фінансового результату

0% води! Якщо ти в бізнесі і досі немаєш грошей - тобі потрібно це прочитати! Успішне управління завжди прибуткове! Доказом цього є і мусить бути банківський рахунок компанії, який зростає на регулярній основі. Щороку, фінансові показники займа...

Вторая жизнь: возможно ли все поменять в 40? Вторая жизнь: возможно ли все поменять в 40?

Людей, совершающих переворот в зрелой поре своей жизни немало. Для многих такие люди - «ненормальные». Очень важно, при возникновении такого порыва убедиться, что ты не идешь по ложному пути.

Бизнес и депрессия – скрытое сочетание Бизнес и депрессия – скрытое сочетание

Когда владелец 24/7 решает бизнес-задачи компании, не обращая внимание на себя и свое самочувствие, бывает так, что выгорание и депрессивные состояния сразу и не заметить. Находясь не в тонусе, лидер начинает обвинять себя за это. Перманентный кризис – отличительная черта современности.

Некомпетентність та впевненість у власних силах. Некомпетентність та впевненість у власних силах.

Ефект Данінга-Крюгера. Люди некомпетентні в тій чи іншій сфері схильні до надзвичайної впевненості в собі та власних знаннях. На противагу цьому-компетентні люди схильні до постійних сумнівів у своєму професіоналізмі, недооцінці себе та своїх можливо

Из чего состоит мотивация, или Как начать что-то делать? Из чего состоит мотивация, или Как начать что-то делать?

Почему не получается выйти замуж, устроится на новую работу, выучить немецкий язык, сбросить вес, бросить курить...? В основе нашей мотивации лежат 2 механизма...

qr