У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Як пережити смерть матері у 18 років

У Психолога » Поради психолога онлайн (безкоштовно) » Горе, втрата » Як пережити смерть матері у 18 років
Доброї ночі. В мене померла мама.
03.01.23 мама зранку почувала себе добре. Потім почалось гірше, подумали захворіла. Десь в 2 години ночі ми почули хрипіння і піну з роту. Вона тоді вже померла. Папа викликав швидку. Ми з моїм хлопцем сиділи біля неї, бо думали що вона ще жива. Вона була блідою, опухшою та вже не дихала. Потім я бачила те як медики намагались привести її до тями аж 40 хвилин. Через комендантську годину вона пробула мертвою на підлозі(батько їй робив штучне дихання коли вона вже була мертвою) приблизно 4 години. Коли приїхали ритуальні послуги, їм довелось їй зв'язувати руки бо вони не сходились. Я це все чула та бачила. Батько плакав, мій хлопець теж. Я це розповіла своїй старшій сестрі, яка відмовилася від спілкування з мамою ще 2 роки тому. Я постійно бачила як мама плакала через це. Вона намагалась мене підбадьорити. Я , хлопець та батько не спали цілу добу. Потім виявили причину смерті. Рак яєчників з кровотечею. Мама була людиною, яка завжди казала що в неї ніколи нічого не болить і все віддала нам, а на собі економила. Я розумію що їй було боляче та погано, але вона нічого про це не казала. Я відчуваю образу на неї через це, бо зараз вона могла бути живою, але вона залишила мене без мами в 18 років. Мені дуже школа, бо вона навіть не знала про те, що вона помре. Мама сказала що відлежиться і завтра вже піде на роботу. Вона не була готова до цього, їй було всього 46 років. Я пам'ятаю як вона постійно плакала через те що її мама померла в 54. Мама постійно думала що вона нікому не потрібна. Мені дуже боляче від цього. Я не знаю що робити.
Питання від: ; Вік: 18

подобається: 1 з 1

Знайдіть психолога в Україні: психолог Київ, психолог Дніпро, психолог Одеса, психолог Харків, психолог Львів та інші регіони України або онлайн.

05-01-2024 01:50:01Доповнення від автора
Я помилилась з датою. 03.01.24


психолог онлайн
Доброї ночі, Kristina!
Приміть мої співчуття в зв'язку з цим горем. Будь-яка втрата - болісна, а тим більше втрата матері. Ще й в такому віці. Ви пережили багато важкого й жахливого в ці дні. І до цього не були готові, бо це сталося зненацька. Це дало додатковий стрес, який ще буде лунати довгий час.
цитата:

Я не знаю що робити.

По-перше, дозвольте собі переживати та проживати всі ті емоції та почуття, які будуть утворюватись в душі, які б вони не були - Ви маєте на них право. І на образу, і на злість, і на шкодування за її долею, і на страх за майбутнє, і на почуття жаху від побаченного, і на почуття самотності, і на багато чого іншого. Тільки почуття провини женіть від себе, хоча воно обов'язково прийде - такі психологічні закони проживання втрати: людина починає себе звинувачувати, що не все зробила заради близької людини і вона винна в тому, що не догледіла або прогледіла. Але це почуття частіш за все - ХИБНЕ, надумане. Бо, якщо б ми знали чим обернеться те або інше, то обов'язково зробили б все умовно "правильно", але ж ми не знаємо, як це і не знаємо майбутнього, і не бачимо того, що приховано. Тому що ми - звичайні люди, не боги. І цю свою обмеженість як людей теж треба прийняти.
Тримайтесь! І бережіть себе та близьких, що лишилися. Бо життя таке тендітне та крихке...

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Ви можете запропонувати автору цього питання поспілкуватися

Надіслати запит на спілкування можуть зареєстровані користувачі

Щоб відправити автору цього питання пропозицію поспілкуватися, Вам потрібно бути авторизованим.Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Інтерв'ю з психологами

Рекомендуємо

Как говорить с ребенком о смерти? Как говорить с ребенком о смерти?

Все, что связанно со смертью в нашем западном обществе принято как-то больше утаивать, умалчивать. Но с точки зрения психологии, этот подход замалчивания крайне неверен. Более того, разрушителен.

Суицид: что происходит до и как быть после Суицид: что происходит до и как быть после

Самоубийство, как явление, существовало во все века и во всех традициях. Удивительно, но были зафиксированы даже случаи самоубийства животных.

Горе утраты. Советы, которых стоит избегать. Горе утраты. Советы, которых стоит избегать.

Вопрос на форуме: «У подруги умерла дочь. Как себя вести?» Многие люди, впервые столкнувшиеся с тяжелейшим из всех испытаний - утратой ребенка, конечно же умирают какой то частью своей души... Это настолько страшное испытание ...

Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть! Як говорити з дітьми на незручні теми: Смерть!

Говорити з дітьми про смерть важко. Зазвичай батьки бояться розмовляти з дітьми на такі теми, щоб не травмувати та не налякати їх. Та чи справді такі розмови лякають дітей? Мовчання лякає дітей значно більше! Як сприймають смерть діти у різні періоди свого розвитку?

Как говорить с детьми о смерти Как говорить с детьми о смерти

Как говорить с ребенком о смерти, в каком возрасте малыш способен постичь свою смертность, и как сделать так, чтоб это осознание не стало для него шокирующим?

qr