У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Ситуація закохалася у викладача, мені 18, а йому 40

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Кохання » Ситуація закохалася у викладача, мені 18, а йому 40
Така ситуація. Закохалася у викладача. Перший раз його побачила, коли він у нас заміняв пару, після цієї пари я довго ще про нього згадувала. Дуже цікава людина з почуттям гумору, з життєвими позиціями захоплюється психологією. Минуло пів року, і він почав вести у нас свій предмет. Тепер чекаю з нетерпінням кожної його лекції, практики, його предмет намагаюся вчити краще за всіх інших. Після спілкування з ним здіймається настрій, це як наркотичний стан. Тільки проблема в тому, що мені 18, а йому 40. Що робити? Постійно думаю про нього. Та ще й різниця така у віці, це ненормально.
Питання від: ; Вік: 18

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.


психолог онлайн
1
Євгеній Олексійович Ортенберг
Доброго дня, Ірино!

Нормально чи ненормально - це суто соціальні, культурно обумовлені, тому в кожного своя думка про закоханість в людину набагато старше (або набагато молодше, якщо обидва учасники ситуації, звісно, дорослі).

Закоханість же у викладача - це нормальне і доволі поширене явище. В психології воно має назву любовного переносу. Любовний перенос почуттів часто виникає до авторитетної особи, яка має певну владу над закоханою в неї людини. Це може бути не тільки викладач, але і лікар, психолог, тренер чи будь-яка інша особа, яка займає схожу роль. Зазвичай це не кохання власне до людини (бо як особистість Ви викладача недостатньо близько знаєте), а до створеного в уяві образу людини привабливість якого посилюється романтичним або сексуальним потягом.

Представники допомагаючих професій частіш за все знають про таке явище, і етичним кодексом багатьох професій (зокрема, психолога і педагога) не дозволяється вступати в романтичні та сексуальні відносини з тими, над ким маєш владу. Тобто, якщо б навіть Ваша закоханість у викладача була взаємною, взаємні кроки назустріч в цьому напрямку означали би для нього крах репутації як педагога. Його могли б звинуватити в упереджено позитивному ставленні до студентки з якою роман, у несерйозному ставленні до професії чи у подружній зраді (якщо він одружений). І це б також негативно відображалось на ваших стосунках і Вашому психологічному стані.
Якщо навіть уявити, що все взаємно і Ви добре спілкуєтесь, викладачу за етикою професії варто було б почекати, поки він припинить у Вас викладати свій предмет. а тільки потім намагатися зблизитись, і то колишні ролі студентка/викладач будуть впливати на динаміку спілкування.

Якщо ж це невзаємно, то доведеться прийняти факт нерозділеної закоханості в образ авторитетної фігури і, за бажанням, прожити і опрацювати виниклі емоції з психологом. За однією з найбанальніших версій потяг до чоловіка старше за віком може свідчити про пошук батьківської фігури, якої не вистачало в дитинстві. Але це лише одна можлива версія того, що відбувається з Вами.

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Добрый день!
цитата:

Що робити?

Ответ на ваш вопрос будет зависеть от того, что вы хотите.
Какие у вас есть желания?

👍 радити психолога:


психолог онлайн

👍 краща відповідь!

цитата:

Що робити?

Радіти через власні почуття.
Цінувати їх.
Вчитись розбиратись в них.

👍 радити психолога:

Виберіть психолога для консультування з приводу захоплень, закоханості та кохання


консультация психолога
1
Марія Радченко
Вітаю)

