У Психолога
Авторизація
Запам'ятати на місяць
Реєстрація Забули пароль?


Згасання почуттів.

Добрий день!
Зіткнулася з такою проблемою, що кожен раз коли я отримую взаємність на мої почуття до людини – мої почуття миттєво згасають. Я не так сильно реагую на неї, не так шалено б'ється моє серце, коли мені людина пише або звертається до мене. Як називається це явище? Мені заважає це у тривалих стосунках, бо до взаємності я планувала якісь доволі та романтичні стосунки, а тут – зовсім нічого.
Питання від: ; Вік: 18


психолог онлайн
Доброго дня.

Тут важливо прояснювати, що саме з Вами відбувається.
Можливо, згасання Ваших почуттів - це захисна реакція, блокування перед серйозним зближенням і тими ж тривалими стосунками, почуттями інших людей. А можливо, згасають не тільки почуття але інтерес, бо ціллю заведення романтичних відносин є саме "романтичний букетний період", а далі вони втрачають свою цінність для Вас.
Є різні причини та сценарії розвитку, але важливо розуміти як це проходить саме у Вас.
цитата:

кожен раз коли я отримую взаємність на мої почуття

- як саме це відбувається? Ви вже в стосунках чи тільки на етапі входження? Це про залицяння і симпатію, чи зізнання в коханні в уже якихось стосунках?
Як Ви б могли описати свої почуття до цього моменту згасання? Скільки часу зазвичай проходить з людиною, перш ніж вона стає Вам байдужою?

Якщо не проти, було б цінно прояснити ці моменти для початку.

👍 радити психолога:

17-06-2024 16:29:33Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 367096 для Яна Дмитрівна

Це відбувається відразу, коли я отримую зізнання в тому, що мене кохають. Я в стосунках, але вступила в них лише два дні тому і помітила, що мої почуття до людини стають надто слабкими, а не такими, що були до зізнання. До зізнання я відчувала неймовірно велику кількість різних емоцій, але в основному це були емоції сильної радості. Почуття також були сильні. Надто, думаю, сильні. Це закоханість, яка постійно супроводжувалася зацікавленістю до людини. Закоханість яка, в цілому, змушувала думати про людину надто часто вдень. На зараз я відчуваю лише якесь блокування, згасання або слабкість цих почуттів до людини.


психолог онлайн
Дякую, за відповідь. А чи відрізняються Ваші думки про людину до цього згасання та після? Як вони виглядають?

Це завжди так було у Вас? Якщо ні, то як давно почали помічати це?

👍 радити психолога:

17-06-2024 16:58:03Доповнення від автора

↩ Реакція на відповідь № 367099 для Яна Дмитрівна

Щодо думок. Вони залишаються тими, що були, але не викликають в мене ніякої реакції. Я продовжую вважати людину цікавою, гарною, розумною та в цілому надаю ті характеристики, які вважаються позитивними. Але ось серед цього всього відчувається якесь почуття недовіри, що наче це не справжнє.


психолог онлайн
Хмм, дійсно цікаво, але щоб точніше розібратись в причинах та тому, як на це вплинути, потрібно проясняти більше деталей. Досліджувати різні стосунки, уявлення і досвід. Можливо, це наслідок не готовності в стосунки вступати, попри свідоме бажання, або якісь із варіантів вище.

Якщо практично, як варіант, можна спробувати стежити за своїми почуттями і не виходити якийсь час із стосунків. Дивитись як Вам чути подальші слова кохання, подумати, які речі, дії чи слова партнера могли б сколихнути Вас. Слідкувати, чи не стає і як стає нудно, чи байдуже. Також ефективним може бути спроба розпитати більше у своєї половинки про те, що він до Вас відчуває, що подобається, і слідкувати що з Вами відбувається.

Точно не варто намагатись демонструвати почуття, яких немає, реагуйте так, як це відчуваєте.
Такий феномен "згасання" часто проявляється коли стосунки тривають довго, в входять в так звану "сімейну фазу" або, коли людина переходить із не здорових, емоційно залежних стосунків, тоді звичайні - не викликають таких почуттів.

Також, можете письмово відмітити собі, що так особливо Вам подобається до моменту зізнання. Дії, слова, речі, торкання - і з Вашого боку і з боку партнера. Чи може бути так, що Вам подобається так званий процес "завоювання", щоб почуття до Вас виникли, бо це основна ціль, насправді, а не стосунки.

Ви можете досліджувати це самостійно або с психологом, але однозначно важливо дивитись на Ваш ти прив*язаності, досвід близькості, почуття самоцінності та ролі, яку Ви займаєте коли закохуєте у себе когось. І звичайно, приділити увагу тому, чому Ваші почуття до пори такі сильні, чи не для того, щоб надати стосункам романтизму та інтенсивніше впливати на партнера? Теж тема для пропрацювання.

👍 радити психолога:

Щоб запитати або відповісти, авторизируйтесь або пройдіть реєстрацію!

Ви можете запропонувати автору цього питання поспілкуватися

Надіслати запит на спілкування можуть зареєстровані користувачі

Щоб відправити автору цього питання пропозицію поспілкуватися, Вам потрібно бути авторизованим.Поради відвідувачів

Ще немає коментарів. Ви можете бути першим, хто запропонує автору якусь пораду.

Щоб прокоментувати, авторизируйтеся або зареєструйтеся!

Наші психологи

Схожі онлайн консультації

Психологічний аналіз творів
Похороните меня за плинтусом
Есть, Молиться, Любить
книгаЕсть, Молиться, Любить теми: розлучення депресія отношения
qr