Ненормального у Ваших почуттях, в тому числі, з огляду на вік, нічого не має, оскільки ви обидва повнолітні. Хіба Вам не здається, що в закоханості у свого викладача вже є певна... Класика? Ви говорите про свої почуття, а не про конкретну мету утворити стосунків. Вони можуть бути так само платонічними. Я припускаю, що такі почуття до цієї людини можуть мати різні джерела - або Ви відчуваєте себе набагато старшою, або це дійсно є певною батьківською фігурою, тощо. На цьому варіанти не закінчуються. Сенс в тому, що страшного в цьому, в контексті ситуації, немає, але дійсно є багато моментів, з якими було б непогано розібратись для того, щоб розуміти про що це для Вас. І є багато питань які Ви могли б собі поставити та скласти для себе загальну картину: що саме я уявляю, коли кажу про кохання, які картинки в голові з'являють? Наскільки добре знайома мені ця людина і чи є цього достатньо, щоб воно було ґрунтом для сильних почуттів та таких, які не розвіються при першій вибоїні у контакті? Також, дійсно є важливим той момент, що характер ваших стосунків "учитель-учень" мають свою специфіку та професійний, певною мірою, характер, тому на це теж є сенс зважати під час Вашої подорожі до пізнання себе. Можливо це значущий момент на несвідому рівні.

Бажаю Вам успіху!

👍 радити психолога:


психолог онлайн
Доброго дня!
Закохуватися у викладачів — абсолютно нормально!
Зі свого досвіду можу розказати, що регулярно закохувалася в університеті кожного семестру! А зараз закохуюсь в лікарів та тренерів) Проте, це не означає що я хочу будувати з ними стосунки. Навпаки, закоханність підсилює життєву енергію (а також жагу хлопця до вас, а вас до вашого хлопця). Я використовую цю енергію для того щоб ставати кращою: вчусь, доглядаю за собою, фліртую з чоловіками і т.д.
Дуже рекомендую вам навчитися використовувати свою закоханність в потрібному руслі! Це дууже корисний жіночий скіл!

👍 радити психолога:

25-10-2023 15:32:34Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 353620 для Владимир Анатольевич

Дякую. Згодна.


психолог онлайн
Здравствуйте!
Влюбились и прекрасно. это тоже хороший стимул и дополнительная энергия к действиям!

👍 радити психолога:

26-10-2023 21:14:16Доповнення від автора
Дякую

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!
Автор питання не дозволив його обговорення. Заборона стосується порад від нефахівців. Відкриті для коментарів питання - тут.

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Эксперимент ( Das Experiment )
фільмЭксперимент ( Das Experiment ) теми: тюрьма авторитет власть
«Стыд» (англ. Shame) - 2011
фільм«Стыд» (англ. Shame) - 2011 теми: залежності алекситимія нарушение идентичности
Мати (2017)
фільмМати (2017) теми: смерть вибір отвержение

Рекомендуємо

Ревность. Что это и зачем? Ревность. Что это и зачем?

Что такое ревность? Почему она появляется? Зачем она нужна? Возможны ли отношения без нее? Зачем человек ревнует? Возможны ли отношения без ревности, контроля и власти над партнером? Упражнение.

Давай останемся Друзьями - или дружба между бывшими - миф или реальность? Давай останемся Друзьями - или дружба между бывшими - миф или реальность?

вот казалось бы - а почему бы и нет? если, мол, двое людей не могут быть в романтических отношениях - пусть будут хоть в дружеских! что здесь, собственно говоря, такого!?

Мечта о безусловной любви Мечта о безусловной любви

«Любовь матери – это блаженство и покой, ее не нужно добиваться и не нужно заслуживать. Но в безусловности материнской любви есть и отрицательная сторона. Ее не только не нужно заслуживать – ее невозможно добиться, невозможно создат

Любовь к женатому мужчине: табу или реальность? Любовь к женатому мужчине: табу или реальность?

Моя любимая подруга опять «вступила» в романтические отношения с уже женатым молодым человеком.. Наверное, он не собирается бросать семью ради нее. Наверное, он на ней не женится.

Когда любовь прошла и страсть остыла... Когда любовь прошла и страсть остыла...

С этим явлением сталкивается почти каждая семья, практически каждый человек. Научно доказано, что любовь в паре гостит не более 4 лет… можно ли влюбиться в одного и того же человека дважды? Трижды? …

Что такое любовь Что такое любовь

Сначало мы влюбляемся в наши собственные проекции, наделяем избранного/ную всемя самыми лучшими качествами что есть непосредственно в нас самих. Серотонин повышаеться и мы "играем в любовь".

qr